Auto Nové a ojeté vozy Hledáte aktuální informace z Vysočiny? Nabízíme zpravodajství, kalendář, blogy, firmy na Vysočině. Vysočina aktuálně!

Nové auto pomáhá Domácí hospicové péči i na malých vesnicích a samotách

Nové auto pomáhá Domácí hospicové péči i na malých vesnicích a samotách

Díky dotaci Kraje Vysočina z programu Investujme v sociálních službách mohla havlíčkobrodská Charita v minulém roce zakoupit nový automobil také do Domácí hospicové péče. Sociální pracovníci tak mohou pečovat o umírající klienty i v hůře dostupných místech havlíčkobrodského okresu.

Foto: V třebíčském Alternátoru byla zahájena výstava Veterány z Boroviny
Návštěvníci Ekotechnického centra Alternátor v Třebíči-Borovině mohou ode dneška navštívit novou výstavu Veterány z Boroviny. Věnuje se historii bývalé obuvnické továrny, v němž Alternátor sídlí, a to z netradičního pohledu – zabývá se automobily, které továrna užívala, nechybějí ale ani fotografie řidičů, autobusů anebo i nehod.

Foto: Zloděj aut na Pelhřimovsku v rukou policistů
Pelhřimovští kriminalisté objasnili krádeže dvou dodávkových a dvou osobních aut, k nimž došlo během loňského roku a začátkem letošního roku na Pelhřimovsku. Pachatel, čtyřicetiletý muž z Prahy, způsobil škodu kolem dvou set padesáti tisíc korun. Policejní komisař zahájil jeho trestní stíhání kvůli spáchání přečinů krádeže.

Foto: Velký zájem o parkovací místa v Havlíčkově Brodě
Poslední říjnový týden se v sále Staré radnice v Havlíčkově Brodě uskutečnila veřejná obchodní soutěž na pronájem míst pro stání motorových vozidel v prvním nadzemním podlaží patrového parkoviště v Husově ulici. Parkoviště vybudovala radnice v roce 2014 a v prvním podlaží je 36 míst pro stání motorových vozidel. Ve stejném roce se uskutečnila první soutěž.

Foto: Pro parkovací kartu v Jihlavě s velkým technickým průkazem
S koncem roku se tradičně zvyšuje zájem o vydávání parkovacích karet v Jihlavě. Žadatel o parkovací kartu musí prokázat vztah k vozidlu. Opatření omezuje zabírání parkovacích míst obyvatelům.

Foto: Proč musíme být vysokorychlostní
Kraj Vysočina má zpracovanou podobu páteřní sítě komunikací. Postupně vznikají nové obchvaty a řeší se místní závady – tempo je ale příliš nízké.

Foto: Třebíčská radnice pořádá Den pro taxi
V úterý 3. října od 15.00 pořádá odbor dopravy a komunálních služeb Městského úřadu v Třebíči seminář, který se týká problematiky provozování taxislužby.

Foto: Opilí řidiči přišli v úterý na Vysočině o oprávnění
O řidičský průkaz přišel v úterý 26. září po desáté hodině večerní třicetiletý řidič s jeden a půl promile alkoholu v krvi, před půlnocí pak devětapadesátiletá řidička, která usedla za volant s více než dvěma promile alkoholu.

Foto: Sezona Truck trialu pokračuje o víkendu v Jihlavě
Soutěžní sezona 2017 otevřeného mistrovství ČR v Truck trialu pokračuje o víkendu 23. a 24. září v Jihlavě. Závod se pojede v bývalém vojenské prostoru Rančířov.

Foto: Udržitelná mobilita je silné téma budoucnosti
Města jsou plná automobilů. Stále více kolabuje doprava ve městech. Udržitelná mobilita je velmi důležité téma budoucnosti.

Foto: Sezona Truck trialu pokračuje v září v Jihlavě
Soutěžní sezona 2017 otevřeného mistrovství ČR v Truck trialu pokračuje o víkendu 23. a 24. září v bývalém vojenské prostoru Rančířov v Jihlavě. Fanoušci se mohou těšit na ukázky dovednosti řidičů nákladních vozidel, jezdících v terénu a rozdělených do několika kategorií. V závodech uvidíte speciálně upravené vozy různých značek.

Foto: K nehodě u Velkého Meziříčí přiletěl vrtulník
V pondělí 28. srpna se stala odpoledne na obchvatu Velkého Meziříčí na Žďársku vážná dopravní nehoda osobního auta, na místě vedle hasičů zasahoval i vrtulník letecké záchranné služby.

Všechny články
Atos

Tipy kalendáře akcí


Všechny akce: Dnes Zítra Víkend