Auto Nové a ojeté vozy Hledáte aktuální informace z Vysočiny? Nabízíme zpravodajství, kalendář, blogy, firmy na Vysočině. Vysočina aktuálně!

Zpravodajský portál Vysočina-news.cz se po pauze vrací

Zpravodajský portál Vysočina-news.cz se po pauze vrací

Po necelých dvou letech se na internet vrací zpravodajský portál Vysočina-news.cz, který začal přinášet zprávy z regionu už v roce 2006.

Foto: O žlutém trabantu s Danem Přibáněm v Havlíčkově Brodě
Trabanty a Malucha už zabalil a poslal na poslední velkou cestu domů. Ale to neznamená, že by ještě nestihl nějakou přednášku. Cestovatel a dobrodruh Dan Přibáň, který je zároveň velitelem žlutého cirkusu, zavítal 13. března do Havlíčkova Brodu, aby se pozdravil s fanoušky a povyprávěl jim, jak to tehdy celé vlastně začalo.

Foto: Trabantem Hedvábnou stezkou s Danem Přibáněm přes Havlíčkův Brod
Patříte-li mezi fanoušky žlutého cirkusu a jeho principála Dana Přibáně, pak byste neměli v úterý 13. března od 19 hodin chybět na jeho přednášce v Havlíčkově Brodě. Možná vás některé věci překvapí a jiným nebudete chtít uvěřit. Každopádně si tuhle show nesmíte nechat ujít, protože se jedná o jednu z posledních přednášek před velkou a dost možná že i poslední cestou Trabantí výpravy.

Foto: Požár dvou osobních aut v neděli na Žďársku
U dvou hořících osobních aut zasahovali hasiči v neděli 25. února na Žďársku, celkové škoda, která při obouo požárech vznikla, dosáhla sto tisíc korun.

Foto: Řidič osobního auta nepřežil srážku s autobusem
Ve středu 21. února po třetí hodině odpoledne došlo na silnici mezi Jihlavou a Větrným Jeníkovem v blízkosti odbočky k lomu u Bílého Kamene k tragické havárii. Střetlo se zde osobní auto s autobusem.

Foto: Zloděj ukradl na Žďársku Audi A4 Avant
Policisté ve Velkém Meziříčí pátrají po neznámém pachateli, který v sobotu 17. února mezi čtvrtou a osmou hodinou ráno v Kadolci na Žďársku odcizil osobní auto Audi A4 Avant.

Foto: Několikacentimetrová sněhová nadílka opět komplikuje dopravy Vysočiny
V noci ze čtvrtka 15. na pátek 16. února pokryla Vysočinu několikacentimetrová vrstva sněhu, od ranních hodin působí řidičům problémy na všech silnicích Vysočiny.

Foto: Nové auto pomáhá Domácí hospicové péči i na malých vesnicích a samotách
Díky dotaci Kraje Vysočina z programu Investujme v sociálních službách mohla havlíčkobrodská Charita v minulém roce zakoupit nový automobil také do Domácí hospicové péče. Sociální pracovníci tak mohou pečovat o umírající klienty i v hůře dostupných místech havlíčkobrodského okresu.

Foto: V třebíčském Alternátoru byla zahájena výstava Veterány z Boroviny
Návštěvníci Ekotechnického centra Alternátor v Třebíči-Borovině mohou ode dneška navštívit novou výstavu Veterány z Boroviny. Věnuje se historii bývalé obuvnické továrny, v němž Alternátor sídlí, a to z netradičního pohledu – zabývá se automobily, které továrna užívala, nechybějí ale ani fotografie řidičů, autobusů anebo i nehod.

Foto: Zloděj aut na Pelhřimovsku v rukou policistů
Pelhřimovští kriminalisté objasnili krádeže dvou dodávkových a dvou osobních aut, k nimž došlo během loňského roku a začátkem letošního roku na Pelhřimovsku. Pachatel, čtyřicetiletý muž z Prahy, způsobil škodu kolem dvou set padesáti tisíc korun. Policejní komisař zahájil jeho trestní stíhání kvůli spáchání přečinů krádeže.

Foto: Velký zájem o parkovací místa v Havlíčkově Brodě
Poslední říjnový týden se v sále Staré radnice v Havlíčkově Brodě uskutečnila veřejná obchodní soutěž na pronájem míst pro stání motorových vozidel v prvním nadzemním podlaží patrového parkoviště v Husově ulici. Parkoviště vybudovala radnice v roce 2014 a v prvním podlaží je 36 míst pro stání motorových vozidel. Ve stejném roce se uskutečnila první soutěž.

Foto: Pro parkovací kartu v Jihlavě s velkým technickým průkazem
S koncem roku se tradičně zvyšuje zájem o vydávání parkovacích karet v Jihlavě. Žadatel o parkovací kartu musí prokázat vztah k vozidlu. Opatření omezuje zabírání parkovacích míst obyvatelům.

Všechny články

Tipy kalendáře akcí


Všechny akce: Dnes Zítra Víkend