Krajský přebor Vysočiny v bleskovém šachu o svátcích ve Žďáře nad Sázavou

Během druhého vánočního svátku na Štěpána se odehrál ve Žďáře nad Sázavou v hotelu Hajčman tradiční 36. ročník vánočního turnaje v bleskovém šachu. Memoriál Josefa Chalupy byl zároveň otevřeným přeborem Kraje Vysočina pro rok 2018. Pořadatelem byl ŠK TJ Žďár nad Sázavou.

Turnaje se zúčastnilo 56 hráčů převážně z Kraje Vysočina, zavítali sem ale i hráči z Brna. Mezinárodní punc dal turnaji účastník z Austrálie.

Vítězem se stal suverénním výkonem Vít Kratochvíl z TJ Náměšť nad Oslavou, druhý byl Petr Walek z ŠK Caissa Třebíč a na třetí příčce se umístil Štěpán Seidl z SK Gordic Jihlava. Mezi ženami vyhrála Šárka Volaninová, druhá byla Ivana Homolková a třetí Renata Brožová, všechny z ŠK Světlá nad Sázavou.

Celkový vítěz Vít Kratochvíl byl první i v kategorii do 20 let, druhý v této kategorii skončil David Mičulka. V kategorii 18 letých se umísil na prvním místě Rudolf Jun z Chotěboře, jehož oddíl však nespadá do Krajského šachového svazu Vysočina. Krajským přeborníkem je proto Petr Brož z ŠK Světlá, následují Tomáš Zelený z Caissa Třebíč a Šimon Lang rovněž z ŠK Světlá.

Šárka Volaninová získala prvenství také v kategorii dívek do 18 let, Ivana Homolková zvítězila v kategorii do 20 let.

„Šlo jako každý rok o milé setkání šachových známých. Turnaj byl bezproblémový, kola měla rychlý spád a účastníci byli spokojeni,“ hodnotil za pořadatele Josef Fišar st.