CONiáš – Parcon 2016 už 24. září v Praze

0

scifi, con, coniáš, parcon


Cestování v čase je v rámci fantastiky jedno z nejoblíbenějších témat. A tak není divu, že se stalo leitmotivem právě desátého ročníku CONiáše, který se bude konat 24. září v Ústřední knihovně. Kromě desetiletého výročí bude letošní CONiáš zároveň i pětatřicátým Parconem, českým národním conem, který každý rok hostí jiná akce.

Putování časoprostorem s CONiášem

Cestování v čase je v rámci scifi jedno z nejoblíbenějších témat. A tak není divu, že se stalo leitmotivem právě 10.ročníku CONiáše, který se bude konat 24. září v Ústřední knihovně. Kromě desetiletého výročí bude letošní CONiáš zároveň i pětatřicátým Parconem, českým národním conem, který každý rok hostí jiná akce. Cestovat v čase nebudeme jen se svými oblíbenými knihami a filmy, ale také s fanoušky. Do dob, kdy nebyl internet ,většina knih u nás byla zakázána a informace jsme čerpali jen z mnoha podomácku dělaných fanzinů.

Na co se můžete těšit?

Už ve čtvrtek 22. září od 18.00 se můžete naladit na diskusním setkání se Samanthou Shannonovou v knižním klubu. Book club v angličtině se odehraje na pobočce Korunní. Přijďte si popovídat o britských fantasy knížkách.

V pátek 23. září od 19.00 pak můžete pokračovat do Ústřední knihovny na jedinečný český sci-fi film Ikarie XB1, který prošel digitální úpravou.

Pozvali jsme řadu zajímavých hostů. Přednášet budou naši nejlepší spisovatelé a lidé, kteří dávají české fantastice šťávu i směr – Vilma Kadlečková, Jiří W. Procházka, Leoš Kyša, Leonard Medek, Františka Vrbenská, Tomáš Bandžuch, prezident československého Fandomu Zdeněk Rampas, Vlado Ríša, Pavel Renčín a další. Kromě přednášek budete mít možnost s autory pobesedovat u „kulatého stolu“.

V rámci Parconu vás čeká slavnostní galavečer s předáváním nejdůležitějších (nejen) literárních cen, ale také zahraniční host. Pozvání Městské knihovny v Praze a nakladatelství Host přijala britská spisovatelka Samantha Shannonová, autorka knih Kostičas a Vidořád, které vzbudily obrovský ohlas po celém světě.

Nebude chybět ani tradiční doprovodný program. Kromě příjemného posezení v maid kavárně budou k dispozici deskové hry, prodejní stánky, výstava, možnost vyrobit si vlastní placku (nebo si nechat namalovat placku na přání), komiksová čítárna a další překvapení.

Pořídit si budete moci i pamětní placku nebo krásnou výroční CONiáší tašku.

CONiáš-Parcon s podtitulem Včera, dnes a zítrase koná v sobotu 24. září od 10.00 v Ústřední knihovně na Mariánském náměstí 1 (metro A Staroměstská, tram 17, 18). Návštěvníci s průkazem do Městské knihovny v Praze vstup zdarma, ostatní 80,-.

Aktuální informace najdete na http://www.facebook.com/conias.knihovna nebo www.mlp.cz/conias.


Autor: Jan Vavřička Článek může obsahovat komerční sdělení.

Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Opište kontrolní kód

Redaktor REGIONPLZEN.CZ. Nadšený scifista.
 

Nejčtenější
Nejhodnocenější
http://vysocina-news.cz/ BILA