100 let republiky - očekávání, naděje, skutečnost

pá 23.2.2018 - 25.11.2018 09:00 MUZEUM VYSOČINY JIHLAVA


Výstva mapuje odraz významných přelomových událostí 20. století v Jihlavě


Letošní významné výročí si jihlavské muzeum připomene mimo jiné i výstavou 100 let republiky – očekávání, naděje a skutečnost, vytvořenou ve spolupráci se Státním okresním archivem Jihlava.

Autoři výstavy se zaměřili na čtyři pro republiku významné „osmičkové“ roky, jednotlivé části se věnují situaci vletech 1918, 1938, 1948 a 1968 jak zpohledu celorepublikových událostí, tak sjejich odezvou vJihlavě a okolí.

Návštěvníkům bude kdispozici velké množství informací o životě v Jihlavě v minulém století, např. o architektuře, národnostních problémech, legionářích a jihlavském pěším pluku č. 31 Arco nebo o jihlavských pomnících.

Vystaveny budou kopie dobových plakátů, vyhlášek a nařízení i kolekce československých a českých platidel uplynulých sta let.

Magistrát města Jihlavy pro tuto příležitost zapůjčil historickou pamětní knihu Jihlavy se záznamy a podpisy významných návštěv.

Po dobu trvání výstavy budou veřejnosti nabídnuty také odborné přednášky, besedy, hudební vystoupení a další dvě časově omezené výstavy – 100 let československé poštovní známky a reprodukce pohlednic stématikou Jihlavy. Termíny těchto akcí budou upřesněny.


Komentujte...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
  • Masarykovo náměstí 57/58 , Jihlava 1