Užitečné předměty?Umělecká řemesla

so 14.1.2017 - 21.2.2017 09:00 Kytice - Kulturní zařízení Světlá nad Sázavou

Akce ukončena !V Galerii Na Půdě uvidíte ukázky prací žáků a pedagogů keramických a kovářských oborů Akademie – VOŠ, Gymn. a SOŠUP Světlá nad Sázavou.


V Galerii Na Půdě uvidíte ukázky prací žáků a pedagogů keramických a kovářských oborů Akademie – VOŠ, Gymn. a SOŠUP Světlá nad Sázavou. Keramický ateliér bude prezentovat Bc. Petra Sedlmajerová a její žáci učňovských a uměleckořemeslných oborů a žáci oboru restaurování skla a keramiky z VŠCHT. Kovářský ateliér vám představí ak. soch. Jan Tomešek a jeho žáci. Kromě jiných bude vystavovat práce na kterých se kombinuje kov se sklem, jako zvláštní kategorii kovářských výrobků, která je specialitou naší školy.

Od jara roku 2015 škola pořádá v Kamenosochařském středisku v Lipnici nad Sázavou akce, které se zaměřují na výzkum vypalování keramiky v polní peci. Pro polní výpaly zvolili pec milířovitého typu. Na chystané výstavě si můžete kromě běžných keramických výrobků prohlédnout právě výrobky pálené v milířích tzn. technologií starou několik tisíc let.


Komentujte...

  • náměstí Trčků z Lípy 16 , Světlá nad Sázavou