Žít (s) fotografií!Fotografie

pá 18.5.2018 - 12.8.2018 MUZEUM VYSOČINY Pelhřimov

Akce ukončena !Výstava seznamuje návštěvníka s historickým vývojem fotografické techniky, se vznikem černobílého i barevného obrazu, s hlavními částmi fotografických přístrojů a představí cca. 50 autentických exponátů.


Výstava umožňuje poznat funkci hlavních částí fotografických přístrojů a fotografické techniky za posledních 150 let. Většina vystavených exponátů má svůj osobitý a zajímavý příběh a některé znich jsou vystaveny úplně poprvé. Prezentovaný sbírkový fond je zapůjčený zTechnického muzea vBrně.

Součástí výstavy je i prezentace dobových fotografií zPelhřimova a okolí. Fotografie doplňují výstavu a představují zajímavý pohled na spojení techniky, používané kvytvoření fotografie, a vlastním výstupem ztěchto přístrojů. Zároveň vystavené fotografie dokládají dobovou poetiku a umělecké cítění pelhřimovských fotografů.

kontaktní osoba: Mgr. Lubomír Anděl, l.andel@muzeumpe.cz


Komentujte...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
  • Masarykovo náměstí 12 , Pelhřimov

Muzeum Vysočiny Pelhřimov sídlí v zámku pánů z Říčan v historickém centru malebného městečka Pelhřimova. Návštěvníkům nabízí celoroční prohlídky stálých expozic a krátkodobých výstav.