ZPRÁVY AKTUALITY Vysočina

Jednotky integrovaného záchranného systému v Pelhřimově cvičně řešily útok šíleného střelce

Střelba, výkřiky a houkající sirény. Přesně tak to vypadalo v úterý 25. října dopoledne v budově SPŠ a SOU ve Friedově ulici v Pelhřimově. Konalo se tam taktické cvičení složek Integrovaného záchranného systému Kraje Vysočina AMOK – útok šíleného střelce.

0

Včera

V Hartvíkovicích obnovili hřiště u školy

Obec Hartvíkovice na Vysočině znovu otevřela dětské hřiště v areálu místní školy. Nové herní prvky na místě, kde už kdysi hřiště stálo, ale kvůli svému špatnému technickému stavu muselo být zrušeno, využijí nejen žáci přilehlé základní a mateřské školy, ale i ostatní děti z obce a okolí. Na jeho výstavbu Hartvíkovicím přispěla Nadace ČEZ 85 tisíci korunami.

0

Včera

Doprovázená pouť lidí zdravých a handicapovaných

V sobotu října proběhla další Doprovázená pouť lidí zdravých a lidí s handicapem se záměrem vzájemného poznávání a propojování našich světů. Doprovázená pouť se výrazně odvíjí od osobností účastníků a osobnosti průvodce. Průvodcem na této pouti byl Jan Bím. Na počátku putování přírodou se stanoví záměr, co má pouť přinést, kam půjde pozornost každého. V průběhu pouti průvodce komentuje různé situace a přírodní synchronicitu. Někdy dává úkoly směřující ke stanovenému záměru, někdy se jen j

0

Včera

Debata žen v jihlavském muzeu

V muzejním Malovaném sále Muzea Vysočiny Jihlava se v pátek 28. října setkají a besedovat budou socioložka Jiřina Šiklová, psychoterapeutka Helena Klímová a spisovatelka Ludmila Klukanová. Tématem bude otázka: Jak by zněl text Charty 2016?

0

Včera

Projekt 72 hodin uklidil v okolí jihlavské školy

Žáci a učitelé Základní školy Jihlava, Jungmannova 6 se potřetí přihlásili do projektu 72 hodin. V rámci projektu uklidili okolí školy, ale i přilehlé ulice a zastávky městské hromadné dopravy.

0

Včera

Běh za Vaška vynesl dvacet tisíc korun

Sobota 22. října byla na cyklostezce ve Světlé nad Sázavou ve znamení Běhu za Vaška, charitativní akce, jejímž cílem bylo vybrat co nejvíce peněz na speciální polohovací postel pro Václava Beránka, který se o d narození potýká s dětskou mozkovou obrnou a je upoutaný na invalidní vozík.

0

Před 2 dny

V Jihlavě se podařilo shromáždit celkem 324 kol pro Afriku

Zdravé město Jihlava uspořádalo dva termíny sbírky, během kterých Jihlaváci i přespolní přivezli nebo přivedli bezmála 250 kol. Zájem veřejnosti darovat další kola trval, proto dárci dostali k dispozici ještě dva dny, ve kterých mohli svoje stará nebo už nechtěná kola dopravit do skladu v areálu Útulku pro opuštěná a nalezená zvířata v Jihlavě - Pístově.

0

Před 2 dny

Alternátor připravil v Třebíči mimořádnou science-show

Děti tento týden čekají podzimní prázdniny a Ekotechnické centrum Alternátor Třebíč jim a jejich rodičům nabízí možnost, jak využít volný čas. Na čtvrtek 27. října v 10.30 v Alternátoru připravili mimořádnou science-show, tedy ukázku zábavných vědeckých pokusů.

0

Před 2 dny

Pacienty v jihlavské nemocnici léčí na duši profesionálně vycvičený pes

Scotymu jsou teprve dva roky, ale už se stal miláčkem pacientů. Nejméně jednou týdně chodí speciálně vycvičený retrívr - toller do jihlavské nemocnice potěšit pacienty. „Kontakt se psem pacientům pomáhá, cítím, jak vždy ožijí a nabije je to,“ říká majitelka psa a zdravotnice v jedné osobě Petra Humlerová.

0

Před 2 dny

Most v Třebíči projde zátěžovou zkouškou

Před opravou mostu v ulici Marie Majerové musí být provedena zátěžová zkouška, která ukáže, v jakém stavu je mostní konstrukce a jaké opravy bude potřebovat.

0

Před 2 dny

Havlíčkův Brod hostil 26. Bramborářské dny

26. ročník oslav tradiční zemědělské plodiny Vysočiny odstartoval v Havlíčkově Brodě soutěžemi studentů středních škol Bramborový květ Vysočiny a Bramborová pochoutka Vysočiny. Akce pokračovala v Kulturním domě Ostrov výstavou vzorků odrůd brambor spojenou s ochutnávkou a také odborným seminářem Brambory 2016. Třídenní program zakončily trhy na Havlíčkově náměstí.

0

Před 3 dny

Kapitoly z historie Termesiv

V sobotu 15. října uspořádal SDH Termesivy společně s Osadním výborem Termesivy a Karlem Zachariášem v kulturním domě Sousedské posezení. Slavnostní odpoledne zahájilo hudební vystoupení akordeonového tria pod vedením Ivany Laštovičkové.

0

Před 3 dny

Rybí hody na Střelnici v Jaroměřicích nad Rokytnou posedmé

Sedmý ročník Rybích hodů uspořádal Moravský rybářský svaz MO Jaroměřice nad Rokytnou a Sbor dobrovolných hasičů Jaroměřice nad Rokytnou v sobotu 22. října v areálu místní Střelnice.

0

Před 3 dny

V Biocentru Pod Vortem u Nového Veselí vyrostou nové stromy

Tradiční podzimní sázení stromů je opět tady, tentokrát se budou sázet listnaté a ovocné stromy u Nového Veselí v Biocentru Pod Vortem, které nechal mezi polními lány zbudovat osvícený novoveselský podnikatel Leoš Pohanka. Akce se bude konat v pátek 28. října od 9.30.

0

Před 3 dny