ZPRÁVY AKTUALITY Vysočina

Ve Světlé se o děti tradičně starali celé prázdniny

Po páté nabídl spolek Free Time Světlá dětem a rodičům jedinečnou službu. Na každý prázdninový týden připravilo příměstský tábor. Proběhlo celkem sedm táborů.

0

Včera

We are Bosch v Jihlavě

Po dvou letech se firma Bosch vrátila do areálu letního kina v Jihlavě, kde vedení společnosti pro své zaměstnance uspořádalo příjemnou společenskou akci pod názvem We are Bosch.

0

Včera

V Jihlavě evakuovali budovu magistrátu kvůli uzamčenému kufru

V pondělí 29. srpna odpoledne museli policisté evakuovat budovu Magistrátu města Jihlava, důvodem byl nález podezřelého zavazadla, který byl uzamčený kufr, k němž se nikdo nehlásil.

0

Včera

Policisté na Vysočině se chystají na konec prázdnin a začátek školního roku

Zvýšený silniční provoz a riziko nárůstu počtu dopravních nehod očekávají s končícími prázdninami policisté na Vysočině. Řidiči i chodci musí počítat s častějšími policejními kontrolami po celý tento týden a na začátku příštího týdne.

0

Včera

Mezinárodní letecké cvičení AMPLE STRIKE 2016 na Vysočině

V úterý 30. srpna odstartuje na 22. základna vrtulníkového letectva Sedlec-Vícenice u Náměště nad Oslavou mezinárodní letecké cvičení AMPLE STRIKE 2016, potrvá až 20. září.

0

Včera

Netopýří noc na Lipnici

Akce pro děti i dospělé se koná v rámci Mezinárodní noci pro netopýry v sobotu 3. září na hradě Lipnice nad Sázavou, na návštěvníky čeká netopýří stezka plná zábavných úkolů, ochočení handicapovaní netopýři, přednáška a přímé setkání s netopýřími obyvateli hradu.

0

Před 2 dny

Sochy Radka Dvořáka ozdobí holandské Brielle

Havlíčkobrodský výtvarník Radomír Dvořák dokončil sousoší nazvané Komunikace pro holandské Brielle. V partnerském městě Havlíčkova Brodu by se sochy měly objevit v měsíci září.

0

Před 3 dny

Hradozámecká noc ukončí letní sezonu v památkách Vysočiny

Letní akce na památkách Vysočiny vyvrcholí v sobotu 27. srpna sedmým ročníkem Hradozámecké noci. Celorepublikovým centrem je s ohledem na probíhající Lucemburský rok hrad Karlštejn, na Vysočině se zapojí zámky v Náměšti nad Oslavou a Telči a kostel sv. Víta v Zahrádce.

0

Před 4 dny

Děti z Erka byly na táboře, vyzkoušely si i pádlování

Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež při Oblastní charitě Jihlava uspořádalo letní pobytový výjezd, kterého se zúčastnilo třiatřicet uživatelů této sociální služby.

0

Před 4 dny

V sobotu oslaví dráha z Moravských Budějovic do Jemnice 120 let

Před sto dvaceti lety vyjely 8. listopadu na trať mezi Moravskými Budějovicemi a Jemnicí první vlaky. Vzhledem k počasí, které je často na počátku listopadu velmi nepříznivé, se rozhodli pořadatelé, kterými jsou Město Jemnice a Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě, oslavit 120. výročí tratě už v sobotu 27. srpna.

0

Před 4 dny

Střípky pěti kontinentů o víkendu v Zoo Jihlava

V sobotu 27. a v neděli 28. srpna pořádá Zoo Jihlava festival Střípky pěti kontinentů o víkendu. Jedenáctý ročník festivalu se nezaměří pouze na Afriku, ale i na ostatní kontinenty. Společné slavnostní zahájení se uskuteční v sobotu 27. srpna v 11.00 v africké vesnici Matongo.

0

Před 4 dny

Zámek ve Smilově vlastnili přední šlechtici, po únoru 1948 zchátral

Zámeček ve Smilově u Štoků nikdy nepatřil mezi důležitá šlechtická sídla, přesto ho vlastnily i přední evropské rody. Ještě po druhé světové válce byl v bezvadném stavu, pak ale přišlo čtyřicet let komunistické totality. A po nich z kdysi útulného zámku zbyly ruiny.

0

Před 5 dny

Brtnická pouť už o víkendu

Brtnická pouť se koná o víkendu od pátku 26. do neděle 28. srpna, na návštěvníky kulturní program, který odstartuje v pátek 26. srpna koncertem sv. Františka z Pauly.

0

Před 5 dny

Zákaz kouření v restauracích? Ptali jsme hostů i restauratérů v Havlíčkově Brodě

Poslanecká sněmovna bude v září znovu projednávat takzvaný protikuřácký zákon, po květnovém zamítnutí tak dostává novou šanci. Jak se staví k zákonu restauratéři v Havlíčkově Brodě? A jaký mají názor občané města?

0

Před 5 dny