ZPRÁVY AKTUALITY Vysočina

Senioři oslaví svůj svátek na zámku ve Žďáru

V neděli 25. září bude zámek ve Žďáru nad Sázavou hostit od 13.00 do 17.00 každoroční Svátek seniorů. Akce se koná pod záštitou Jiřího Běhounka, hejtmana kraje Vysočina a Constantina Kinského, majitele zámku ve Žďáru nad Sázavou. V rámci bohatého kulturního programu na prvním nádvoří vystoupí např. Jiří Krampol a Karel Bláha či Znojemské Grácie. Návštěvníci si budou také moci zakoupit farmářské produkty z Vysočiny. Na prvního října připadá každoročně Mezinárodní den seniorů, který je věnován ro

0

Včera

Den Charity v Jihlavě

Den Charity se uskutečnil ve čtvrtek 22. září na Masarykově náměstí v Jihlavě, pořadatelé z Oblastní charity Jihlava připravili na celý den řadu aktivit pro všechny.

0

Včera

Vysoká škola polytechnická Jihlava zahájí akademický rok výstavou Rakouského kulturního fóra

Vysoká škola polytechnická Jihlava (VŠPJ) a občanské sdružení Iglauer Regionalkulturverband (Jihlavské regionální kulturní sdružení) připravily ve spolupráci s Rakouským kulturním fórem v Praze výstavu Neklidný klid před bouří / Období před rokem 1914.

0

Včera

Hrad Aueršperk

Hrad byl zbudován okolo poloviny 13. století jednou z větví pánů z Pernštejna. Zřícenina se nachází na vyvýšenině, obtékané ze tří stran říčkou Bystřicí. Tento hrad byl v minulosti znám též pod názvy Auršperk, Auersperg, Ušperk a Ungersbert.

0

Včera

Den bez aut v Jihlavě, lidé dovezli 132 kol

Během Dne bez aut odevzdali lidé v Jihlavě 132 kol v rámci sbírky Kola pro Afriku. Využijí se kola funkční i ta nepojízdná, která se opraví, nebo se z nich složí provozuschopné kusy. Ty pak poputují do Afriky, konkrétně do Gabunu, kde budou sloužit dětem pro dopravu za vzděláním.

0

Před 2 dny

V říjnu se rozjedou nové linky do jihlavské průmyslové zóny

Největší jihlavská sídliště a průmyslovou zónou v Pávově spojí dvě nové autobusové linky MHD. Budou mít čísla 31 a 32, začnou jezdit v sobotu 1. října 2016. Linka 31 usnadní dopravu za prací obyvatelům zejména z Doliny, linka 32 obyvatelům Březinek. Nové spoje ušetří cestujícím do zaměstnání desítky minut. Většina spojů obou linek bude vyjíždět z Dopravního podniku města Jihlavy v Brtnické ulici.

0

Před 2 dny

Den Charity oslavila Bystřice s úsměvem

Obdarovat veřejnost, to je smyslem tradiční akce s názvem Den Charity, která se každoročně koná u příležitosti svátku patrona a zakladatelem charitního díla sv. Vincence z Pauly. Tentokrát se žďárská Charita rozhodla oslovit bystřické obyvatele. Aktivity na bystřickém náměstí uspořádali ve čtvrtek 22. září pracovníci a dobrovolníci několika charitních zařízení.

0

Před 2 dny

Nízkoprahové kluby v Brodě a ve Světlé se představily veřejnosti

Oblastní charita Havlíčkův provozuje už deset let eNCéčko – nízkoprahové centrum pro děti a mládež ve Světlé nad Sázavou a pátým rokem Nízkoprahový klub BAN! v Havlíčkově Brodě. Obě zařízení si v uplynulém týdnu mohli prohlédnout i ti, kterým běžně nejsou určena. Dny otevřených dveří se konaly v rámci Týdne nízkoprahových klubů.

0

Před 2 dny

Minifestival řemesel v Jihlavě

Na Masarykově náměstí v krajském městě bylo ve čtvrtek 22. září po celý den živo. Kraj Vysočina v rámci projektu Řemeslo má zlaté dno, ve spolupráci s jihlavským magistrátem a mediálním partnerem Hitrádiem Vysočina připravili Minifestival řemesel, který doplnil Gastrofestival.

0

Před 2 dny

Zoo Jihlava poprvé překonala hranici 300 000 návštěvníků

Jihlavská zoologická zahrada překonala dosavadní rekord v roční návštěvnosti a poprvé ve své historii přesáhla hranici 300 000 návštěvníků za rok.

0

Před 2 dny

Sto jedenáct kol z Brodu pomůže v Africe

V rámci Dne bez aut se v Havlíčkově Brodě uskutečnila ve čtvrtek 22. září Sbírka jízdních kol pro Afriku, kola, kterých se v Brodě vybralo 111, umožní dětem v Africe cestu ke vzdělání.

0

Před 2 dny

Na Chaloupkách u Kněžic můžete prožít irskou ovčí neděli

Letošní ovčí den v neděli 25. září bude mít na Chaloupkách irský nádech. Návštěvníci se přenesou nejen do země proslulé chovem ovcí, ale poslechnou si i irské písně v podání třebíčské skupiny Amarylis, mohou navštívit irish pub, pochutnat si na irské kávě nebo pivu.

0

Před 2 dny

Cvičný útok na Jadernou elektrárnu Dukovany odražen

Cvičení Safeguard Dukovany 2016, kterého se účastnilo celkem 215 osob, vyvrcholilo ve čtvrtek 22. září demonstrací činností prováděných na kontrolně propouštěcích stanovištích, ukázkami řešení různých situací od běžné kontroly osob až po obranu proti ozbrojenému útoku.

0

Před 3 dny

Doprava, zemědělství a školství. Demagog.cz ověřil lídry kandidátek v Kraji Vysočina

Demagog.cz zkontroloval faktické výroky, které lídři kandidátek na Vysočině pronesli v předvolební debatě České televize. Řada politiků přitom opřela svá tvrzení o nepravdivé či zavádějící údaje. Hlavními tématy diskuse byla krajská dopravní infrastruktura a špatná demografická situace.

0

Před 3 dny