ZPRÁVY Kina

Mladí filmaři opět ovládnou Bystřici nad Pernštejnem

Od soboty 5. do čtvrtku 10. srpna se v Bystřici nad Pernštejnem koná už druhý ročník Start film festu. Do Bystřice se sjedou mladí filmoví nadšenci, aby pod vedením zkušených profesionálů vytvořili zajímavá díla. Chybět nebude ani letní kino a další atrakce spjaté s festivalem studentské tvorby Start film.

0

Před měsícem

V Hodicích na Jihlavsku myslí pořadatelé dětského dne i na dospělé

Soutěže ze světa filmu, občerstvení a odměny připravili členové ze spolku Aktivních rodin Hodice HRAD pro děti na tradiční dětský den. Svátek všech, kterým ještě nebylo osmnáct let se letos ponese ve filmovém duchu.

0

Před 4 měsíci

Anatomie zločinu přináší Sehranou iluzi skutečnosti

V rámci cyklu Centra dokumentárního filmu (CDF) nazvaného Anatomie zločinu se mohou zájemci setkat po tématech mediálního obrazu zločinu z publicistické a dokumentární strany s režisér Petr Kotek, který ve středu 17. května od 19.30 v sále Edison kina Dukla v Jihlavě odhalí, jak přistupují ke kriminálnímu podsvětí filmaři.

0

Před 4 měsíci

Filmové Oko v havlíčkobrodském klubu Oko

V klubu Oko v Havlíčkově Brodě měsíc funguje klubový projekt promítání úspěšných filmů Filmové Oko. Květnový program nabídne hned pětici výjimečných snímků.

0

Před 4 měsíci

Cyklus dokumentů Anatomie zločinu přiblíží snímek Zákon Helena

Ve středu 19. dubna pokračuje od 19.30 v sále Edison kina Dukla v Jihlavě cyklus dokumentů Anatomie zločinu, které zpracovávají zločinné kauzy. V Centru dokumentárního filmu (CDF) uvidí diváci dokumentární film Zákon Helena režisérka Petry Nesvačilové.

0

Před 5 měsíci

Další ročník Ekofilmu v Třebíči

Šestnáctý ročník přehlídky filmů s tématikou životního prostředí, trvale udržitelného rozvoje, přírodního a kulturního dědictví Ozvěny ekofilmu - Ekotřebíč 2017 se koná v pondělí 10. dubna a úterý 11. dubna od 9.00 do 16.00 v kinosále Pasáž.

0

Před 5 měsíci

Dokument připomene v Jihlavě Evžena Plocka

Projekci nového dokumentárního snímku ve středu 5. dubna od 17.00 v kině Dukla Jihlava při příležitosti výročí upálení jihlavského občana Evžena Plocka. Třetí pochodeň režiséra Martina Řezníčka se spolu s pamětníky a členy Plockovy rodiny vrací do Jihlavy, kde se 4. dubna 1969 na protest proti sovětské okupaci upálil.

0

Před 5 měsíci

Havlíčkobrodský klub Oko hostil festival Jeden svět

Dokumentární festival Jeden svět se o víkendu uskutečnil v klubu Oko v Havlíčkově Brodě. Ústředním sloganem letošního ročníku je Umění spolupráce. Festival nabídl přehlídku dokumentárních filmů, koncerty a diskuzí s hosty.

0

Před 6 měsíci

Festival Jeden svět v brodském klubu Oko

Od pátku 24. do neděle 26. března probíhá v klubu Oko v Havlíčkově Brodě další ročník festivalu dokumentárních filmů s lidskoprávní a enviromentální tématikou Jeden svět Havlíčkův Brod.

0

Před 6 měsíci

Jeden svět Pelhřimov 2017 vyzývá: Nezapomínejme na sílu spolupráce!

Mezinárodní festival dokumentárních filmů Jeden svět, jehož hlavní téma je letos Umění spolupráce se v Pelhřimově uskuteční po páté. Zahájí ve čtvrtek 23. března úvodní projekcí v kině Vesmír a pak se až do neděle 26. března tradičně přestěhuje do kinokavárny v hotelu Slávie.

0

Před 6 měsíci

Anatomie zločinu v Jihlavě

Centrum dokumentárního filmu (CDF) v Jihlavě pořádá v rámci cyklu nazvaného Anatomie zločinu tři setkání, během nichž účastníci prozkoumají společně s hosty mediální obraz zločinu z publicistické, dokumentární i filmové strany. Co nás na zločinu fascinuje? A co odpuzuje? Jak lze o zločinu informovat? Které kauzy si našly cestu až na filmová plátna a proč?

0

Před 6 měsíci

Festival Jeden svět v Havlíčkově Brodě už zná program

V pátek 24. března začíná v havlíčkobrodském klubu Oko pátý ročník dokumentárního festivalu Jeden svět 2017, jeho hlavním tématem bude Umění spolupráce. Hlavní motiv festivalu odkazuje k otevřenosti, vzájemné komunikaci či sdílení myšlenek a pocitů.

0

Před 6 měsíci

Muzikoterapeutický koncert zahájí festival Jeden svět v Pelhřimově

Mezinárodní festival dokumentárních filmů Jeden svět Pelhřimov 2017 se uskuteční v příštím týdnu. Předznamená ho v sobotu 18. března v pelhřimovském kostele sv. Víta. muzikoterapeutický koncert To se musí zažít!

0

Před 6 měsíci

Filmový klub v Přibyslavi nabídne maďarskou černou komedii

V sobotu 18. března si najdou cestu příznivci filmu a hudby do Filmového klubu v Přibyslavi. Na programu je od 19.30 promítání maďarské černé komedie Líza, liščí víla. Režisér Károly Ujj Mészáros natočil film v roce 2015.

0

Před 6 měsíci
Den charity 2017