ZPRÁVY Podzimní knižní veletrh

Psát jsem začal už na gymnáziu, říká havlíčkobrodský rodák

Na 27. Podzimním knižním veletrhu uskutečnil autorské čtení i havlíčkobrodský rodák a básník Jan Těsnohlídek. Návštěvníkům veletrhu předčítal ze svých čtyř sbírek poezie - Násilí bez předsudků, Rakovina, Ještě je co ztratit a Hlavně zachraň sebe.

0

Dnes

Richard Erml rozprával o svojej knihe na knižnom veľtrhu v Brode

V rámci 27. Podzimního knižního veletrhu v Havlíčkovom Brode v pátek 20. októbera dnes Richard Erml porozprával o svojej literárnej tvorbe. Zameral sa hlavne na svoj najnovší román Můj muž, má žena. Dej je rovnako, ako u jeho predchádzajúcich kníh zasadený do prostredia Himaláji.

0

Dnes

Mám duši ušpiněnou tímhle městem, prohlásila o Ostravě spisovatelka Eva Tvrdá

V rámci 27. podzimního knižního veletrhu v Havlíčkově Brodě se návštěvníci měli možnost poznat i se slezskou spisovatelkou Evou Tvrdou. Na besedě o své první kriminálce Mrtvou neměl nikdo rád se zaměřila v prvé řadě na samotný průběh vzniku knihy.

0

Včera

Padevět: V Nové Hlíně Čurdu za zrádce nepovažují. Vědí, že jim zachránil život

O tom, kdo je hrdina a kdo zrádce, diskutoval s návštěvníky Podzimního knižního veletrhu v Havlíčkově Brodě spisovatel Jiří Padevět. Besedu začal Jiří Padevět historickým úvodem o odboji za dob protektorátu a komunistického režimu.

0

Včera

Deset let připravuje pořad o astronomii, na veletrhu za to dostane cenu

Laureátem ceny Littera Astronomica pro rok 2017 je Jindřich Suchánek z TV Noe. Česká astronomická společnost ho ocenila za seriál Hlubinami vesmíru. Pořad vysílaný od roku 2007 popularizuje astronomii. Cenu Suchánek převezme v 17.00 na Podzimním knižním veletrhu v Havlíčkově Brodě.

0

Včera

Váháte ještě, jestli dorazit? Letos na veletrh dorazí Viewegh, Klaus i Kajínek

Dopoledne začal sedmadvacátý ročník Podzimního knižního veletrhu. Už včera ho navštívil jeden z nejznámějších spisovatelů světa Robert Fulghum. Přečtěte si, kdo ještě během dneška a zítřka do Havlíčkova Brodu dorazí…

0

Včera

Škrtám víc, než píšu, řekla na veletrhu v Brodě laureátka Ceny Jiřího Ortena

Letošní výherkyně Ceny Jiřího Ortena Zuzana Kultánová besedovala v pátek dopoledne s Petrou Hůlovou na Podzimním knižním veletrhu v Havlíčkově Brodě. Zuzana Kultánová předčítala z oceněné knihy Augustin Zimmerman a Petra Hůlová představila dílo Nejdelší rap na světě, na kterém právě pracuje.

0

Včera

Jeden z nejpopulárnějších spisovatelů světa v Brodě: Jsem Cimrmanův pravnuk

Americký spisovatel Robert Fulghum navštívil Podzimní knižní veletrh. Asi dvěma stovkám diváků včera v sále Staré radnice představil svou novou knihu Opravář osudů. Vyprávěl taky příhody ze svého letošního putování po Česku. Odpoledne bude mít ještě autogramiádu.

0

Včera

Koncert a čtení v Brodě U Notáře

Okrašlovací spolek Budoucnost, Svaz zakládání a údržby zeleně a Poetická místa U Notáře pořádají v rámci doprovodného programu Podzimního knižního veletrhu v pátek 20. a v sobotu 21. října několik akcí.

0

Před 3 dny

Emoce dělá hudbu hudbou, říká Michal Pavlíček

V pátek 20. října od 17.00 se v rámci doprovodného programu 27. Podzimního knižního veletrhu v Havlíčkově Brodě na stánku Tiskáren Havlíčkův Brod uskuteční autogramiáda knihy Země vzdálené Michala Pavlíčka. Večer od 21.00 vystoupí Michal Pavlíček s triem a s Bárou Basikovou v havlíčkobrodském klubu Oko na pátém ročníku doprovodné akce knižního veletrhu Rock for Book.

0

Před 3 dny

Havlíčkobrodské tiskárny na Podzimním knižním veletrhu

Tiskárny Havlíčkův Brod, a. s., které v letošním roce oslaví pětadvacet let své novodobé existence, jsou dlouholetým partnerem Podzimního knižního veletrhu. Díky němu se letos už po sedmadvacáté zaplní knihami prostory KD Ostrov v Havlíčkově Brodě.

0

Před 4 dny

Román Smrtící byznys na knižním veletrhu

Spisovatelka Hana Hindráková vydala v září letošního roku v nakladatelství Alpress svůj zatím poslední román Smrtící byznys, představí ho na Podzimním knižním veletrhu v Havlíčkově Brodě v sobotu 21. října, kde bude mít 10.30 besedu v prostoru Pen klubu.

0

Před týdnem

Rock for book letos představí Michala Pavlíčka a Báru Basikovou

Pátý ročník doprovodné akce Podzimního knižního veletrhu nabídne v havlíčkobrodském klubu Oko zcela mimořádný hudební zážitek. V pátek 20. října od 21.00 vystoupí Michal Pavlíček se svým triem (Čombeband) a zpěvačkou Bárou Basikovou.

0

Před měsícem

Soutěž O nejkrásnější knihu Vysočiny, šance pro regionální autory a nakladatele

Jednou z doprovodných akcí Podzimního knižního veletrhu, který se bude konat 20. a 21. října 2017 v Havlíčkově Brodě, bude také v letošním roce soutěž O nejkrásnější knihu.

0

Před 5 měsíci
TSM Fanatic