ZPRÁVY Koncerty

Lipské rockování už v sobotu v Lípě

V sobotu 23. září se v Lípě u Havlíčkova Brodu uskuteční malý rockový festival nazvaný Lipské rockokování, představí se kapely IRAS a QKK, SSM a Traffic Jam.

0

Před 2 dny

Reflexy a Rockle odehrají společný koncert

Ve středu 27. září vystoupí v Kulturním domě v Uhřínově kapela Reflexy v rámci podzimní tour a zazní jak starší skladby jako Ty jsi divoká, Daruj mi křídla, Neříkej, či Sluneční, ale i stále oblíbenější písničky z nejnovějšího alba Proud mezi námi.

0

Před 4 dny

Americký bluesman a rocker v Třebíči

Americký bluesman a bluesrocker spíše hendrixovského střihu Linwood Lee Taylor se po velkém úspěchu v České republice v roce 2015 vydává na své druhé turné, tentokrát i se zastávkou v Třebíči ve středu 20. září, kde zahraje se svými českými parťáky Matějem Černým (baskytara) a Tomášem Hobzekem (bicí).

0

Před týdnem

Legendární sopranistka Gabriela Beňačková zazpívá ve Žďáře nad Sázavou

V pátek 15. září proběhne v Městském divadle ve Žďáře nad Sázavou od 19.00 koncert v rámci 12. ročníku festivalu Jakub Pustina a jeho hosté, který patří neodmyslitelně už mnoho let ke žďárskému kulturnímu dění. Zakladatelem festivalu je žďárský rodák, tenorista Jakub Pustina, který je bezesporu jednou z nejvýraznějších tváří operní scény současnosti.

0

Před týdnem

Dva příběhy a hodně lidskosti při Pozďatínském rockování

Milan Vávra a jeho manželka Jitka, nevidomý Ondra Zmeškal – to byly osobnosti víkendového rockování v Pozďatíně na Vysočině. Druhý ročník benefičního hudebního festivalu vynesl téměř dvě stě tisíc korun a potvrdil, že lidem na Vysočině není osud druhých lhostejný.

0

Před týdnem

Zahajovací koncert Kruhu přátel hudby v Třebíči

Novou sezónu Kruhu přátel hudby zahájí ve čtvrtek 14. září od 18.00 ve foyeru divadla Pasáž v Třebíči houslový virtuos „sibiřský Paganini“ Alexander Shonert s koncertním programem Tance národů světa.

0

Před týdnem

Koncert připomene dvacáté výročí otevření třebíčské synagogy

Při příležitosti dvacátého výročí zpřístupnění Zadní synagogy v Třebíči, která se řadí mezi významné historické stavby a dominanty města, se v úterý 12. září uskuteční v prostorách synagogy slavnostní koncert.

0

Před týdnem

Srpnový Stock Dobrohostov má nejen v regionu dost příznivců

Ve druhé polovině srpna se každoročně koná festival Stock Dobrohostov, letos se uskutečnil už po dvaadvacáté. Původně jednodenní sobotní akce se v roce 2009 rozšířila o nedělní program s dechovými hudbami, vznikl tak Festival dechových hudeb. V roce 2015 dochází k rozšíření festivalu o páteční program. Hlavní organizátor Peter Kletečka se ohlíží nejen za letošním ročníkem.

0

Před 3 týdny

Trampský širák na začátku září na Hanesově mlýně

Hudební festival Trampský širák se letos uskuteční čtrnáctý ročník proběhne v pátek 1. a v sobotu 2. září na Hanesově mlýně u Štoků na Havlíčkobrodsku. Mezi účinkujícími se po oba festivalové dny objeví stálice české folkové a country scény.

0

Před měsícem

Stock Dobrohostov po dvaadvacáté

V Dobrohostově na Havlíčkobrodsku se konal od pátku 18. do až neděle 20. srpna dvaadvacátý ročník Malého letního festivalu, třídenní hudební akce pro všechny generace. Pátek a sobota jsou zábavou pro mladší generaci a neděle patřila už po deváté dechovce.

0

Před měsícem

Mozartovo Rekviem zakončilo festival Petra Dvorského

V sobotu 19. srpna skončil koncertem Mozartovo: Rekviem v pořadí 19. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Petra Dvorského 2017, který proběhl v těch nejdůstojnějších prostorách, v chrámu sv. Markéty v Jaroměřicích nad Rokytnou a splnil snad veškerá očekávání a představy příznivců festivalové hudby, kteří zaplnili chrám snad až do posledního možného místa.

0

Před měsícem

Ebenové „na plovárně“ ve Valči

Ve čtvrtek 17. srpna se na vstupním nádvoří zámku Valeč u Hrotovic uskutečnil devátý, předposlední koncert Mezinárodní hudební festival Petra Dvorského (MHFPD) 2017 pod názvem Ebenové „na plovárně“.

0

Před měsícem

Musica Florea v chrámu sv. Markéty v Jaroměřicích

Ve středu 16. srpna se uskutečnil v chrámu sv. Markéty v Jaroměřicích nad Rokytnou osmý koncert Mezinárodního hudebního festivalu Petra Dvorského (MHFPD) 2017, představil se soubor Musica Florea.

0

Před měsícem

Večer hudby, zpěvu a tance v Sále předků jaroměřického zámku

V úterý 15. srpna měli návštěvníci sedmého koncertu Mezinárodního hudebního festivalu Petra Dvorského (MHFPD) 2017 příležitost zaposlouchat se, přímo v barokních prostorách Sálu předků na zámku v Jaroměřicích nad Rokytnou, do hudby, která byla kdysi cíleně komponována právě pro honosné zámecké prostory a pobavení a rozptýlení jejich majitelů.

0

Před měsícem
Atos