ZPRÁVY AKTUALITY Vysočina

Běh za Vaška vynesl dvacet tisíc korun

Sobota 22. října byla na cyklostezce ve Světlé nad Sázavou ve znamení Běhu za Vaška, charitativní akce, jejímž cílem bylo vybrat co nejvíce peněz na speciální polohovací postel pro Václava Beránka, který se o d narození potýká s dětskou mozkovou obrnou a je upoutaný na invalidní vozík.

0

Včera

V Jihlavě se podařilo shromáždit celkem 324 kol pro Afriku

Zdravé město Jihlava uspořádalo dva termíny sbírky, během kterých Jihlaváci i přespolní přivezli nebo přivedli bezmála 250 kol. Zájem veřejnosti darovat další kola trval, proto dárci dostali k dispozici ještě dva dny, ve kterých mohli svoje stará nebo už nechtěná kola dopravit do skladu v areálu Útulku pro opuštěná a nalezená zvířata v Jihlavě - Pístově.

0

Včera

Alternátor připravil v Třebíči mimořádnou science-show

Děti tento týden čekají podzimní prázdniny a Ekotechnické centrum Alternátor Třebíč jim a jejich rodičům nabízí možnost, jak využít volný čas. Na čtvrtek 27. října v 10.30 v Alternátoru připravili mimořádnou science-show, tedy ukázku zábavných vědeckých pokusů.

0

Včera

Pacienty v jihlavské nemocnici léčí na duši profesionálně vycvičený pes

Scotymu jsou teprve dva roky, ale už se stal miláčkem pacientů. Nejméně jednou týdně chodí speciálně vycvičený retrívr - toller do jihlavské nemocnice potěšit pacienty. „Kontakt se psem pacientům pomáhá, cítím, jak vždy ožijí a nabije je to,“ říká majitelka psa a zdravotnice v jedné osobě Petra Humlerová.

0

Včera

Most v Třebíči projde zátěžovou zkouškou

Před opravou mostu v ulici Marie Majerové musí být provedena zátěžová zkouška, která ukáže, v jakém stavu je mostní konstrukce a jaké opravy bude potřebovat.

0

Včera

Havlíčkův Brod hostil 26. Bramborářské dny

26. ročník oslav tradiční zemědělské plodiny Vysočiny odstartoval v Havlíčkově Brodě soutěžemi studentů středních škol Bramborový květ Vysočiny a Bramborová pochoutka Vysočiny. Akce pokračovala v Kulturním domě Ostrov výstavou vzorků odrůd brambor spojenou s ochutnávkou a také odborným seminářem Brambory 2016. Třídenní program zakončily trhy na Havlíčkově náměstí.

0

Před 2 dny

Kapitoly z historie Termesiv

V sobotu 15. října uspořádal SDH Termesivy společně s Osadním výborem Termesivy a Karlem Zachariášem v kulturním domě Sousedské posezení. Slavnostní odpoledne zahájilo hudební vystoupení akordeonového tria pod vedením Ivany Laštovičkové.

0

Před 2 dny

Rybí hody na Střelnici v Jaroměřicích nad Rokytnou posedmé

Sedmý ročník Rybích hodů uspořádal Moravský rybářský svaz MO Jaroměřice nad Rokytnou a Sbor dobrovolných hasičů Jaroměřice nad Rokytnou v sobotu 22. října v areálu místní Střelnice.

0

Před 2 dny

V Biocentru Pod Vortem u Nového Veselí vyrostou nové stromy

Tradiční podzimní sázení stromů je opět tady, tentokrát se budou sázet listnaté a ovocné stromy u Nového Veselí v Biocentru Pod Vortem, které nechal mezi polními lány zbudovat osvícený novoveselský podnikatel Leoš Pohanka. Akce se bude konat v pátek 28. října od 9.30.

0

Před 2 dny

Kreativní odpoledne v Senior pointu v Havlíčkově Brodě

Ve středu 19. října zahájila Martina Čejková, studentka třetího ročníku, oboru sociální práce na Soukromé vyšší odborné škole sociální, o. p. s., Jihlava první akcí s názvem Pojďte s námi strávit kreativní odpoledne.

0

Před 3 dny

Nadosah svým Funny Festem zakončí koncertní šňůru po charitních nízkoprazích

Jako třetí pořadatel řady koncertů, které letos realizují nízkoprahová zařízení pro děti a mládež, spadající pod Oblastní charitu Žďár nad Sázavou, je na řadě bystřický Nadosah. Ten otevře svůj „funnyfestový festival“ široké veřejnosti ve čtvrtek 27. října od 16.00 do 21.00 v kulturním domě v Bystřici nad Pernštejnem.

0

Před 3 dny

Koncem října přibudou v Třebíči menší dopravní omezení

Odbor dopravy a komunálních služeb třebíčské radnice upozorňuje řidiče a chodce, že v rámci regenerace Čeloudovy ulice budou v termínu od pondělí 24. října do středy 30. listopadu uzavřené chodníky v Kubišově a Znojemské ulici, navíc budou nepřístupné chodníky.

0

Před 3 dny

Nový Dům pro seniory v Rozsochatci

V pátek 21. října se v Rozsochatci uskutečnil, před oficiálním uvedením do provozu, Den otevřených dveří v Domě pro seniory za přítomnosti zástupců všech firem, které se na stavbě podílely, a starostů okolních obcí.

0

Před 4 dny

Dýně Matylda udělala radost maminkám a dětem hned dvakrát

Zhruba třicetikilovou dýni v úterý 18. října odhodlaně dlabalo sedm statečných klientů havlíčkobrodského Charitního domova při Oblastní charitě Havlíčkův Brod (OCH HB). I když se dvěma maminkám a jejich dětem ze začátku zdálo, že nože na rozpůlení takového obra stačit nebudou, tak se nakonec podařilo.

0

Před 4 dny