ZPRÁVY AKTUALITY Vysočina

Vyhlídka Mařenčino loubí nabízí výhled na Pernštejn

Mařenčino loubí, německy Maria Laube, je vyhlídka, ze které je velmi krásný výhled na hrad Pernštejn a jeho nejbližší okolí.

0

Dnes

Cvičení pro těhotné v pelhřimovské nemocnici

Gynekologicko-porodnické oddělení Nemocnice Pelhřimov připravilo pro budoucí maminky novinku v podobě cvičení pro těhotné od ukončeného 12. týdne těhotenství. Od září tak mohou zájemkyně cvičit jednou týdně pod dohledem odborníků na tuto problematiku.

0

Včera

Za války v Brodě trénoval fotbalisty, v roce 1968 pak pozval okupanty

Oldřich Švestka se v srpnu 1968 stal jedním z nejnenáviděnějších lidí v republice. Podepsal totiž takzvaný zvací dopis. I díky němu zastával za normalizace přední funkce. Jeho politická kariéra přitom začala nenápadně – na sklonku války v Německém Brodě.

0

Včera

V Havlíčkovom Brode ožíva stredoveké sklárstvo

Sklárske remeslo má v Havlíčkovom Brode a jeho okolí dlhú tradíciu. Pracovníci múzea sa preto rozhodli vybudovať za mestom voľnú repliku stredovekej pece.

0

Včera

O víkendu vyroste v Třebíči malý kruhový objezd

Od 7.00 v sobotu 27. do 20.00 v neděli 28. srpna bude probíhat v Třebíči montáž provizorního kruhového objezdu a úprava dopravního značení na silnici v křižovatce ulic Hrotovické a Kosmákovy.

0

Včera

Po srpnové okupaci odletěl z Brodu na Západ, nejspíš předat tajné informace

Po půlnoci 21. srpna 1968 dostali všichni českoslovenští vojáci jasný rozkaz: nedělat nic a v kasárnách čekat na příjezd okupantů. Uposlechli všichni kromě jediného muže – podplukovníka Vladimíra Chadalíka, který za záhadných okolností odletěl z havlíčkobrodského letiště na Západ.

0

Před 2 dny

V brodské porodnici je v létě nejrušněji

Za letošní rok se do konce července v porodnici v Havlíčkově Brodě narodilo celkem 824 dětí. Velký podíl na tomto počtu má právě sedmý měsíc v roce, kdy se narodilo 123 dětí.

0

Před 2 dny

Obyvatelé V Třeště mohou přes internet kontrolovat stav svých poplatků

Od července mohou obyvatelé Třeště díky elektronické kartě poplatníka nově sledovat i počet vývozů své popelnice. Kartu mohou využívat lidé v téměř šestitisícovém městě od začátku letošního roku.

0

Před 2 dny

Festival Vandrobraní 2016 lákal ve Vladislavi na folkovou a trampskou hudbu

Folkový festival Vandrobraní 2016 hostil o víkendu ve Vladislavi milovníky trampské muziky při svém druhém ročníku. Pestrost dvou festivalových dní zajistil široký výběr domácích hudebních interpretů i doprovodné soutěže. Konání festivalu podpořila Nadace ČEZ částkou dvacet tisíc korun.

0

Před 2 dny

Brod v srpnu 1968 okupovali Poláci. Do města ‚směli‘ až v polovině září

Když v srpnu 1968 dorazili do Havlíčkova Brodu polští okupanti, nečekalo je vřelé přivítání. Komunistické vedení města dokonce odmítlo vojáky ubytovat. Polská armáda se v Brodě směla usadit až v polovině září. A pak v listopadu přišli Sověti…

0

Před 3 dny

Ždírec nad Doubravou získá světelnou křižovatku

Křižovatku silnic I/34 od Hlinska a I/37 od Chrudimi by od počátku listopadu měly řídit semafory, práce na instalaci světelného zařízení by měly být zahájeny podle informací ždírecké radnice v polovině září.

0

Před 3 dny

Památkáři na Vysočině vycházejí vstříc neslyšícím

Během letošní návštěvnické sezóny připravil Národní památkový ústav v Telči pro neslyšící spoluobčany průvodce několika památkovými objekty na Vysočině. Tablety s videonahrávkami ve znakovém jazyce mohou neslyšící využít na zámcích v Náměšti nad Oslavou a Jaroměřicích nad Rokytnou.

0

Před 3 dny

Lidé podpořili propagaci jihlavského referenda více než sto tisíci

Přípravný výbor referenda v Jihlavě po třiceti dnech uzavřel svůj benefiční internetový obchod. Jeho prostřednictvím přispělo na podporu informační kampaně pro jihlavské referendum 135 lidí celkovou částkou 104 733 Kč. Informační kampaň navíc podpoří i Nadace Vodafone a nadace VIA.

0

Před 3 dny

Auto srazilo v Bystřici nad Pernštejnem chodkyni, následky jsou tragické

V sobotu 20. srpna srazil po jednadvacáté hodině šestadvacetiletý řidič vozu BMW, který projížděl po silnici číslo I/19 v Bystřici nad Pernštejnem, dvaačtyřicetiletou ženu, ta následky nehody zemřela.

0

Před 3 dny