ZPRÁVY AKTUALITY Vysočina

Svatováclavský dětský den po šestnácté v Havlíčkově Brodě

Pro děti malé i velké, ale i jejich rodiče připravili pořadatelé ve středu 28. září 16. Svatováclavský dětský den, který se tradičně koná ve sváteční den od 9.00 do 12.00 u dětského hradu v havlíčkobrodském parku Budoucnost v Havlíčkově Brodě.

0

Dnes

Markéta Procházková získala peníze pro jihlavskou Bárku

Muzikálová zpěvačka Markéta Procházková, která pochází z Jihlavy, vyhrála čtvrtý díl pořadu Tvoje tvář má známý hlas. Částka 25 000 Kč díky Markétě poputuje na podporu Bárky - Charitní domácí hospicové péče, která pod Oblastní charitou Jihlava funguje už osmým rokem.

0

Včera

Česká pošta sídlí v Pelhřimově od pondělí 26. září na nové adrese

Slavnostním přestřižením pásky se v pondělí 26. září úderem deváté hodiny otevřely brány České pošty pro veřejnost na nové adrese v Pelhřimově. Pobočka se ze stávajících prostor přestěhovala do budovy na Svatovítském náměstí čp. 126. Hodinu předtím se uskutečnilo slavnostní zahájení provozu za účasti pozvaných hostů a představitelů města Pelhřimov, kdy nechybělo přestřižení pásky. Toho se zúčastnil starosta František Kučera, který v projevu mimo jiné řekl: „Ještě minulý týden jsem byl skepti

0

Včera

Děti věnovaly havlíčkobrodské nemocnici Srdce s láskou darované

Žáci 3. a 5. třídy při Základní a Mateřské škole v Habrech vytvořili ve školní družině Srdce přátelství. V pondělí 26. září ho předali dětskému oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod, kde bude rozdávat radost malým pacientům.

0

Včera

Rozpumpujme kulturní srdce města Jihlavy

Městská zážitková hra pro veřejnost, Kulturní oběh v srdci Jihlavy, proběhne ve středu 28. září na parkáně u Brány Matky Boží v Jihlavě, na své si přijdou rodiny s dětmi.

0

Včera

Dvacet let Charitní pečovatelské služby v Telči

Charitní pečovatelská služba Telč, jež je určena seniorům a lidem se zdravotním znevýhodněním, v tomto roce slaví 20 let výročí svého působení. Za dobu své novodobé historie služba obsloužila přes dva tisíce lidí.

0

Včera

Svatováclavská pouť ve Světlé

Tradiční Svatováclavská pouť ve Světlé nad Sázavou, která se konala ve dnech 23. až 25. září, byla jako téměř vždy ve znamení krásného a slunného počasí. Návštěvníci si užívali atmosféru "babího léta" i poslední pouti v regionu. Prodejní stánky byly rozprostřeny jak na Náměstí Trčků z Lípy, tak i Lánecké, Komenského a Nádražní ulici, otevřeno měli i zdejší obchodníci.

0

Včera

Uživatelé aplikace EPP – Pomáhej pohybem vysportovali peníze pro handicapované z Domova bez zámku

Více než čtyři tisíce uživatelů mobilní aplikace EPP – Pomáhej pohybem sbíralo svým pohybem body pro zdravotně handicapované z Vysočiny. Vysportovaných 95 tisíc korun využije kavárna Pohodička, sociálně terapeutická dílna Domova bez zámku, k celkové rekonstrukci svých prostor.

0

Včera

Z riflí do noblesy přehlídkového mola

Krásné účesy, slavnostní šaty a skvělá nálada – tak by se ve zkratce dala shrnout módní přehlídka dětí z Dětského domova v Nové Vsi u Chotěboře. Hotel Fantazie v Chotěboři se díky ní v sobotu 24. září proměnil v centrum plesové módy. Právě domovské děti spolu s důchodci z Domova pro seniory v Havlíčkově Brodě módní přehlídkou završili projekt, jehož výsledkem je společný kalendář na rok 2017.

0

Včera

Krasohled už dnes málokdo zná

S kaleidoscopem - krasohledem přišel na svět roku 1816 skotský badatel David Brewster. Krasohled býval kdysi docela běžnou dětskou hračkou, která pomocí soustavy zrcadel a barevných tělísek nebo skleněné kuličky vytváří neopakovatelné obrazce při pohledu proti světelnému zdroji. V dnešní době krasohled skoro nikdo nevyrábí. Jedním z mála výrobců je Martin Titz z Havlíčkova Brodu. „Na krasohled si z dětství jasně vzpomínám a dodnes ho mám doma. Často jsem do něj koukal u babičky, ležel jsem na zá

0

Včera

Tři obce Vysočiny s nejnižší produkcí odpadů získají Odpadového Oskara 2016

Vlkanov na Havlíčkobrodsku, Dobronín na Jihlavsku a Pelhřimov jsou jména obcí a města, které nejen že prokázaly produkci odpadů menší než 150 kg na obyvatele, ale dokonce ho ve svých kategoriích vyprodukovaly nejméně na Vysočině. Všem třem obcím proto náleží titul Odpadový Oskar 2016 Kraje Vysočina. Toto ocenění vyhlašuje a předává už druhým rokem spolek Arnika. Kromě samotného množství vyprodukovaných odpadů odborníci z Arniky posuzují i další důležité faktory: podmínky pro třídění, ekonomi

0

Před 2 dny

Pracoviště za téměř sto milionů v jihlavské nemocnici se na tři hodiny otevře veřejnosti

V jihlavské nemocnici se v úterý 27. září slavnostně otevírá PET / CT pracoviště. Odpoledne může do nově vybudovaných prostor za téměř sto milionů korun nahlédnout i veřejnost. Díky novému pracovišti budou moci lékaři dříve zachytit nádory a lépe kontrolovat léčbu u onkologických pacientů.

0

Před 2 dny

Senioři oslaví svůj svátek na zámku ve Žďáru

V neděli 25. září bude zámek ve Žďáru nad Sázavou hostit od 13.00 do 17.00 každoroční Svátek seniorů. Akce se koná pod záštitou Jiřího Běhounka, hejtmana kraje Vysočina a Constantina Kinského, majitele zámku ve Žďáru nad Sázavou. V rámci bohatého kulturního programu na prvním nádvoří vystoupí např. Jiří Krampol a Karel Bláha či Znojemské Grácie. Návštěvníci si budou také moci zakoupit farmářské produkty z Vysočiny. Na prvního října připadá každoročně Mezinárodní den seniorů, který je věnován ro

0

Před 3 dny

Den Charity v Jihlavě

Den Charity se uskutečnil ve čtvrtek 22. září na Masarykově náměstí v Jihlavě, pořadatelé z Oblastní charity Jihlava připravili na celý den řadu aktivit pro všechny.

0

Před 3 dny