ZPRÁVY MFDF Jihlava

Manželské etudy slaví 35 let – a premiérově letos v Ji.hlavě

Dokumentaristka Helena Třeštíková uvede v Ji.hlavě světovou premiéru časosběrného dokumentu Manželské etudy po 35 letech. Slavný režisér Marcel Ophuls, který ve svém díle zkoumá krutosti nacismu i pozadí Mnichovské dohody, převezme na festivalu osobně Cenu za přínos světové kinematografii.

0

Před 4 dny

Živé kino v Jihlavě na střelnici i v asijské restauraci

Tradiční Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava začíná už za 64 dní. Diváci se letos mohou těšit na tři nové tematické soutěžní sekce nebo na jedinečnou retrospektivu taiwanského dokumentárního filmu. Výtvarnice Kateřina Šedá zapojí jihlavský festival do svého mezinárodního happeningu.

0

Před měsícem

Úterý patřilo v Karlových Varech dokumentům a jihlavskému festivalu

Na Mezina´rodni´m filmove´m festivalu Karlovy Vary představili pořadatelé Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava v úterý 4. července dvana´ct nejvy´razneˇjsˇi´ch dokumenta´rni´ch filmu° ze strˇedni´ a vy´chodni´ Evropy, jejichzˇ uvedeni´ do kin je pla´nova´no na prˇi´sˇti´ch dvana´ct meˇsi´cu°.

0

Před 2 měsíci

MFDF Ji.hlava 2017 už zná podobu plakátu, milovníci dokumentů se festivalu dočkají v říjnu

Množství prolínajících se obrazů zobrazuje plakát 21. Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava, který proběhne ve dnech 24.–29. října.

0

Před 3 měsíci

MFDF Ji.hlava představil nový fond na podporu dokumentů ve střední a východní Evropě

Vznik Ji.hlava Film Fundu, nového filmového fondu, který poskytuje podporu ve formě vizuální a zvukové postprodukce pro středoevropské a východoevropské dokumenty, oznámili v úterý 14. února představitelé Mezinárodní festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava v Berlíně.

0

Před 7 měsíci

Začal dvacátý ročník MFDF Ji.hlava, městem prošel osvětlený průvod a Cenu Respektu převzala Markéta Dobiášová.

V úterý 25. října večer se od festivalového Majáku na Masarykově náměstí v Jihlavě vydalo na pouť do Domu kultury několik postav s osvětlenými artefakty, jež dominují letošnímu vizuálu Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava. Zahajovací průvod již tradičně vedla moderátorská dvojice Jiří Havelka a Ondřej Cihlář z divadla Vosto5.

0

Před 11 měsíci

Ji.hlava volí mezi Donaldem Trumpem a Hillary Clintonovou a ocení Drahomíru Vihanovu cenou za přínos světové kinematografii

Dvacátý ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava připravil při příležitosti nejvyhrocenější prezidentské kampaně v historii USA speciální programovou sekci Slon, nebo osel zkoumající proměny amerického volebního cirkusu od 60. let do současnosti. Navíc ji.hlavští diváci budou volit nanečisto, dilema Clintonová versus Trump tak zažijí na vlastní kůži.

0

Před 11 měsíci

Jubilejní dvacátý Mezinárodní festival dokumentárních filmů se blíží

Na Masarykově náměstí v centru krajského města je od pátku 14. října k vidění výstava k 20. výročí Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava. Pro obyvatele Jihlavy, turisty i návštěvníky je připomínkou dvacetileté historie festivalu, který patří mezi významné kulturní akce nejen města, ale i celého regionu.

0

Před 11 měsíci

Karel Vachek se představí v Jihlavě

V rámci podzimního cyklu Centra dokumentárního filmu nazvaného Legendy českého dokumentárního filmu přijede necelé dva týdny před vypuknutím samotného Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů ve středu 12. října do Jihlavy osobitý režisér Karel Vachek.

0

Před 11 měsíci

Jihlavský festival dokumentů prozradil novinky letošního ročníku

Ve středu 21. září odhalili pořadatelé první zajímavosti a hosty letošního festivalového programu jubilejního dvacátého ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů (MFDF) Ji.hlava. Festival představí vlastní filmový manifest, kinematografii nespoutaného Islandu a masterclass Fridrika Thora Fridrikssona, experimentální tvorbu Billa Morrisona, díla ruských avantgardistů 20. a 30. let.

0

Před 12 měsíci

20. Ji.hlava se ptá, co si neseme na zádech

V posledním říjnovém týdnu oslaví Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava své dvacáté narozeniny. Pro začátek dostali ji.hlavský svátek autorského dokumentu a jeho návštěvníci už čtrnáctý festivalový trolejbus, který Jihlavany na jejich cestách vybídne k zamyšlení, co a kolik si toho neseme na zádech, a ředitel festivalu Marek Hovorka v Jihlavě představil letošní plakát.

0

Před rokem

Ji.hlava nemá českého vítěze

Devatenáctý ročník MFDF Ji.hlava přivedl v šesti dnech do Jihlavy přes 3500 akreditovaných festivalových účastníků, 250 filmů z 53 zemí, 160 projekcí.

0

Před 2 roky

Devatenáctý ročník MFDF Ji.hlava skončil

Devatenáctý ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava přivezl v šesti dnech do České republiky nejen legendy dokumentárního filmu.

0

Před 2 roky

Projekci RINA sledoval z publika Karel Köcher

Festival se v pátek 30. října přehoupl do své druhé poloviny. Dopolední program čtvrtého festivalového dne se nesl v duchu režisérských masterclasses.

0

Před 2 roky
Den charity 2017