ZPRÁVY MFDF Jihlava

Festival 21. Ji.hlava skončil. Přijelo 4 386 akreditovaných diváků

O víkendu vyvrcholil 21. ročník festivalu dokumentů Ji.hlava. Celková návštěvnost festivalu se stejně jako v loňském jubilejním roce blíží čtyř a půl tisícům akreditovaných diváků. Ji.hlava uvedla přes tři stovky filmů v osmi kinosálech, přivezla více než tisíc filmových profesionálů a připravila téměř sto padesát diskuzí.

0

Před 12 měsíci

Festival dokumentů 21. Ji.hlava zná vítěze

Ji.hlava celkem uvedla 70 snímků ve světové, 12 v evropské a 22 v mezinárodní premiéře. Z více než 3 600 přihlášených program festivalu představil 342 snímků. Filmy soutěžily v deseti sekcích. V sobotu 28. října rozdělovali v Jihlavě ceny nejlepším snímkům.

0

Před 12 měsíci

Na ji.hlavský festival dorazil Marcel Ophuls i Kateřina Šedá

Páteční Ji.hlava přivítala oscarového režiséra Marcela Ophulse. Nejlepším filmem v sekci Svědectví o poznání je argentinský snímek Panický záchvat. Umělkyně Kateřina Šedá uvedla projekt Made in Slavutych. Sobotní večer odhalí vítězné filmy 21. Ji.hlavy. Dojde i na zobrazení Lenina ve filmu či snímek Meuthenova strana mapující vzestup AfD v Německu.

0

Před 12 měsíci

Ji.hlava uvedla Hranice práce i autorku knihy o Ku-klux-klanu

Na Ji.hlavském festivalu první diváci viděli Hranice práce režisérky Apoleny Rychlíkové. Polská reportérka Katarzyna Surmiak-Domańska odhalila zákulisí Ku-klux-klanu. Cenu za nejlepší film v sekci Svědectví o politice si odnesl film Poslední v Aleppu.

0

Před 12 měsíci

Ji.hlavská středa politika a příroda, čtvrtek se sociálními tématy

Na ji.hlavském festivalu uvedl ve světové premiéře portrét Milouše Jakeše režisér Pavel Křemen. V nové soutěžní sekci Svědectví o přírodě zvítězila nizozemská obrazová esej Příroda: Všechna práva vymezena. Ve čtvrtek islandský skladatel Jóhann Jóhannsson odhalí, jak složit nejlepší filmovou hudbu. Polská reportérka Katarzyna Surmiak-Domańska představí svou knihu Ku-klux-klan. Tady bydlí láska.

0

Před 12 měsíci

MFDF Ji.hlava odstartoval Mečiar na stranickém sjezdu

V úterý 24. října byl v Jihlavě v duchu politického sjezdu zahájen 21. ročník Ji.hlavy. Cenu Respektu získal Janek Rubeš a jeho reportáž o podvodech s měnami. Druhý festivalový den nabídne filmový portrét Milouše Jakeše, příběh džihádisty i práva zvířat.

0

Před 12 měsíci

Ji.hlavský festival startuje v úterý ráno

V úterý 24. října v 9.00 startuje 21. ročník Mezinárodního festivalu dokumentárního filmu Ji.hlava. Zahajovacím snímkem bude film Mečiar Terezy Nvotové a zahájení festivalu proběhne v duchu politického sjezdu v režii Jiřího Havelky.

0

Před 12 měsíci

Festival dokumentů 21. Jihlava už za čtyři dny

Čtyři dny před zahájením 21. ji.hlavského festivalu odhalili pořadatelé poslední novinky. Světová premiéra vůbec prvního filmu o současném francouzském prezidentovi Kandidát: Vzestup Emmanuela Macrona v sobotu 28. října festival slavnostně zakončí.

0

Před 12 měsíci

Masarykovo náměstí po roce opět ožívá Ji.hlavou

MFDF Ji.hlava startuje za necelé dva týdny, 21. ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava nabídne divákům 342 dokumentárních filmů, z nichž více než sto bude uvedeno ve světové, mezinárodní či evropské premiéře. Snímky se budou promítat na osmi místech v Jihlavě a v Třešti.

0

Před 12 měsíci

Manželské etudy slaví 35 let – a premiérově letos v Ji.hlavě

Dokumentaristka Helena Třeštíková uvede v Ji.hlavě světovou premiéru časosběrného dokumentu Manželské etudy po 35 letech. Slavný režisér Marcel Ophuls, který ve svém díle zkoumá krutosti nacismu i pozadí Mnichovské dohody, převezme na festivalu osobně Cenu za přínos světové kinematografii.

0

Před rokem

Živé kino v Jihlavě na střelnici i v asijské restauraci

Tradiční Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava začíná už za 64 dní. Diváci se letos mohou těšit na tři nové tematické soutěžní sekce nebo na jedinečnou retrospektivu taiwanského dokumentárního filmu. Výtvarnice Kateřina Šedá zapojí jihlavský festival do svého mezinárodního happeningu.

0

Před rokem

Úterý patřilo v Karlových Varech dokumentům a jihlavskému festivalu

Na Mezina´rodni´m filmove´m festivalu Karlovy Vary představili pořadatelé Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava v úterý 4. července dvana´ct nejvy´razneˇjsˇi´ch dokumenta´rni´ch filmu° ze strˇedni´ a vy´chodni´ Evropy, jejichzˇ uvedeni´ do kin je pla´nova´no na prˇi´sˇti´ch dvana´ct meˇsi´cu°.

0

Před rokem

MFDF Ji.hlava 2017 už zná podobu plakátu, milovníci dokumentů se festivalu dočkají v říjnu

Množství prolínajících se obrazů zobrazuje plakát 21. Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava, který proběhne ve dnech 24.–29. října.

0

Před rokem

MFDF Ji.hlava představil nový fond na podporu dokumentů ve střední a východní Evropě

Vznik Ji.hlava Film Fundu, nového filmového fondu, který poskytuje podporu ve formě vizuální a zvukové postprodukce pro středoevropské a východoevropské dokumenty, oznámili v úterý 14. února představitelé Mezinárodní festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava v Berlíně.

0

Před rokem
uniwebzpravy2018