ZPRÁVY AKTUALITY Vysočina

Benefice Na jedné lodi, ve vlnách života

Obecně prospěšná společnost Portimo pořádá podzimní benefici. Její pátý ročník se uskuteční s podporou města Nové Město na Moravě v pátek 7. října v novoměstském kulturním domě pod názvem Na jedné lodi, ve vlnách života.

0

Včera

Alzheimercentrum Jihlava se otvírá veřejnosti

Den otevřených dveří v hotelovém komplexu Alzheimercentrum Jihlava, které se nachází v ulici Romana Havelky 13 v Jihlavě, se koná v pátek 7. a v sobotu 8. října.

0

Včera

Likvidace elektra je zase jednodušší, v ulicích Vysočiny jsou nové červené kontejnery

Od začátku roku 2016 je po celé České republice o 300 červených kontejnerů více, celkem jich už je 2 552. Kraj Vysočina má nově 55 nádob a celkem tedy 214 červených kontejnerů. Staré elektrozařízení nepatří do směsného odpadu, kam jej běžně lidé vyhazují, ale do červeného kontejneru. Odtud je nebezpečný elektroodpad svezen na třídicí a zpracovatelské linky.

0

Včera

Den pro starou Brtnici

Den pro starou Brtnici se koná ve středu 28. září na náměstí v Brtnici, na návštěvníky čeká řemeslný jarmark a farmářské trhy a další doprovodný program.

0

Před 2 dny

V jihlavské nemocnici otevřeli nové pracoviště za desítky milionů

V jihlavské nemocnici se otevřelo nové PET / CT pracoviště za desítky milionů korun. Pomůže pacientům nejenom z Vysočiny, ale i okolních krajů. Lékaři můžou dříve zachytit nádory a lépe kontrolovat léčbu.

0

Před 2 dny

Kolem hotelové školy v Třebíči řidiči tři dny neprojedou

Odbor dopravy a komunálních služeb třebíčské radnice informoval, že od pondělí 3. října od 7,00 do středy 5. října do 20.00 bude v ulici Tomáše Bati v Gřebíči zcela uzavřen úsek silnice v délce přibližně šedesáti metrů.

0

Před 2 dny

Další distributor pervitinu v rukou jihlavských policistů

Kriminalisté na Jihlavsku dopadli jednatřicetiletého muže, který na Třešťsku a Telčsku distribuoval pervitin dalším lidem. Zahájili jeho trestní stíhání, obvinili ho ze spáchání trestného činu a stíhají ho na svobodě. Muže důvodně podezřelého ze spáchání drogové trestné činnosti zadrželi kriminalisté minulý týden v ranních hodinách ve firmě na Třešťsku, kde je muž zaměstnaný. Zadrženého poté převezli na oddělení policie v Jihlavě, kde byl umístěn do policejní cely. Na základě shromážděných

0

Před 2 dny

Svatováclavský dětský den po šestnácté v Havlíčkově Brodě

Pro děti malé i velké, ale i jejich rodiče připravili pořadatelé ve středu 28. září 16. Svatováclavský dětský den, který se tradičně koná ve sváteční den od 9.00 do 12.00 u dětského hradu v havlíčkobrodském parku Budoucnost v Havlíčkově Brodě.

0

Před 2 dny

Markéta Procházková získala peníze pro jihlavskou Bárku

Muzikálová zpěvačka Markéta Procházková, která pochází z Jihlavy, vyhrála čtvrtý díl pořadu Tvoje tvář má známý hlas. Částka 25 000 Kč díky Markétě poputuje na podporu Bárky - Charitní domácí hospicové péče, která pod Oblastní charitou Jihlava funguje už osmým rokem.

0

Před 3 dny

Česká pošta sídlí v Pelhřimově od pondělí 26. září na nové adrese

Slavnostním přestřižením pásky se v pondělí 26. září úderem deváté hodiny otevřely brány České pošty pro veřejnost na nové adrese v Pelhřimově. Pobočka se ze stávajících prostor přestěhovala do budovy na Svatovítském náměstí čp. 126. Hodinu předtím se uskutečnilo slavnostní zahájení provozu za účasti pozvaných hostů a představitelů města Pelhřimov, kdy nechybělo přestřižení pásky. Toho se zúčastnil starosta František Kučera, který v projevu mimo jiné řekl: „Ještě minulý týden jsem byl skepti

0

Před 3 dny

Děti věnovaly havlíčkobrodské nemocnici Srdce s láskou darované

Žáci 3. a 5. třídy při Základní a Mateřské škole v Habrech vytvořili ve školní družině Srdce přátelství. V pondělí 26. září ho předali dětskému oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod, kde bude rozdávat radost malým pacientům.

0

Před 3 dny

Rozpumpujme kulturní srdce města Jihlavy

Městská zážitková hra pro veřejnost, Kulturní oběh v srdci Jihlavy, proběhne ve středu 28. září na parkáně u Brány Matky Boží v Jihlavě, na své si přijdou rodiny s dětmi.

0

Před 3 dny

Dvacet let Charitní pečovatelské služby v Telči

Charitní pečovatelská služba Telč, jež je určena seniorům a lidem se zdravotním znevýhodněním, v tomto roce slaví 20 let výročí svého působení. Za dobu své novodobé historie služba obsloužila přes dva tisíce lidí.

0

Před 3 dny

Svatováclavská pouť ve Světlé

Tradiční Svatováclavská pouť ve Světlé nad Sázavou, která se konala ve dnech 23. až 25. září, byla jako téměř vždy ve znamení krásného a slunného počasí. Návštěvníci si užívali atmosféru "babího léta" i poslední pouti v regionu. Prodejní stánky byly rozprostřeny jak na Náměstí Trčků z Lípy, tak i Lánecké, Komenského a Nádražní ulici, otevřeno měli i zdejší obchodníci.

0

Před 3 dny