ZPRÁVY AKTUALITY Vysočina

V Zoo Jihlava vznikly nové dominantní dřevořezby

V jihlavské zoo mohou návštěvníci najít a obdivovat dvě nové výrazné dřevořezby zvířat. První ztvárňuje ibisy v parčíku u pavilonu šelem. Vyřezávaní plameňáci pak zdobí prostor mezi občerstvením Zanzibar a expozicí tapírů.

0

Dnes

Klubový večer v Zoo Jihlava s názvem Kde ženy vládnou

Že Amazonky dávno vymřely? Hloupost! Vítejte ve společnostech, kde mají navrch ženy. Návštěvníci besedy poznají mexické indiánky, které své muže překonávají nejen inteligencí, ale i objemem. V Indonésii se seznámí s jediným muslimským matriarchátem. Vysoko v čínských Himálajích navštíví nejromantičtější etnikum na světě. A nakonec se na severovýchodě Indie seznámí s nenápadným kmenem, jehož muži zoufale bojují za rovnoprávnost.

0

Dnes

Přípravy na Tříkrálovou sbírku v plném proudu

Setkání koordinátorů Tříkrálové sbírky v rámci Diecézní katolické charity Hradec Králové, pod níž spadá i Oblastní charita Havlíčkův Brod (OCH HB), ukázalo, že nastal čas organizovat letošní už sedmnáctý ročník celorepublikové dobrovolnické akce, v níž hlavní roli hrají právě tři mudrcové z Východu.

0

Dnes

Pěší cesta v Borovině v novém

Kompletní rekonstrukcí prošla pěší komunikace spojující Dělnického náměstí a Lidickou ulici v třebíčské části Borovina. Díky příznivému podzimnímu počasí mohly práce na cestě tvořené dvěma schodišti a chodníkem pokračovat do konce října.

0

Dnes

Kuchaři jihlavské OA, SZŠ a SOŠS se připravují na mezinárodní gastronomickou soutěž ve Francii

Ve francouzském regionu Alsace Champagne Ardenne Lorraine (dříve jen Champagne Ardenne) chystají mezinárodní gastronomickou soutěž Trofej Philippa Milla. Každoročně se ho účastní družstva z několika zemí a Kraj Vysočina vysílá vždy jeden vybraný tým školy, která se ve své výuce na gastronomii zaměřuje. Letos bude o pohár na Střední škole Gustava Eiffela v Remeši v pondělí 7. listopadu bojovat Eliška Procházková a Michal Seknička z OA, SZŠ a SOŠS Jihlava, kteří už několik týdnů trénují, aby svým

0

Dnes

Centrum Petrklíč sbírá korálky, darovat je může každý

Centrum sociálních služeb Petrklíč v Ledči nad Sázavou při Oblastní charitě Havlíčkův Brod se poohlíží po korálcích. Stacionář, kde tráví čas senioři a lidé s mentálním i zdravotním postižením, využívá malé kuličky jak pro nácvik jemné motoriky, tak na výrobu drobných dekorací. S prosbou o darování jakýchkoliv korálků se proto obrací na veřejnost.

0

Dnes

Příprava auta na zimu. Neztratí se deka, řetězy i něco k zakousnutí

Přezout pneumatiky z letních na zimní se doporučuje ve chvíli, kdy průměrná denní teplota vzduchu klesne na sedm stupňů Celsia. „Důležité je také sledovat ojetí kol. Čím nižší je hloubka dezénu, tím delší je brzdná dráha na mokré vozovce. Zimní pneumatiky by měly mít vzorek s hloubkou alespoň čtyři milimetry,“ upozorňuje Martin Rigó z Meteoru v Třebíči.

0

Dnes

Zřícenina hradu Pyšolec

Hrad Pyšolec se nachází nedaleko Vírské přehrady na Žďársku a na místo se zájemci dostanou například po červené turistické značce, která je tam zavede tříkilometrovým klesáním ze Zubštejna.

0

Dnes

Dýňová váza, polévka, koláč i podzimní dílničky pro děti nabízí Zámek Žďár nad Sázavou

Dýně se dokutálely na zámek ve Žďáru nad Sázavou a v sobotu 29. října od 15.00 do 18.00 bude jejich velký den. Budou z nich vyřezané obličeje, vydlabané vázy s naaranžovanými květinami a polévka i dezerty. Děti budou moci tvořit v keramických dílnách nebo z podzimních plodů.

0

Včera

Železniční most se na Znojemskou ulici v Třebíči vrátí ve dvou etapách

Na konci srpna byl v rámci revitalizace trati Okříšky – Zastávka u Brna demontován železniční most ve Znojemské ulici v Třebíči. Dráhy budou nyní montovat na stejné místo nový most a na dva víkendy uzavřou úsek silnice ve Znojemské ulici od křižovatky s ulicí Janouškovou, Nádražní po křižovatku s ulicí Sušilovou a Riegrovou v délce zhruba 200 metrů.

0

Včera

Výlov Štěpnického rybníka s Jakubem Krčínem

Slavnostní výlov Štěpnického rybníka se koná v pátek 28. října od 8.00 do 14.00 Na Baště v Telči. Majitel a současný nájemce rybníků v majetku města Telče Pavel Nechvátal představil nový program výlovu.

0

Včera

V Alternátoru se na státní svátek se promítá jako o víkendu

Ekotechnické centrum Alternátor v Třebíči během státního svátku 28. října připraví celkem tři projekce na své unikátní projekční kouli. Promítací termíny budou ten den odpovídat víkendovým, projekce se tedy budou konat v 10.30, 13.30 a 15.30, tématem je Kolonizace vesmíru.

0

Včera

Jihlavské hřbitovy

Ano, také hřbitovy jsou vhodným místem k procházkám. Nejenom maminky a tatínkové s kočárky zde ocení klid od ruchu města. Zejména ústřední a židovský hřbitov mají výraznou atmosféru místa a stojí za delší návštěvu. V dušičkovém období je tam rušněji, ale i to má svoje kouzlo. Zvláště po setmění je pohled na hřbitovy s množstvím svíček magický.

0

Před 2 dny

O sociální podpoře v Rodinném centru Cipísek v Humpolci

V úterý 25. října zahájila Renata Nekolová první akcí v Rodinném centru Cipísek v Humpolci projekt nazvaný Workshopy na téma dávek státní sociální podpory ve vybraných rodinných centrech v Kraji Vysočina.

0

Před 2 dny