ZPRÁVY AKTUALITY Vysočina

Hradozámecká noc ukončí letní sezonu v památkách Vysočiny

Letní akce na památkách Vysočiny vyvrcholí v sobotu 27. srpna sedmým ročníkem Hradozámecké noci. Celorepublikovým centrem je s ohledem na probíhající Lucemburský rok hrad Karlštejn, na Vysočině se zapojí zámky v Náměšti nad Oslavou a Telči a kostel sv. Víta v Zahrádce.

0

Dnes

Děti z Erka byly na táboře, vyzkoušely si i pádlování

Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež při Oblastní charitě Jihlava uspořádalo letní pobytový výjezd, kterého se zúčastnilo třiatřicet uživatelů této sociální služby.

0

Dnes

V sobotu oslaví dráha z Moravských Budějovic do Jemnice 120 let

Před sto dvaceti lety vyjely 8. listopadu na trať mezi Moravskými Budějovicemi a Jemnicí první vlaky. Vzhledem k počasí, které je často na počátku listopadu velmi nepříznivé, se rozhodli pořadatelé, kterými jsou Město Jemnice a Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě, oslavit 120. výročí tratě už v sobotu 27. srpna.

0

Dnes

Střípky pěti kontinentů o víkendu v Zoo Jihlava

V sobotu 27. a v neděli 28. srpna pořádá Zoo Jihlava festival Střípky pěti kontinentů o víkendu. Jedenáctý ročník festivalu se nezaměří pouze na Afriku, ale i na ostatní kontinenty. Společné slavnostní zahájení se uskuteční v sobotu 27. srpna v 11.00 v africké vesnici Matongo.

0

Dnes

Zámek ve Smilově vlastnili přední šlechtici, po únoru 1948 zchátral

Zámeček ve Smilově u Štoků nikdy nepatřil mezi důležitá šlechtická sídla, přesto ho vlastnily i přední evropské rody. Ještě po druhé světové válce byl v bezvadném stavu, pak ale přišlo čtyřicet let komunistické totality. A po nich z kdysi útulného zámku zbyly ruiny.

0

Včera

Brtnická pouť už o víkendu

Brtnická pouť se koná o víkendu od pátku 26. do neděle 28. srpna, na návštěvníky kulturní program, který odstartuje v pátek 26. srpna koncertem sv. Františka z Pauly.

0

Včera

Zákaz kouření v restauracích? Ptali jsme hostů i restauratérů v Havlíčkově Brodě

Poslanecká sněmovna bude v září znovu projednávat takzvaný protikuřácký zákon, po květnovém zamítnutí tak dostává novou šanci. Jak se staví k zákonu restauratéři v Havlíčkově Brodě? A jaký mají názor občané města?

0

Včera

Bartolomějská pouť v Dušejově

V Dušejově se uskuteční o víkendu tradiční Bartolomějská pouť, nabídne program pouťové atrakce už od čtvrtka 25. srpna, vrcholem ale budou oba dva víkendové dny.

0

Včera

Novoměstské slavnosti medu o víkendu v Novém Městě na Moravě

Tradiční Novoměstské slavnosti medu se uskuteční v sobotu 27. srpna na Vratislavově náměstí v Novém Městě na Moravě, pořadatelé připravili program na celé dopoledne.

0

Včera

Rozloučení s prázdninami a kostýmované prohlídky v třebíčském muzeu

Muzea Vysočiny Třebíč pořádá v pátek 27. a v sobotu 28. srpna akci Rozloučení s prázdninami, současně proběhnou kostýmované prohlídky expozic.

0

Před 2 dny

O víkendu zavítá na hrad Orlík císař Karel IV.

Přestože císař Karel IV. nikdy na hrad Orlík nad Humpolcem podle historických pramenů nezavítal, o nadcházejícím víkendu se tak stane. Této osobnosti bude totiž věnován patnáctý ročník filmového festivalu Film a dějiny a 5. ročník Hradozámecké noci.

0

Před 2 dny

Letuščí nemoc trápí stále více žen i dětí

Kožní lékaři jihlavské nemocnice se v posledních měsících stále častěji setkávají s pacienty, které trápí periorální dermatitida. Pupínky kolem úst, zarůžovění kůže, šupinky, které pálí a svědí. Nemoci se říká také „letuščí“, a to proto, že před více než padesáti lety jí poprvé trpěly právě letušky.

0

Před 2 dny

Hradozámecká noc v Zahrádce

Spolek Přátelé Zahrádky pořádá v sobotu 27. srpna v kostele sv. Víta v Zahrádce u Ledče nad Sázavou Hradozámeckou noc. Návštěvníci mohou zažít atmosféru kostýmovaných prohlídek, osvětleného kostela, vůni a chuť opečených špekáčků a písniček.

0

Před 2 dny

Havlíčkobrodští se mohou těšit na další ročník půlmaratonu

V sobotu 17. září odstartuje další, v pořadí už třetí ročník Havlíčkobrodského půlmaratonu. Spolu s ním bude Havlíčkův Brod pořádat také Mistrovství České republiky v běhu veteránů.

0

Před 2 dny