Online Před 12 měsíci

Legiovlak do neděle na nádraží v Havlíčkově Brodě

Na nákladovém vlakovém nádraží v Havlíčkově Brodě je až do neděle 22. října legiovlak, který zde má svou třiadvacátou zastávku při jeho putování po okresních a dalších městech v České republice. Namátkou můžeme jmenovat Kutnou Horu, Kolín, Přelouč, Ústí nad Orlicí, Náchod, Jičín, Pardubice, Přelouč, Trutnov.

Blog
Před 12 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Tereziánské babí léto na Vysočině

Letošní září bylo ve znamení spíše chladnějšího proměnlivého a deštivého počasí. V druhé polovině měsíce začaly růst houby a řada lidí vyrážela do lesů za svými úlovky. Tradiční Svatováclavská a také poslední pouť v nedaleké Světlé nad Sázavou byla ve znamení deště.

Blog
Před 12 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Obřadní síň v Havlíčkově Brodě po rekonstrukci slouží

Letos uplynuly čtyři roky od rekonstrukce smuteční obřadní síně v Havlíčkově Brodě, kterou město dlouho připravovalo. Čtyřicet let starý objekt už nevyhovoval, přestože architektonické řešení působilo velmi nadčasově. Vnitřní prostory i zázemí bylo nutné přizpůsobit provozu.

Blog
Před 12 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Milujeme Jihlavu

Na Masarykově náměstí v krajském městě jsou v těchto dnech k vidění vítězné fotografie z 2. ročníku soutěže Milujeme Jihlavu s podtitulem Jihlava je krásná a lidé v ní také. Je to dobrý nápad, jak oživit veřejný prostor a představit kvalitní a zdařilé snímky i jejich autory.

Blog
Před 12 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Den dýní ve Žďáru nad Sázavou

Poslední letošní zářijová sobota se nesla ve znamení nádherného slunečného počasí. Ti z nás, kteří se rozhodli navštívit Den dýní ve Žďáru nad Sázavou, asi nebyli zklamáni. V těsné blízkosti zdejšího zámku rozprostřeli své stánky prodejci podzimních květin a samozřejmě i dýní, které byly součástí minivýstavy s názvem Doba dýňová.

Blog
Před 12 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Mrkvancová pouť v Polné

Druhý zářijový víkend hostila Polná tradiční mrkvancovou pouť, program vyvrcholí v pondělí 11. září v 8.15 v kostel sv. Kateřiny mší svatou, kterou slouží Mons. Zdeněk Krček.

Blog
Před rokem
REGIONVYSOCINA.CZ

Velikonoční řemeslno-farmářský trh v Jihlavě

V Jihlavě se Masarykově náměstí v sobotu 15. dubna v průběhu dne konal Velikonoční řemeslno-farmářský trh. Ve Velké gotické síni jihlavského magistrátu pak probíhala divadelní představení pro děti a mezitím i průběžné povídání o tom, kdy a co by se mělo o Velikonocích jíst, kdy dodržovat půst, i o dalších obyčejích a zvycích svátků jara.

Blog
Před rokem
REGIONVYSOCINA.CZ

Gelnhausenův kodex a Zbraslavská kronika se představily v Jihlavě

Ve čtvrtek 22. prosince byly po celý den ve velké gotické síni jihlavské historické radnice vystaveny originály a faksimile archivních kulturních památek uložených ve Státním okresním archivu Jihlava – Gelnhausenova kodexu a Zbraslavské kroniky. Jednalo se o jednu z posledních možností vidět originály těchto vzácných a jedinečných památek.

Blog
Před 2 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Vánoční jarmarky a trhy vrcholí v městech Vysočiny

V městech Vysočiny vrcholí v současnosti vánoční trhy, nejinak je tomu i na Masarykově náměstí v krajské Jihlavě. K dostání jsou nejrůznější věci ze všech koutů Čech, Moravy i Slovenska.

Blog
Před 2 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Vánoce v Jihlavě

Stalo se už dobrou tradicí, že ve městech se před nejkrásnějšími svátky v roce pořádají vánoční trhy. Nejinak tomu je i na Masarykově náměstí v Jihlavě, kde prodejci nabízejí oříšky, horký punč pro zahřátí, jmelí, větvičky pro ozdobu, svíčky.

Blog
Před 2 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Šlápoty Jiřího Čáslavského

V sobotu 3. prosince se v Kavárně U Notáře v Havlíčkově Brodě se díky iniciativě Okrašlovacího spolku Budoucnost uskutečnilo autorské čtení z knihy Jiřího Čáslavského s názvem Šlápoty, kterou vydalo nakladatelství Kosmas.

Blog
Před 2 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

První veletrh hraček na Vysočině

O posledním listopadovém víkendu se v Domě kultury v Jihlavě uskutečnil první veletrh hraček na Vysočině s podtitulem Vánoce dětem. Na logu plakátu se představili Robůtek, plyšový medvídek a hračka, která ještě neměla pojmenování.

Blog
Před 2 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Cukrářský festival 2016 v Jihlavě

O uplynulém víkendu se v jihlavském Domě kultury konal Cukrářský festival chutí vůní a umění. Jak sám nadpis napovídá, návštěvníci si mohli prohlédnout a ochutnat některé cukrářské výrobky, u prodejních stánků nakoupit potřeby pro tvoření cukrářských výrobků doma, a podívat se na ukázky pečení dortů či zákusků, zúčastnit se workshopů, děti si mohly ozdobit perníčky a muffiny.

1 0

Blog
Před 2 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Podzimní Trh řemesel v Havlíčkově Brodě 2016

Tradiční podzimní Trh řemesel v Havlíčkově Brodě se konal o státním svátku - ve čtvrtek 17. listopadu - v Den boje za svobodu a demokracii. Každoročně jej připravuje město, konkrétně odbor životního prostředí.

Blog
Před 2 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Pohádky na schodech Horáckém divadle Jihlava

Po prázdninové přestávce připravilo Horácké divadlo další pokračování projektu Pohádky na schodech. Trojice herců malým posluchačům i jejich dospělému doprovodu četla v sobotu 22. října pohádku O hloupém Honzovi od Boženy Němcové.

Blog
Před 2 roky
REGIONVYSOCINA.CZ