Online Před 3 týdny

Stát opraví most ve Sportovní ulici v Třebíči

Od úterý 3. dubna do 4. října bude probíhat oprava mostu přes řeku Jihlavu ve Sportovní ulici v Třebíči. Oprava bude probíhat ve dvou etapách, v první etapě od 3. října do 3. července se bude opravovat levá polovina mostu ve směru do Brna. Ve druhé etapě od 4. července do 4. října projde opravou pravá polovina ve směru do Brna.

Blog
Před 3 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Zápisy do základních škol v Třebíči začátkem dubna

Od 1. ledna 2017 nabyla účinnosti novela školského zákona, která stanovuje, že: Zákonný zástupce je povinen přihlásit dítě k zápisu k povinné školní docházce, a to v době od 1. dubna do 30. dubna kalendářního roku, v němž má dítě zahájit povinnou školní docházku. V Třebíči plánují zápisy po Velikonocích.

Blog
Před 3 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Po velikonocích začne uzavírka v Třebíči Poušově

Od úterý 3. dubna do konce června bude uzavřen most přes náhon u kempu v Třebíči Poušově. Uzavírka bude v délce 70 metrů. Informoval o tom Odbor dopravy a komunálních služeb Městského úřadu v Třebíči.

Blog
Před 3 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

O Velikonocích začne v Třebíči jarní hubení přemnožených potkanů

Na Velikonoční pondělí 2. dubna začne plánovaná jarní deratizace města a městských částí, která včetně závěrečného úklidu uhynulých hlodavců potrvá do 20. května. Odbor životního prostředí třebíčské radnice žádá obyvatele města o spolupráci při této rozsáhlé akci.

Blog
Před 3 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Radnice v Třebíči vypisuje architektonicko-výtvarnou soutěž na kašnu

Předmětem soutěže je návrh kašny, respektive vodního prvku, na Karlovo náměstí v Třebíči. Termín pro přihlášení do soutěže je od čtvrtku 29. března do pondělí 21. května letošního roku.

Blog
Před 4 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

V květnu začne v Třebíči přestavba kina Moravia na komunitní centrum

Od 14. května do konce srpna příštího roku se bývalé kino ve Smrtelné ulici v Třebíči promění ve staveniště. Rekonstrukcí a přestavbou stávajícího objektu zde vznikne komunitní centrum pro realizaci sociálních, vzdělávacích, kulturních, zájmových a dalších komunitních aktivit. Přestavba bude stát 42,3 milionu korun, z toho 17 milionů bude hrazeno z Integrovaného regionálního operačního programu. Rekonstrukci bude provádět společnost TOMIreko, s. r. o.

Blog
Před 4 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Velký úklid zahájí v Třebíči koncem března

Radnice v Třebíči plánuje zahájit v pondělí 26. března městě tradiční jarní blokové čištění. Termín dokončení je naplánován na 9. května. Před samotným blokovým čištěním budou uklizeny také chodníky a silnice, nezařazené v harmonogramu. To jsou zejména silnice v trasách městské autobusové dopravy a chodníky kolem páteřních tahů do města.

Blog
Před 4 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Uzavírka třebíčské Bráfovy třídy začne vybudováním provizorního kruhového objezdu

V sobotu 24. března bude v křižovatce ulic Bedřicha Václavka a Jungmannova v Třebíči vybudován provizorní malý kruhový objezd, včetně značení na silnici. Radnice k opatření pro objížďku uzavřeného úseku Bráfovy třídy přistupuje v předstihu, protože předpověď očekává příznivé počasí a v sobotu dopoledne zde bude nižší intenzita dopravy.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

Stavební sezona v Třebíči začíná uzavírkou chodníků i frekventované silnice

Od čtvrtka 16. března začnou v Třebíči uzavírky pro pěší i řidiče. Uzavírka v Poušově bude až od začátku dubna, do té doby zde budou probíhat přípravné práce, které nevyžadují uzavření silnice. Informoval o tom Odbor dopravy a komunálních služeb Městského úřadu v Třebíči.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

V Třebíči připravují další etapu obnovy Tyršových sadů

Před deseti lety byla provedena první etapa rekonstrukce, v souvislosti s instalací sochy plk. Švece do zadní části tohoto parku. Za sochou, podél hranice pozemku navazujícího sportovního areálu byla vysázená izolační habrová stěna a v ohradní zdi sokolského stadionu byla obnovena břízová alej. Nyní jsou výsadby již odrostlé a zcela plní svoji zamýšlenou funkci.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

Třebíčská radnice nechala zkontrolovat stožárů veřejného osvětlení

Na konci minulého týdne nechali pracovníci odboru dopravy a komunálních služeb třebíčské radnice zkontrolovat stožáry veřejného osvětlení v našem městě. Vytipovali padeást sloupů v ulicích Smila Osovského, Bedřicha Václavka, Ruská a Březinova, kde jsou některé stožáry staré více než padesát let, takže je předpoklad, že mohou být staticky narušené.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

Třebíč bude zjišťovat názory Třebíčanů na obchvat

Třebíčská radnice se rozhodla zjistit názory obyvatel formou průzkumu veřejného mínění, aby mohla zapracovat připomínky nebo obavy Třebíčanů, týkající se připravované výstavby obchvatu, Průzkum bude provádět externí zpracovatel, sociolog Daniel Hanzl, v průběhu měsíce dubna.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

V Třebíči už začali s opravami výtluků na silnicích

Opravy povrchu silnic v řádu několik set výtluků budou v Třebíči probíhat zhruba do konce března. Odbor dopravy a komunálních služeb s prvním náznakem jarního počasí zadal plošně opravy v celém městě.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

Tibetská vlajka visí na radnici už pošestnácté

Poprvé se Třebíč připojila k mezinárodní symbolické kampani Vlajka pro Tibet v roce 2000 a kromě dvou výjimek vlajku na radnici vyvěšuje pravidelně. Nejinak tomu bude v sobotu 10. března.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

V Třebíči a okolí se uzavře několik úseků silnic

Pokud to počasí dovolí, jako první bude od 15. března uzavřena silnice v Poušově, kde bude město stavět nový most přes náhon, upravovat část vozovky, budovat novou autobusovou zastávku a rekonstruovat veřejné osvětlení. Konec prací předpokládá radnice do 31. srpna.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ