Online Před 4 dny

Nový web informuje Třebíčany o obchvatu města

V pondělí 15. ledna spustila radnice nové webové stránky obchvat.trebic.cz, s cílem předat obyvatelům Třebíče co nejvíce informací o připravované stavbě, přehledně a jednoduše. Součástí webu je také mapa s možností velkého přiblížení, kde jsou vyznačeny dříve zvažované varianty i finální trasa. Ke každé trase nechybí ani stručná legenda.

Blog
Před 4 dny
REGIONVYSOCINA.CZ

Lidé v Třebíči ve vánoční sbírce darovali téměř 42 tisíc

V pondělí 8. ledna skončila Vánoční veřejná sbírka a zaměstnanci městského úřadu spočítali, jaký je její výtěžek. Lidé v Třebíči na dobročinné účely darovali částku, dosahující bezmála 42 tisíc korun.

Blog
Před týdnem
REGIONVYSOCINA.CZ

Obyvatelé Třebíče podporují stavbu obchvatu

Záměr státu vybudovat a zaplatit třebíčský obchvat vzbuzuje zájem veřejnosti. Například rodiče žáků ZŠ T. G. Masaryka zaslali v prosinci na radnici dopis, ve kterém vyjadřují podporu výstavby obchvatu.

Blog
Před týdnem
REGIONVYSOCINA.CZ

Autobusy ICOM opět na autobusovém nádraží

Od pondělí 8. ledna, se vrací modré autobusy koncernu ICOM na autobusové nádraží v Třebíči. Odkloněné linky, které od konce listopadu zastavovaly na zastávkách v ulici Sucheniova, budou tedy zastavovat zpět na autobusovém nádraží.

Blog
Před týdnem
REGIONVYSOCINA.CZ

Prvním třebíčským miminkem je malá Sofie

Prvním letošním občánkem Třebíče se stala Sofie Kolmanová. Narodila se v třebíčské porodnici, v 6.51 v pondělí 1. ledna 2018. Holčička vážila 3,3 kilogramy a měřila 50 cm. Šťastnými rodiči jsou Jakub a Kateřina Kolmanovi z Třebíče, kteří už mají pětiletou dceru Elišku.

Blog
Před 2 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Senioři v Třebíči dostali vánoční dárečky

Zástupci třebíčské radnice navštívili v úterý 19. prosince domovy pro seniory a jejich obyvatelům předali přání a malý vánoční dárek.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

Třebíčská radnice vyhlásila granty pro rok 2018

Rada města Třebíč na své schůzi schválila Grantový systém Zdravého města Třebíče pro rok 2018. Zájemci mohou předkládat žádosti o příspěvky na projekty od 29. ledna do 5. února 2018. K rozdělení je v grantovém systému připraveno 2.650.000 korun v celkem šesti programech – kultura, zájmové aktivity, prevence kriminality a drogové problematiky, ekologie, rodina a zdraví a cestovní ruch.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

Třebíčské děti přinesly dárky dětem z Třebíčska

Děti a učitelky základní školy z ulice 9. května v Třebíči ze třídy Otevřmysl se zapojily do předvánoční akce Krabice od bot 2017, zabalily dárky do více než padesáti krabic od bot pro chudší děti v regionu a ve středu 13. prosince je přinesly na radnici. Naplněné krabice budou před Vánoci předávat dětem ze sociálně slabších rodin pracovnice odboru sociálních věcí Městského úřadu v Třebíči.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

Třebíčská radnice vyhlásila vánoční sbírku

Od úterý 5. prosince až do 8. ledna příštího roku mohou lidé z Třebíče a okolí přispět v tradiční vánoční sbírce. Zapečetěná pokladnička pro peněžité dary je umístěna pod vánočním stromem na Karlově náměstí.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

Třebíč letos dala na opravy památek téměř půl milionu

Také v letošním roce pokračovala radnice v Třebíči v restaurování kulturních památek a uměleckých děl, které jsou umístěné ve veřejném prostoru.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

Zastupitelé Třebíče budou v prosinci schvalovat nové ulice

Rada Třebíče doporučuje zastupitelstvu schválit názvy tří nových ulic v lokalitě Na Kopcích a jednoho, prozatím bezejmenného náměstí v židovské čtvrti. Dvě ulice v lokalitě Nové město by mohly nést jména po osobnostech z výtvarné oblasti, Josefu Kremláčkovi a Vlastimilu Tomanovi. Další nová ulice pak jméno Mjr. Krátkého, podle důstojníka československé armády.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

Třebíč nesouhlasí se změnou jízdních řádů, Kraj nesouhlas ignoroval

V pondělí 20. listopadu přestaly některé autobusy společnosti TRADO BUS a ICOM zajíždět na autobusové nádraží v Třebíči. Ačkoli v uplynulých dnech proběhlo několik jednání s dopravcem i Krajem Vysočina, město Třebíč nemělo žádné informace, že ke změně jízdních řádů v pondělí dojde.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

V Hrotovické ulici v Třebíči bude nový asfalt

Od středy 22. listopadu dojde v Třebíči k uzavírce silnice v Hrotovické ulici kvůli obnově povrchu v úseku od Riegrovy po Kosmákovu ulici. Silnice bude zcela uzavřena maximálně čtyři dny v termínu do 30. listopadu. Informoval o tom odbor dopravy a komunálních služeb Městského úřadu v Třebíči.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

Třebíčská radnice pořádá praktické výcviky pro pedagogy

V průběhu celého školního roku 2017/2018 probíhají vždy jednou měsíčně v prostorách třebíčské radnice výcviky praktických dovedností pro pedagogy všech sedmi školních poradenských pracovišť třebíčských základních škol.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

V Třebíč si připomněli válečné veterány

K oslavě svátku sv. Martina 11. listopadu se v České republice od roku 2001 přidal také Den válečných veteránů, jako den věnovaný jejich památce. Každoročně zástupci města v tento den položí květiny k památníku obětem první i druhé světové války.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ