Online Před 7 měsíci

Otokar Březina stále aktuální

Rok 2018 je rokem oslav 150. výročí narození Otokara Březiny, vlastním jménem Václava Jebavého (13. září 1868 Počátky - 25. 3. 1929 Jaroměřice nad Rokytnou), českého symbolistického básníka a spisovatele, jehož jedna životní etapa byla spjata právě s městem Jaroměřice nad Rokytnou.

Blog
Před 7 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Jaroměřice nad Rokytnou ve fotografiích

Slavnostní křest knihy Jaroměřice nad Rokytnou ve fotografiích se ve čtvrtek 22. března v odpoledních hodinách zúčastnilo v jaroměřickém Špitále kolem šesti desítek návštěvníků a kromě omluveného Arnošta Pacoly, byli přítomni osobně všichni spoluautoři nově uváděné fotopublikace.

Blog
Před 7 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Vánoční benefiční koncert v Jaroměřicích

Vánoční benefiční koncert Již slunce z Hvězdy vyšlo aneb listování barokními zpěvníky se uskutečnil v pátek 29. prosince jako poslední koncert v chrámu sv. Markéty v Jaroměřicích nad Rokytnou před jeho celkovou rekonstrukcí. Zároveň jako poslední koncert letošního roku ve městě se nesl v duchu barokní sváteční hudby.

1 0

Blog
Před 10 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Spirituál kvintet v chrámu sv. Markéty v Jaroměřicích

Druhý páteční prosincový podvečer byl v Jaroměřicích nad Rokytnou ve znamení Vánočního koncertu - adventních a vánočních melodií a písní v podání české hudební legendy, skutečně první české folkové skupiny Spirituál kvintet, který se uskutečnil 8. prosince v prostorách chrámu sv. Markéty.

Blog
Před 10 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Dětem v Jaroměřicích nad Rokytnou naděloval Mikuláš dvakrát…

Rok se s rokem sešel a zase tu je advent. Snad nejvíce to v prvním adventním týdnu pocítily v Jaroměřicích nad Rokytnou děti, pro které připravilo město Jaroměřice nad Rokytnou a jeho Městské kulturní středisko hned několik kulturních akcí.

Blog
Před 10 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

V Příložanech už svítí vánoční stromek

O Příložanských, obyvatelích malé obce nedaleko Jaroměřic nad Rokytnou, je známo, že se rádi baví, rádi a hodně setkávají a také to, že dodržují tradice, které nám naši předci zanechali a které se dědí doslova z generace na generaci. Adventní období, nejkrásnější období z celého roku, se podle tradice zahajuje rozsvícením vánočního stromku.

Blog
Před 10 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

V Příštpu naděloval Mikuláš

V sobotu 2. prosince začalo v Příštpu na Třebíčsku podobně jako na dalších jiných místech nejkrásnější období roku - advent, čas Vánoc. S nástupem tohoto období je spojeno rozsvícení vánočního stromku, návštěva Mikuláše v doprovodu čertů a anděla, nadílení dárků a vánoční jarmark.

Blog
Před 10 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Výstava malíře Jiřího A. Havlína v Jaroměřicích nad Rokytnou

Ve výstavních prostorách Špitálu v Jaroměřicích nad Rokytnou je do 3. listopadu ke zhlédnutí výstava obrazů Jiřího A. Havlína, kterou ve spolupráci s autorem uspořádalo Městské kulturní středisko města Jaroměřice nad Rokytnou. Výstava byla za přítomnosti autora výstavy Jiřího A. Havlína slavnostně zahájena ve čtvrtek 7. září ve výstavních prostorách jaroměřického Špitálu.

Blog
Před rokem
REGIONVYSOCINA.CZ

Mozartovo Rekviem zakončilo festival Petra Dvorského

V sobotu 19. srpna skončil koncertem Mozartovo: Rekviem v pořadí 19. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Petra Dvorského 2017, který proběhl v těch nejdůstojnějších prostorách, v chrámu sv. Markéty v Jaroměřicích nad Rokytnou a splnil snad veškerá očekávání a představy příznivců festivalové hudby, kteří zaplnili chrám snad až do posledního možného místa.

Blog
Před rokem
REGIONVYSOCINA.CZ

Ebenové „na plovárně“ ve Valči

Ve čtvrtek 17. srpna se na vstupním nádvoří zámku Valeč u Hrotovic uskutečnil devátý, předposlední koncert Mezinárodní hudební festival Petra Dvorského (MHFPD) 2017 pod názvem Ebenové „na plovárně“.

Blog
Před rokem
REGIONVYSOCINA.CZ

Musica Florea v chrámu sv. Markéty v Jaroměřicích

Ve středu 16. srpna se uskutečnil v chrámu sv. Markéty v Jaroměřicích nad Rokytnou osmý koncert Mezinárodního hudebního festivalu Petra Dvorského (MHFPD) 2017, představil se soubor Musica Florea.

Blog
Před rokem
REGIONVYSOCINA.CZ

Večer hudby, zpěvu a tance v Sále předků jaroměřického zámku

V úterý 15. srpna měli návštěvníci sedmého koncertu Mezinárodního hudebního festivalu Petra Dvorského (MHFPD) 2017 příležitost zaposlouchat se, přímo v barokních prostorách Sálu předků na zámku v Jaroměřicích nad Rokytnou, do hudby, která byla kdysi cíleně komponována právě pro honosné zámecké prostory a pobavení a rozptýlení jejich majitelů.

Blog
Před rokem
REGIONVYSOCINA.CZ

Hvězdy v zámecké zahradě netančily, ale zpívaly

V sobotu 12. srpna pokračoval ve večerních hodinách v zámeckém parku v Jaroměřicích nad Rokytnou pátým koncertem pod názvem Když hvězdy netančí hudební festival Petra Dvorského (MHFPD 2017). Inspirací celého večera se stala známá televizní soutěž StarDance, taneční show pod hudebním aranžmá Martina Kumžáka, kterou od roku 2006 vysílá televizní stanice ČT1.

Blog
Před rokem
REGIONVYSOCINA.CZ

Blízká setkání v hotelu Zámek Valeč

Čtvrtý koncert v rámci 19. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Petra Dvorského (MHFPD) se uskutečnil v pátek 11. srpna ve společenské místnosti hotelu Zámek Valeč. Hlavními protagonisty večera byli zpěvačka Zora Jandová a klavírista Zdeněk Merta.

Blog
Před rokem
REGIONVYSOCINA.CZ

Klenoty české hudební tvorby na zámku Valeč u Hrotovic

Z mé vlasti … je název v pořadí třetího koncertu, který se v rámci 19. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Petra Dvorského (MHFPD) uskutečnil ve středu 9. srpna na vnitřním nádvoří zámku Valeč u Hrotovic. Na programu koncertu byli představeni dva velikáni české hudby druhé poloviny 19. století Bedřich Smetana a Antonín Dvořák.

Blog
Před rokem
REGIONVYSOCINA.CZ