Online Před 3 dny

Rekordní návštěvy v Jaderné elektrárny Dukovany a Temelín

Do jihočeského Temelína dorazilo přes 38 tisíc návštěvníků, téměř 32 tisíc evidovaných návštěvníků si prohlédlo jadernou elektrárnu v Dukovanech. Ta už stabilně patří, společně s Přečerpávací vodní elektrárnou Dalešice, mezi vyhledávané turistické cíle na Vysočině. Vzdělávací prohlídky infocenter nebo speciální prohlídky areálu přivedly do elektráren tuzemské, ale i zahraniční návštěvy.

Blog
Před 3 dny
REGIONVYSOCINA.CZ

Tradiční tříkrálová koleda v elektrárně Dukovany

Tradičně navštěvuje v době svátků Tří králů delegace z východu také Jadernou elektrárnu Dukovany. Nejinak tomu bylo v roce 2018, kdy 4. ledna přišli v oblecích tří králů za zdejšími energetiky ředitel Oblastní charity Třebíč Petr Jašek a jeho kolegové, sociální pracovníci charitních stacionářů.

Blog
Před 2 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Nadace ČEZ pomáhala na Vysočině po celý rok 2017

Letošní rok byl na Vysočině velmi činorodý. Města a obce přivedly k životu řadu projektů zlepšujících kvalitu žití jejich obyvatel, v čemž jim vydatně pomohla Nadace ČEZ. Částkou větší než 16 milionů korun totiž podpořila 94 projektů z oblasti kultury, volnočasových aktivit, životního prostředí, bezpečnosti či sociální sféry nebo vzdělávání.

Blog
Před 3 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Ježíškova vnoučata se radovala díky elektromobilu

Ke splněnému přání pana Josefa z Domova bez zámku v Náměšti mohla elektrárna Dukovany přispět zapůjčením svého elektromobilu. Stala se tak jedním z tzv. Ježíškových vnoučat, která plní vánoční přání materiálního či zážitkového charakteru opuštěným seniorům v domovech.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

Do kostela sv. Jiljí v Hartvíkovicích už nepoteče

Hartvíkovická farnost s Dalešickou přehradou a chladicími věžemi elektrárny Dukovany na dohled, zapsala další významnou událost do své kroniky. Byly dokončeny opravy střechy, které pomohla financovat Nadace ČEZ.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

Vánoční víkend se skřítky Enery v Infocentru elektrárny Dukovany

Druhý adventní víkend 9. a 10. prosince patřil v Dukovanech především rodinám s dětmi a jejich vánočnímu tvoření. Při speciálních tematických prohlídkách Infocentra Dukovany nechyběla Ježíškova pošta, povídání o vánočních zvycích a dárek pro každého malého návštěvníka předaný z tlapek skřítků Enerů.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

Pracovníci dukovanské elektrárny podpořili neziskové organizace

Dukovanští zaměstnanci každý poslední čtvrtek v měsíci snídají s dobrým pocitem, že tím pomáhají ostatním. Od jara letošního roku se v elektrárně pravidelně střídají dvě terapeutické kavárny, které jsou schopny pokrýt poptávku firemních zákazníků. S dobrou náladou přijíždí pracovníci i klienti kavárny Pohodička Náměšť a kavárny Vrátka z Třebíče.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

Energie vyšlapaná na Oranžových kolech vynesla letos více než 3 miliony

Padesátce neziskových organizací přinesla Oranžová kola Nadace ČEZ přes tři miliony korun, o půl milionu více než v loňském roce. Program Oranžová kola zapojuje veřejnost do pomoci potřebným prostřednictvím jedné minuty šlapání na speciálně upravených kolech. Organizacím na Vysočině a jižní Moravě přivezla oranžová kola více než 400 tisíc korun.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

Děti v jihlavské nemocnici čeká vlídnější prostředí

Vydařený benefiční koncert skupiny Wohnout byl tou správnou tečkou za projektem Rekonstrukce pokoje dětského oddělení Nemocnice Jihlava, na který uživatelé EPPky sbírali body pohybem, aby je pak na finanční příspěvek 50 tisíc korun převedla Nadace ČEZ.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Černobílá i barevná fotografie třebíčského fotografa ve vstupní hale jaderné elektrárny

Vstupní halu elektrárny Dukovany od čtvrtku 16. listopadu zdobí fotografie Františka Odehnala z Prostějova a Jakuba Mertla z Třebíče. Barevné fotografie malebné Třebíče v kontrastu s černobílou fotografií, digitálně zpracované fantasy snímky, bizarní tváře i postavy vystupující ze snové krajiny. To vše uvidí stovky až tisíce procházejících pracovníků i návštěv Jaderné elektrárny Dukovany.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

V údolí Válov na Třebíčsku zapouštějí kořeny vysazené lípy

Esteticko-enviromentální funkci mají v přírodní lokalitě u Číměře nedaleko Dalešické přehrady plnit dvě aleje lip. Na jejich výsadbu přispěla částkou vyšší sto tisíc korun Nadace ČEZ. Na svatého Martina se hned po ránu sešli obyvatelé Číměře na Třebíčsku, aby společně darovali nový život zasazením lip srdčitých a javorů na dvou místech obce.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Děti v Bačicích mohou trénovat své lezecké dovednosti

Dětské hřiště v Bačicích na Třebíčsku bylo v druhé etapě rekonstrukce dovybaveno dalšími herními prvky. Pro zábavu starších dětí byla instalována lezecká stěna s dopadovou plochou a výměny se dočkalo oplocení areálu. S investicemi pomohla Nadace ČEZ v rámci grantového programu Oranžové hřiště.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Podzimní prázdniny přejí zábavě na novém Oranžovém hřišti v Telči

Před příchodem zimy si děti i dospělí v Telči užijí podzimní dny na při sportu a hře na nově otevřeném Oranžovém hřišti, jehož výstavbu finančně podpořila Nadace ČEZ. Nové víceúčelové Oranžové sportoviště se nachází v Telči vedle nového zimního stadionu a bude sloužit jak široké veřejnosti, tak i sousední základní škole.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Základní a Praktická škola v Chotěboři je bez bariér

Nadace ČEZ finančně podpořila další investici školy do stropního zvedacího a asistenčního systému ROOMER, který usnadňuje práci s tělesně handicapovanými školáky.

Blog
Před 4 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Výuku studentům Praktické školy Jihlava zpestří interaktivní tabule

Energie vložená do šlapání při letním Vysočinafestu v Jihlavě došla výsledku. Návštěvníci spolu s Nadací ČEZ podpořili investici do výuky na Praktické škole v Jihlavě, kde za vyšlapané peníze nakoupili tzv. chytré tabule.

Blog
Před 4 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ