Online Před 4 týdny

V Dukovanech dnes měli snídaně nazeleno, vajíčka a pomlázky k tomu

Slaný závin se špenátem, pistáciový cheesecake a kulaťoučké mazance, to byly hlavní pochoutky dnešní charitativní snídaně na Zelený čtvrtek v elektrárně Dukovany. Samozřejmě nechyběla káva, která si zachovala svoji nezaměnitelnou hnědou barvu a spousta dalších snídaňových lahůdek, které opět po měsíci do elektrárny přivezla tentokrát terapeutická kavárna Pohodička z Náměště.

Blog
Před 4 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Téměř čtyři stovky návštěvníků na velikonočním víkendu v Infocentru elektrárny Dukovany

Rekordní návštěvnost při velikonočním tvoření zaznamenalo o víkendu 24. – 25. března dukovanské Infocentrum. Oproti loňskému roku se téměř dvojnásobný počet dospělých i dětí poctivě připravoval na blížící se velikonoční svátky. Pletenou pomlázku si odnášeli hoši i tatínci, nejen děvčata zdobila vajíčka a to jak klasická slepičí, tak také voňavá perníková.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

Jaro v Dukovanech zahájily velikonoční trhy

Velikonoce jsou za dveřmi, proto si už tradičně mohli dukovanští energetici pořídit v elektrárně ručně vyráběné ozdoby, oblíbené pamlsky nebo textilní výrobky se svátečními motivy a pomoci tak dobré věci. Ve čtvrtek 22. března se v elektrárně Dukovany zúčastnilo trhů šest chráněných dílen, které prodaly výrobky celkem za 28 549 korun.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

Horká káva a teplé koláčky pro energetikům v Jaderné elektrárně Dukovany

Dukovanští zaměstnanci každý poslední čtvrtek v měsíci snídají s dobrým pocitem, že tím pomáhají ostatním. Od loňského roku se v elektrárně pravidelně střídají dvě terapeutické kavárny, které připravují snídaně pro zaměstnance i dodavatele elektrárny. S dobrou náladou a chutnými čerstvými produkty dnes přijeli do elektrárny klienti a pracovníci kavárny Vrátka z Třebíče.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Nové auto pro charitní stacionář Úsměv v Třebíči

Také díky dárcům prostřednictvím aplikace EPP – Pomáhej pohybem byl obnoven vozový park Oblastní charity Třebíč. Devítimístný Ford Tranzit umožní komfortní dopravu klientům do stacionáře Úsměv, ale také například na výlety.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Do Dukovan přijeli prodávat snídaně klienti kavárny Pohodička z Náměště

Pracovníci Jaderné elektrárny Dukovany nakupují každý měsíc snídaně od regionálních neziskových organizací. Vloni za ně utratili více než sto tisíc korun. Jako první v letošním roce přijela kavárna Pohodička z Náměště. Tržba z dnešního prodeje činila 15 575 korun.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Rekordní návštěvy v Jaderné elektrárny Dukovany a Temelín

Do jihočeského Temelína dorazilo přes 38 tisíc návštěvníků, téměř 32 tisíc evidovaných návštěvníků si prohlédlo jadernou elektrárnu v Dukovanech. Ta už stabilně patří, společně s Přečerpávací vodní elektrárnou Dalešice, mezi vyhledávané turistické cíle na Vysočině. Vzdělávací prohlídky infocenter nebo speciální prohlídky areálu přivedly do elektráren tuzemské, ale i zahraniční návštěvy.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Tradiční tříkrálová koleda v elektrárně Dukovany

Tradičně navštěvuje v době svátků Tří králů delegace z východu také Jadernou elektrárnu Dukovany. Nejinak tomu bylo v roce 2018, kdy 4. ledna přišli v oblecích tří králů za zdejšími energetiky ředitel Oblastní charity Třebíč Petr Jašek a jeho kolegové, sociální pracovníci charitních stacionářů.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Nadace ČEZ pomáhala na Vysočině po celý rok 2017

Letošní rok byl na Vysočině velmi činorodý. Města a obce přivedly k životu řadu projektů zlepšujících kvalitu žití jejich obyvatel, v čemž jim vydatně pomohla Nadace ČEZ. Částkou větší než 16 milionů korun totiž podpořila 94 projektů z oblasti kultury, volnočasových aktivit, životního prostředí, bezpečnosti či sociální sféry nebo vzdělávání.

Blog
Před 4 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Ježíškova vnoučata se radovala díky elektromobilu

Ke splněnému přání pana Josefa z Domova bez zámku v Náměšti mohla elektrárna Dukovany přispět zapůjčením svého elektromobilu. Stala se tak jedním z tzv. Ježíškových vnoučat, která plní vánoční přání materiálního či zážitkového charakteru opuštěným seniorům v domovech.

Blog
Před 4 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Do kostela sv. Jiljí v Hartvíkovicích už nepoteče

Hartvíkovická farnost s Dalešickou přehradou a chladicími věžemi elektrárny Dukovany na dohled, zapsala další významnou událost do své kroniky. Byly dokončeny opravy střechy, které pomohla financovat Nadace ČEZ.

Blog
Před 4 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Vánoční víkend se skřítky Enery v Infocentru elektrárny Dukovany

Druhý adventní víkend 9. a 10. prosince patřil v Dukovanech především rodinám s dětmi a jejich vánočnímu tvoření. Při speciálních tematických prohlídkách Infocentra Dukovany nechyběla Ježíškova pošta, povídání o vánočních zvycích a dárek pro každého malého návštěvníka předaný z tlapek skřítků Enerů.

Blog
Před 4 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Pracovníci dukovanské elektrárny podpořili neziskové organizace

Dukovanští zaměstnanci každý poslední čtvrtek v měsíci snídají s dobrým pocitem, že tím pomáhají ostatním. Od jara letošního roku se v elektrárně pravidelně střídají dvě terapeutické kavárny, které jsou schopny pokrýt poptávku firemních zákazníků. S dobrou náladou přijíždí pracovníci i klienti kavárny Pohodička Náměšť a kavárny Vrátka z Třebíče.

Blog
Před 5 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Energie vyšlapaná na Oranžových kolech vynesla letos více než 3 miliony

Padesátce neziskových organizací přinesla Oranžová kola Nadace ČEZ přes tři miliony korun, o půl milionu více než v loňském roce. Program Oranžová kola zapojuje veřejnost do pomoci potřebným prostřednictvím jedné minuty šlapání na speciálně upravených kolech. Organizacím na Vysočině a jižní Moravě přivezla oranžová kola více než 400 tisíc korun.

Blog
Před 5 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Děti v jihlavské nemocnici čeká vlídnější prostředí

Vydařený benefiční koncert skupiny Wohnout byl tou správnou tečkou za projektem Rekonstrukce pokoje dětského oddělení Nemocnice Jihlava, na který uživatelé EPPky sbírali body pohybem, aby je pak na finanční příspěvek 50 tisíc korun převedla Nadace ČEZ.

Blog
Před 5 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ