Online Před 2 roky

Speciální exkurze elektrárny Dukovany každou únorovou sobotu

V únoru Jaderná elektrárna Dukovany nabídne veřejnosti mimořádné exkurze k prohlídkám svého provozu. Kromě infocentra a trenažeru pro operátory blokových dozoren se návštěvníci podívají do střeženého prostoru elektrárny včetně strojovny prvního a druhého výrobního bloku. Na závěr budou moci využít příležitost poobědvat ve zdejší jídelně.

Blog
Před 2 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Druhý blok Dukovan opět dodává elektřinu do sítě

V Dukovanech jsou od víkendu opět v provozu všechny čtyři bloky. Energetici po sedmi dnech obnovili výrobou elektřiny z druhého výrobního bloku, který odstavili z důvodu závady na motoru jednoho z dieselgenerátorů. Reaktor spustili už v pátek a během soboty dosáhl výrobní blok plného výkonu.

Blog
Před 2 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Jaderné elektrárny zvýšily výrobu o patnáct procent

Jaderné elektrárny Dukovany a Temelín dodaly do přenosové sítě v loňském roce přes 28 terrawatthodin elektřiny, o 4 TWh více než v roce 2016. Výrazně vyšší byla výroba v Temelíně, kde už 27. listopadu 2017 energetici překonali historický výrobní rekord. Dukovanská jaderná elektrárna získala koncem roku potřebná povolení k dlouhodobému provozu a její výroba by měla vzrůst letos.

Blog
Před 2 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

ČEZ získal povolení k dlouhodobému provozu Dukovan

Společnost ČEZ dostala od Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) povolení k provozu třetího a čtvrtého bloku Jaderné elektrárny Dukovany na dobu neurčitou. První a druhý blok už novou provozní licenci mají. Společnost současně musí splnit a dokladovat řadu podmínek. Stav jaderných zařízení ČEZ kontroluje průběžně a na vše dohlíží regulátor.

Blog
Před 3 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Poslední odstávka letošního roku v Dukovanech

V pátek 14. července začalo v poledne plánované snižování výkonu třetí reaktorového bloku Jaderné elektrárny Dukovany. Důvodem je zahájení plánované odstávky v délce 107 dnů, během kterých energetici v reaktoru vymění pětinu paliva za čerstvé, zrealizují 68 významných technických akcí a provedou rozsáhlé kontroly zařízení pro získání aktuálních podkladů k dalšímu provoz bloku.

Blog
Před 3 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Řeka Jihlava se o víkendu otevřela rekreantům i profesionálním sportovcům

Část řeky Jihlavy o víkendu obsadili stovky profesionálních i rekreačních vodáků, kteří jí sjížděli od hráze Mohelenské elektrárny po obec Hrubšice. Sobota 24. června patřila veřejnosti k rekreačním účelům a neděle byla vyhrazena pro závody Českého poháru vodáků, pořádaného oddílem Káčata z Brna.

Blog
Před 3 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Peloton Na kole dětem se zastavil i v Dukovanech

Osmý ročník dobročinné cyklojízdy pod dohledem rekordmana Josefa Zimovčáka ve prospěch onkologicky nemocných dětí měl letos na své trase premiérovou zastávku. Ambasador pelotonu na předposlední zastávce, která byla u Jaderné elektrárny Dukovany, projel Jadernou elektrárnu Dukovany jejím střeženým prostorem, kolem chladicích věží a všech čtyřech reaktorových bloků.

Blog
Před 3 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Havarijní cvičení Tornádo 2017 na Třebíčsku

V úterý 6. června proběhne v Jaderné elektrárně Dukovany a přilehlém areálu Heřmanice svým rozsahem ojedinělé ukázkové cvičení hasičského sboru Jaderné elektrárny Dukovany se zapojením složek integrovaného záchranného systému pod názvem Tornádo 2017.

Blog
Před 3 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Studenti složí v Dukovanech jadernou maturitu

Ve středu 24. května zahájilo své třídenní jaderné studium 34 studentek a studentů v Jaderné elektrárně Dukovany. Letošní druhé kolo stáže Jaderná maturita je určeno především pro šikovné techniky ze středních průmyslových škol a gymnázií z Moravského Krumlova, Znojma, Třebíče, Brna a Olomouce.

Blog
Před 3 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

První dukovanský blok začne ve středu večer opět dodávat elektřinu

Už na středu 24. května večer plánují energetici ukončení plánované odstávky a obnovení výroby elektrické energie z prvního reaktorového bloku Jaderné elektrárny Dukovany. V pondělí 22. května byla v reaktoru po 122 dnech obnovena řízená štěpná řetězová reakce, které předcházelo několikadenní ověřování a testování zařízení.

Blog
Před 3 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Havarijní cvičení Zóna 2017 startuje v pondělí

Simulovaná radiační havárie v Jaderné elektrárně Dukovany odstartuje v pondělí 15. května plánované třídenní cvičení Zóna 2017. Cvičení prověří ochranná opatření a součinnost jednotlivých složek Integrovaného záchranného systému Kraje Vysočina a Jihomoravského kraje. Obyvatelé žijící ve 20 km havarijní zóně kolem elektrárny nebudou do cvičení žádným způsobem zapojeni.

Blog
Před 3 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

V Dukovanech začíná předposlední letošní plánovaná odstávka

V pátek 12. května v pravé poledne začalo plánované snižování výkonu 4. reaktorového bloku Jaderné elektrárny Dukovany. Důvodem je zahájení plánované odstávky v délce 120 dnů, během kterých energetici v reaktoru vymění pětinu paliva za čerstvé.

Blog
Před 3 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Nová 22tunová pojistka z Dukovan pro brněnskou přehradu

Nový 22 tun těžký rychlouzávěr pro vodní elektrárna v Brně – Kníničkách vyrábí společnost ČEZ Energoservis ve výrobní hale u Jaderné elektrárny Dukovany. Celkové náklady na rekonstrukci si vyžádali přes deset milionů korun.

Blog
Před 3 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Maturita je ještě čeká, ale tu jadernou už mají v kapse

Do Jaderné elektrárny Dukovany se na tři dny sjeli středoškoláci z celé České republiky. Nebyli to obyčejní studenti, ale technicky zdatní kluci a holky, které zajímají moderní technologie a energetika.

Blog
Před 3 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Jaderná elektrárna Dukovany se otevřela středoškolákům

Dvacet devět středoškolských studentek a studentů, vybraných ze všech zájemců, dnes zahájili odbornou vzdělávací stáž, v rámci které budou moci navštívit střežené prostory elektrárny a načerpat nové informace a poznatky z provozu první jaderné elektrárny na českém území.

Blog
Před 3 roky
REGIONVYSOCINA.CZ