Online Před 4 měsíci

Alejí roku 2017 na Vysočině Valchovská cesta u Počátků

Vítězkou letošního ročníku se stala alej na Staré Husí cestě v Dřevčicích v Libereckém kraji. Na druhé místo se probojovala lipová alej v jihomoravských Šakvicích s 352 hlasy. Třetí místo pak obsadila zámecká alej v Brankách ve Zlínském kraji s 210 hlasy. Na Vysočině se regionální vítězkou stala Valchovská cesta u obce Počátky se 121 hlasem.

Blog
Před 4 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Osm stromořadí z Vysočiny soutěží o titul Alej roku 2017

Na podzim odstartovala tradiční anketa Alej roku, letos vybírají zájemci z 62 kandidátů z celé republiky nejkrásnější stromořadí. V anketě, kterou pořádá spolek Arnika, má osm reprezentantů také Kraj Vysočina. Hlasování skončí 4. prosince a vítězná Alej roku 2017 pak bude vyhlášena začátkem ledna.

Blog
Před 5 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Arnika: Společnost ACO skokanem mezi znečišťovateli v České republice

Skokanem roku za uplynulý rok se stala továrna na polymerbeton ACO Industries v Přibyslavi na Havlíčkobrodsku. Továrna meziročně zvýšila emise potenciálně rakovinotvorného styrenu o více jak 19 tun za rok.

Blog
Před 6 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Nominujte Alej roku 2017 do konce října

Spolek Arnika letos už sedmým rokem hledá nejkrásnější stromořadí České republiky. Lidé zatím v anketě nominovali patnáct alejí z osmi krajů. Anketa Alej roku sbírá nominace do 31. října.

Blog
Před 7 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

září 2017
Přidal se na portál

REGIONVYSOCINA.CZ