Online Před 3 týdny

Jak ekologické jsou budovy vlastněné krajem? Úřad to chce do konce roku 2019 zjistit

V seznamu krajského majetku je v současné době přes 850 nemovitostí. Kraj proto do konce příštího roku plánuje získat aktuální údaje o všech svých budovách. Zaměří se především na spotřebu energií v jednotlivých objektech a s tím související provozní náklady.

Blog
Před 3 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Znají deváťáci Vysočinu? Do vědomostní soutěže se přihlásilo 85 škol

Ve čtvrtek 1. února žáci druhého stupně základních škol předvedou, jak dobře znají svůj kraj. Devátého ročníku vědomostní soutěže zaměřené na znalost Vysočiny se zúčastní 85 škol z celého regionu.

Blog
Před 3 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Krajskou záchytku dál povedou Služby města Jihlava, nového provozovatele kraj nenašel

Protialkoholní záchytná služba pro Kraj Vysočina zatím svého provozovatele nemění. I když město Jihlava svou smlouvu vypovědělo už na podzim, nového zájemce se nalézt nepodařilo.

Blog
Před 3 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Kraj ocenil budoucí experty na elektronickou bezpečnost

Žáci a studenti z Kraje Vysočina převzali v pondělí 29. ledna ocenění z rukou náměstka hejtmana Vladimíra Novotného. Hodnotné ceny si odnesli za účast hned ve dvou soutěžích zaměřených na problematiku elektronické bezpečnosti.

Blog
Před 3 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Ping-pongové míčky dostaly Kraj Vysočina do České knihy rekordů

Netradiční rekord padl v neděli 28. ledna v nákupním centru City Park v Jihlavě. Při akci Vysočina v pohybu se na hlavy návštěvníků spustil největší déšť ping-pongových míčků a vynesl tak Kraji Vysočina zápis do České knihy rekordů.

Blog
Před 3 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Senioři z Onšova si vyzkoušeli pilotování Boeingu

Obyvatelé onšovského domova důchodců měli nedávno možnost usednout do kabiny Boeingu 737 a na vlastní kůži zažít práci pilota. V plně funkčním simulátoru si mnoho z nich splnilo svůj dětský sen a zároveň dokázalo, že i život v zařízení pro seniory může přinášet nečekané zážitky.

Blog
Před 3 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Třebíč s Rachnovem a Žďár s Chustem. Vysočina prohlubuje spolupráci s Ukrajinou

Od počátku zahraniční spolupráce Kraje Vysočina a Ukrajiny letos uplynulo už deset let a v regionu momentálně vrcholí oslavy společného partnerství. Při příležitosti kulatého výročí uzavřeli ukrajinská partnerství nově také Třebíč a Žďár nad Sázavou s městy Rachnov a Chust.

Blog
Před 4 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Krajskou cenu dostal desetibojař, módní návrhářka nebo lékař

Ve čtvrtek se v jihlavském Horáckém divadle již podesáté udělovala Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina za mimořádné počiny i celoživotní práci v nejrůznějších oblastech. Památeční medaile si odnesli nejen osobnosti medicíny či historie, ale také sportovci, umělci či podnikatelé.

Blog
Před 4 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Mám duši ušpiněnou tímhle městem, prohlásila o Ostravě spisovatelka Eva Tvrdá

V rámci 27. podzimního knižního veletrhu v Havlíčkově Brodě se návštěvníci měli možnost poznat i se slezskou spisovatelkou Evou Tvrdou. Na besedě o své první kriminálce Mrtvou neměl nikdo rád se zaměřila v prvé řadě na samotný průběh vzniku knihy.

Blog
Před 4 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Padevět: V Nové Hlíně Čurdu za zrádce nepovažují. Vědí, že jim zachránil život

O tom, kdo je hrdina a kdo zrádce, diskutoval s návštěvníky Podzimního knižního veletrhu v Havlíčkově Brodě spisovatel Jiří Padevět. Besedu začal Jiří Padevět historickým úvodem o odboji za dob protektorátu a komunistického režimu.

Blog
Před 4 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Deset let připravuje pořad o astronomii, na veletrhu za to dostane cenu

Laureátem ceny Littera Astronomica pro rok 2017 je Jindřich Suchánek z TV Noe. Česká astronomická společnost ho ocenila za seriál Hlubinami vesmíru. Pořad vysílaný od roku 2007 popularizuje astronomii. Cenu Suchánek převezme v 17.00 na Podzimním knižním veletrhu v Havlíčkově Brodě.

Blog
Před 4 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Váháte ještě, jestli dorazit? Letos na veletrh dorazí Viewegh, Klaus i Kajínek

Dopoledne začal sedmadvacátý ročník Podzimního knižního veletrhu. Už včera ho navštívil jeden z nejznámějších spisovatelů světa Robert Fulghum. Přečtěte si, kdo ještě během dneška a zítřka do Havlíčkova Brodu dorazí…

Blog
Před 4 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Škrtám víc, než píšu, řekla na veletrhu v Brodě laureátka Ceny Jiřího Ortena

Letošní výherkyně Ceny Jiřího Ortena Zuzana Kultánová besedovala v pátek dopoledne s Petrou Hůlovou na Podzimním knižním veletrhu v Havlíčkově Brodě. Zuzana Kultánová předčítala z oceněné knihy Augustin Zimmerman a Petra Hůlová představila dílo Nejdelší rap na světě, na kterém právě pracuje.

Blog
Před 4 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Jeden z nejpopulárnějších spisovatelů světa v Brodě: Jsem Cimrmanův pravnuk

Americký spisovatel Robert Fulghum navštívil Podzimní knižní veletrh. Asi dvěma stovkám diváků včera v sále Staré radnice představil svou novou knihu Opravář osudů. Vyprávěl taky příhody ze svého letošního putování po Česku. Odpoledne bude mít ještě autogramiádu.

Blog
Před 4 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Vařil pivo, založil klášter a u Ledče si postavil hrad, z nějž nic nezbylo

Severně od městečka Ledeč nad Sázavou teče Vrbecký potok. Údolím podél něj vede asfaltová cesta, kterou z obou stran obklopují prudké stráně. Dnes na nich rostou lesy, před víc než půl tisíciletím tam ale taky stával hrad zvaný Lacembok. Do současnosti z něj ale nezbylo skoro nic.

Blog
Před 4 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ