Online Před 3 týdny

V Rozsochatci znělo lovecké troubení

Na závěr roku se v Rozsochatci sešli lidé v pátek 29. prosince v sále obecního domu, aby si poslechli koncert hudebního souboru z Vysočiny - Trubačů z Liščího vršku, ve složení Miloslav Ulrich, Soňa Dufková, Alena Dobrá, Marek Vágner, Michaela Formanová a Milan Čech.

Blog
Před 3 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Šťastné a veselé 2017 popřáli si v Rozsochatci

V sobotu odpoledne 16. prosince se v sále obecního domu v Rozsochatci uskutečnil koncert pěveckého sboru Doubravan v doprovodu Východočeského studentského orchestru pod vedením dirigenta Jakuba Pikly. Spolu s nimi vystupovali i sólisté Mariana Ambrožová, Ondřej Holub a Ondřej Štefáček. V Rozsochatci mohli využít nečekaně volný termín v řadě domluvených koncertů.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

Mikuláš naděloval v Rozsochatci

V úterý 5. prosince se v Rozsochatci během celého dne nadělovalo hned několikrát. Nejprve v poledne navštívila kouzelná skupina Mikuláše, čertice a anděla místní základní školu.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

Společné zahájení adventního času v Rozsochatci

V letošním roce bude adventní čas o týden kratší, protože čtvrtá adventní neděle, je zároveň štědrovečerní. V Rozsochatci ho zahájili tradičně Adventním posezením, které se konalo v sobotu 2. prosince odpoledne v sále obecního domu.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

Větrníkový den po šesté v Rozsochatci

V úterý 21. listopadu se slaví Evropský den pro cystickou fibrózu. Po celé České republice konají benefiční akce s názvem Větrníkový den, za účelem zvýšení povědomí o tomto nevyléčitelném onemocnění, které postihuje především dýchací a trávicí ústrojí. V pátek 17. listopadu proběhl Větrníkový den také v Rozsochatci.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Podzimní vítání občánků v Rozsochatci

V neděli odpoledne 12. listopadu se konalo ve velké zasedací místnosti obecního úřadu v Rozsochatci druhé vítání občánků v letošním roce. Přivítáni mezi občany obce byli dva chlapci a jedna holčička, Matyáš Stehno, Pavel Staňek a Klára Vítková.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Větrníkový den v Rozsochatci

Každoročně si ve středu 21. listopadu připomínají Evropský den pro cystickou fibrózu. Tradičně se připojují k celorepublikové benefiční akci Větrníkový den také v Rozsochatci na Havlíčkobrodsku. Letos v pátek 17. listopadu od 13.00 v Obecním domě v Rozsochatci.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Podzimní řemeslnický jarmark v Rozsochatci

Po osmé uspořádaly členky Českého svazu žen v Rozsochatci v neděli 5. listopadu v sále obecního domu tradiční podzimní řemeslnický jarmark. Sjeli se prodejci z okolí, aby předvedli návštěvníkům své výrobky.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Výlovy rozsochateckých rybníků

Nastalo období předvánočních výlovů rybníků také na Vysočině. V Rozsochatci na Havlíčkobrodsku výlovy zahájili 27. října na rybníce Stupník v oboře Skalka, který se pravidelně neloví. Další z řady výlovů se konal ve čtvrtek 2. listopadu výlov Zámeckého rybníku, kde se již lovilo pomocí loděk a sítí.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Výlet za loutkami a na zámek

Na neděli 17. září naplánovaly v Rozsochatci členky Českého svazu žen každoroční výlet pro rodiny s dětmi. V letošním roce se všichni vypravili do Muzea loutek v Chrudimi a pak na zámek ve Slatiňanech.

Blog
Před 4 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Soutěžní souboj v požárním útoku v Rozsochatci

V sobotu 16. září se konal v Rozsochatci jedenáctý ročník soutěže v požárním útoku O pohár starosty obce, kterou každoročně pořádají na fotbalovém hřišti místní dobrovolní hasiči.

Blog
Před 4 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Loučení s prázdninami v Rozsochatci

Předposlední prázdninovou neděli 27. srpna se konaly na mnoha místech akce na rozloučení s letními prázdninami. Rovněž v Rozsochatci připravily členky místní organizace Českého svazu žen spolu s mateřskou a základní školou na zahradě mateřské školy pro děti odpoledne plné soutěží a her.

Blog
Před 5 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Letní promítání v Rozsochatci

V pátek 28. července po setmění se v Rozsochatci sešli diváci na fotbalovém hřišti na oblíbené letní promítání. Obecní zastupitelé spolu se svazkem obcí Královská stezka připravili již během pátého léta pro širokou veřejnost letní kino. MAS Královská stezka umožňuje členským obcím zapůjčení nafukovacího promítacího plátna a videoprojektoru.

Blog
Před 6 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

V Rozsochatci přivítali novou malou občanku

Na poslední červnovou neděli připravili zastupitelé obce Rozsochatec letošní první slavnostní vítání nového občánka. Hospodářka obce Dana Šrámková nejprve přivítala rodinu Natálie Jeřábkové. Následovalo vystoupení žákyň místní základní školy pod vedením ředitelky Hany Hertlové s pásmem básniček a písniček.

Blog
Před 7 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Dětský den s myslivostí v Rozsochatci

Myslivecké sdružení Rozsochatec-Čachotín při Statku Lesolg, s. r. o., připravilo na sobotní odpoledne 27. května třetí ročník Dětského dne s myslivostí.

Blog
Před 8 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ