Online Před týdnem

O Tříkrálové sbírce s Janou Zelenou

Do letošní Tříkrálové sbírky se na Žďársku zapojují zhruba dvě tisícovky koledníků, kteří vybírají do 507 pokladniček. Tříkráloví koledníci od 1. do 14. ledna vyrážejí do ulic, navštěvují domovy, předávají radostnou zvěst o narození Ježíška, obdarují tříkrálovým cukříkem, předají informační letáček a požádají o finanční příspěvek pro potřebné.

Blog
Před týdnem
REGIONVYSOCINA.CZ

Tříkrálová sbírka na Žďársku startuje na Nový rok

My tři králové jdeme k vám…, tak zní první slova koledy, která prvního ledna rozezvučí ulice měst a obcí na území Žďárska. I sem zavítají v prvních dvou týdnech nového roku tři králové, aby nejen svým zpěvem oznámili radostnou novinu o narození Krista.

Blog
Před 3 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Služby žďárské Charity kvalitnější díky finanční podpoře Tříkrálové sbírky

Výtěžek letošní Tříkrálové sbírky pomohl během roku již v mnoha projektech žďárské Charity. Mezi nejdůležitější kroky podpory patří zkvalitnění terénních služeb Oblastní charity Žďár nad Sázavou, a to nákupem automobilů pro efektivnější dostupnost Charitní ošetřovatelské služby, Charitní pečovatelské služby, Osobní asistence a Domácí hospicové péče.

Blog
Před 3 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Rosa naplnila čtrnáct Krabic od bot dětem pod stromeček

Uživatelé denního stacionáře Rosa se společně s pracovníky zapojili do předvánoční akce s názvem Krabice od bot. Smyslem akce, kterou pořádá Diakonie Českobratrské církve evangelické, je obdarovat děti, které by na Vánoce pod stromečkem jinak žádné dárečky neměly.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

Vystupující bystřického Funny Festu obohatili přítomné nejen svým zpěvem

Funny Festy pro letošní rok skončily. Posledním benefičním koncertem, který se uskutečnil 26. října v Bystřici nad Pernštejnem, se tak uzavřela benefiční šňůra multižánrových aktivit, které pořádala nízkoprahová zařízení pro děti a mládež, spadající pod Oblastní charitu Žďár nad Sázavou.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Ve Žďáře se na podporu hospicové péče prodalo přes 1 500 koláčů

Pátý ročník kampaně Koláče pro hospic, který se uskutečnil začátkem října ve Žďáře nad Sázavou, přinesl veliké překvapení v podobě prodaných 1 526 koláčů a částky 45 845 korun.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Týden sociálních služeb žďárská Charita věnuje svým klientům

Každoroční kampaň, kterou v prvním říjnovém týdnu pořádá Asociace poskytovatelů sociálních služeb v České republice, se pracovníci Oblastní charity Žďár nad Sázavou rozhodli uspořádat jinak, než bylo doposud zvykem.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Jana Zelená: Kdo si koupí koláč, podpoří dobrou věc.

Koláč pro hospic je název kampaně, se kterou přichází v prvním říjnovém týdnu Oblastní charita Žďár nad Sázavou. O vzniku nápadu, jeho realizaci a myšlence jsme hovořili s ředitelkou Oblastní charity Žďár nad Sázavou, Janou Zelenou.

Blog
Před 4 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Nákupem koláče podpoří obyvatelé Žďáru Domácí hospicovou péči

Ve středu 4. října osloví Oblastní charita Žďár nad Sázavou obyvatelstvo Žďáru nad Sázavou pátým ročníkem kampaně Koláč pro hospic. Stánek s prodejem koláčů bude umístěný u firmy Vesna lahůdky na Horní ulici ve Žďáře nad Sázavou od 9.00 do 14.00.

Blog
Před 4 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Oblastní charita Žďár nad Sázavou otevře své dveře celému Žďársku

V pondělí 25. září slaví žďárská Charita své jmeniny. Stane se tak u příležitosti svátku sv. Vincence z Pauly, patrona charitních zařízení. V ten den bude možné navštívit všechna zařízení žďárské Charity a jejich pobočky, prohlédnout si prostory a zázemí, kde působí, a nakouknout do každodenního provozu, umožňuje-li to charakter služby.

Blog
Před 4 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Dobrovolnictví není nuda

Dobrovolnictví je dlouhodobým trendem v České republice i v zahraničí. V Oblastní charitě Žďár nad Sázavou funguje od roku 2004 dobrovolnické centrum Kambala, které zprostředkovává dobrovolnickou činnost v charitních službách i ve spolupracujících organizacích v rámci okresu Žďár nad Sázavou.

Blog
Před 5 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Letošním Funny Festem oslaví žďárská Ponorka dvacáté narozeniny

Ponorka – nízkoprahové zařízení pro děti a mládež připravuje třetí ročník multižánrového festivalového odpoledne, které bude plné hudby a zábavy. Akce se letos uskuteční 8. září od 15.00 v prostorách Zámku Žďár nad Sázavou.

Blog
Před 5 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Charitní pečovatelská služba v Bystřici nad Pernštejnem má nového společníka

Charitní pečovatelská služba získala v srpnu nový automobil, který díky svému speciálnímu uzpůsobení vyhovuje více lidem s pohybovými obtížemi z Bystřice nad Pernštejnem a okolí. Nákup vozu se uskutečnil díky podpoře Kraje Vysočina a jeho programu Investujeme v sociálních službách, Nadaci ČEZ a její charitativní akci Pomáhej pohybem, a také díky dárcům Tříkrálové sbírku.

Blog
Před 5 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Uživatelé a dobrovolníci Wellmezu připravují Funny Fest

Wellmez – nízkoprahové zařízení pro děti a mládež připravuje již třetí ročník multižánrového festivalu s názvem Funny Fest 2017. Akce se se uskuteční v pátek 25. srpna na Náměstí ve Velkém Meziříčí od 15.00.

Blog
Před 5 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Charita je v módě, tvrdí ve Žďáře

Oblastní charita Žďár nad Sázavou ve spolupráci s módní návrhářkou Danou Dobřichovskou rozjela nový projekt s názvem Charita je v módě. Ten odstartoval v úterý 11. července prostřednictvím facebookové stránky s názvem @ochzr.

Blog
Před 6 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ