Online Před 5 dny

V Havlíčkově Brodě připravili revitalizaci Smetanova náměstí

V dubnu začne revitalizace Smetanova náměstí v Havlíčkově Brodě, tržnice ze spodní části se přemístí nahoru. Cílem stavebních a architektonických úprav je vytvoření nové podoby parku i veřejných ploch. Revitalizace navazuje na první etapu úprav náměstí z roku 2015, kdy ve východní části vznikla pěší zóna.

Blog
Před 4 dny
REGIONVYSOCINA.CZ

Havlíčkobrodská radnice plánuje opravit ulice Nad Skalkou a Větrnou

Radnice v Havlíčkově Brodě připravila na letošní rok komplexní rekonstrukci ulice Nad Skalkou a Větrné ulice. K opravě vozovky, chodníků, veřejného osvětlení, opěrné zdi, které hradí město, se přidala i společnost Vodovody a kanalizace Havlíčkův Brod, a. s., která bude rekonstruovat podzemní zařízení ve svém majetku.

Blog
Před 5 dny
REGIONVYSOCINA.CZ

Den španělské kuchyně v Havlíčkově Brodě

Ve čtvrtek 15. února pořádala Obchodní akademie a Hotelová škola Havlíčkův Brod ve spolupráci s Asociací školních jídelen a Krajem Vysočina Den španělské kuchyně. Ve školní jídelně žáci ochutnali španělské menu a součástí byl doprovodný program. Akce se zúčastnil velvyslanec Španělského království Pedro Calvo-Sotelo Ibánez-Martín.

Blog
Před týdnem
REGIONVYSOCINA.CZ

Změny v městské dopravě v Havlíčkově Brodě

Od března letošního roku by mělo dojít k dílčí úpravě spojů městské hromadné dopravy v Havlíčkově Brodě. Na nově nastavený systém s častějšími přestupy zaznamenalo vedení města připomínky zejména z řad seniorů.

Blog
Před týdnem
REGIONVYSOCINA.CZ

Malý park v Havlíčkově Brodě se otevře pro veřejnost

Parčík v areálu společnosti Pleas Schiesser na křižovatce Havířské ulice a ulice Nad Tratí v Havlíčkově Brodě, jehož historie sahá více než sto let zpátky, se otevře veřejnosti.

Blog
Před 2 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Středoškolákům v Havlíčkově Brodě nabídli zahraniční zkušenosti

Veletrh mezinárodních příležitostí pro žáky středních škol se uskutečnil ve čtvrtek 8. února v klubu Oko na Smetanově náměstí v Havlíčkově Brodě. Zájemci se mohli na veletrhu seznámit s aktivitami regionálních institucí, mezinárodních programů a projektů.

Blog
Před 2 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Revitalizace městského parku Budoucnost v Brodě odstartovala

Městský park Budoucnost, který byl založený v 80. letech devatenáctého století, prochází v současností rozsáhlou revitalizací. Staré a nemocné stromy musí ustoupit nové výsadbě.

Blog
Před 4 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Úspěšní havlíčkobrodští tenisté na radnici

Nejúspěšnější tenisty Jiskry Havlíčkův Brod, kteří v sezoně 2016/2017 zaznamenali několik sportovních úspěchů jak v individuálních, tak v soutěžích družstev, přijalo vedení havlíčkobrodské radnice. Mezi největší úspěchy loňské sezony patří třetí místo mladších žáků v Pardubický přebor, čtvrté místo mladší žáci v Junior tour, první místa starších žáků v Pardubické krajské soutěž i přeboru.

Blog
Před 4 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Most v Mírovce čeká demolice

V polovině ledna uzavřel nevyhovující technický stav most přes řeku Šlapanku v Mírovce na Havlíčkobrodsku. Devadesátiletou mostní konstrukci nyní čeká demolice a následně ji nahradí nová. Po dobu uzávěry povede doprava do Mírovky po silnici III/03811.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

Ochotníci ze Svatého Kříže v cimrmanovském Blaníku

Křížští divadelní ochotníci uvádějí v současnosti představení Divadla Járy Cimrmana Blaník, premiéru měla hra v závěru loňského roku. Diváci se s ní mohou setkat v Divadle Aleny a Jiřího Plodíkových ve Svatém Kříži u Havlíčkova Brodu.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

V Havlíčkově Brodě pokračuje výstavba nového domova důchodců

V první polovině loňského roku byla v Havlíčkově Brodě zahájena výstavba nové budovy Domova důchodců v areálu Nemocnice Havlíčkův Brod. Pracovníci domova se už nyní připravují na převzetí nové budovy a na uvítání nových klientů.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

Koupaliště v Havlíčkově Brodě zahájí letní sezonu v novém

Letního koupaliště v Havlíčkově Brodě čeká rozsáhlá rekonstrukce v řádu několika desítek milionů korun, provoz koupaliště s novými nerezovými vanami by měl začít od letní sezony roku 2018. Práce na rekonstrukci už odstartovaly.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

V Havlíčkově Brodě ocenili výkony Pavla Loužeckého

Dlouholetého člena reprezentačního klubu České republiky v plachtění Pavla Loužeckého, mistra Evropy v bezmotorovém létání 2017, přijalo v pondělí 15. ledna vedení radnice v Havlíčkově Brodě. Pavel Loužecký, který už zaznamenal desítky úspěchů mezi plachtaři, se letos chystá na Mistrovství světa do Polska.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

Vánoční koncert havlíčkobrodského sboru Jasoň

V pondělí 25. prosince se uskutečnil v klášterním kostele sv. Rodiny v Havlíčkově Brodě tradiční Vánoční koncert smíšeného pěveckého sboru Jasoň.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

V Brodě na Štědrý den opět zněly koledy

Tradičně se rozezněly v neděli 24. prosince z věže kostela Nanebevzetí Panny Marie v Havlíčkově Brodě vánoční koledy, díky zhruba půlhodinové produkci se na více než hodinu zcela zaplnilo Havlíčkovo náměstí.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ