Online Před 4 měsíci

Oprava Měšínského mostu se o měsíc prodlouží

Na nově vybudovaný most, který spojuje vesnici Měšín a jihlavskou městskou část Heroltice, měla podle původního plánu poprvé vyjet auta 22. září. Řidiči se budou muset připravit na uzavírku, která potrvá až do října.

Blog
Před 4 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Řecko je pro lidi z Jihlavska letos nejoblíbenější destinací

K moři v tomto roce vyrazilo o desítky procent více turistů než vloni. Obyvatelé Jihlavska si v cestovních kancelářích nejčastěji kupovali zájezdy do Řecka. Velký zájem ale měli také o pobyty v Bulharsku či Španělsku.

Blog
Před 4 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

V Jihlavě otevřeli Centrum zázraků

Lidé, kteří se zajímají o Montessori myšlení a pedagogiku mohou i se svými dětmi navštívit v Jihlavě Centrum zázraků v Mrštíkově ulici.

Blog
Před 5 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Majitelé veteránů se projedou Mezi dvěma branami

Retro závod aut, vyrobených do roku 1939, se uskuteční v sobotu na Náměstí Zachariáše z Hradce v Telči. Prohlédnout si vozy bude možné mezi sobotní desátou a jedenáctou hodinou dopolední. Přesně v jedenáct pak začíná závod s názvem Mezi dvěma branami. Řidiči v něm dvakrát projedou po městském okruhu.

Blog
Před 5 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Sváteční dny budou v jihlavské zoo retro

Zoologická zahrada Jihlava letos oslavila šedesát let od svého vzniku. V připomínání významného jubilea ale pokračuje i nadále. Na první prázdninový týden, konkrétně svátek Jana Husa a Den slovanských věrozvěstů, si pořadatelé ze zoo připravili akci s názvem Retro dny.

Blog
Před 5 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

S novou střechou na věž přiletí vrtulník

Jednu z dominant telčského náměstí, Věž svatého Ducha, čekají v brzké době opravy. Zelenou měděnou střechu nahradí nová červená. Vedení města avizovalo, že k instalaci nové střechy a krovu hodlají využít vrtulník.

Blog
Před 5 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

V Beranovské školní jídelně vaří zdravě: Knedlíky mají pouze dvakrát za měsíc

Školní jídelna ve Velkém Beranově postoupila do finále soutěže o Nejlepší školní oběd. V srpnu tamní kuchařky poměří své kulinářské schopnosti s dalšími devíti týmy z Česka. Tématem letošního ročníku klání je Zdraví na talíři, které chutná všem.

Blog
Před 6 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

V Lukách chystají pumptrackovou dráhu

Do konce prázdnin vyroste v Lukách nad JIhlavou takzvaná pumpovací dráha. Využití tam najdou skateboardisté, cyklisté nebo lidé na kolečkových bruslích či koloběžce.

Blog
Před 6 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Kraj přispívá na drobnou zemědělskou techniku

O dotaci na drobnou zemědělskou techniku si lidé mohou žádat od 13. června do 14. července. V úterý, kdy Krajský úřad Kraje Vysočina v Jihlavě začal žádosti přijímat, zaznamenal velký zájem.

Blog
Před 6 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

V Hodicích na Jihlavsku myslí pořadatelé dětského dne i na dospělé

Soutěže ze světa filmu, občerstvení a odměny připravili členové ze spolku Aktivních rodin Hodice HRAD pro děti na tradiční dětský den. Svátek všech, kterým ještě nebylo osmnáct let se letos ponese ve filmovém duchu.

Blog
Před 7 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Telčské náměstí patřilo nablýskaným veteránům

Kabriolety, takzvaný hadrák či velocipedy mohli lidé obdivovat na náměstí v Telči. Konal se tam devátý ročník srazu veteránů. Kromě techniky si lidé mohli vyzkoušet historické oblečení nebo jízdu v pro změnu nejnovějších modelech vozů.

Blog
Před 7 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Pyšná princezna znovu panuje na telčském zámku

Princezna Krasomila se odmítne provdat za krále Miroslava. Ten se coby zahradník v přestrojení vydá do království jejího otce a pyšnou princeznu zbaví všech jejích rozmarů. Krasomila se do něj zamiluje a společně utíkají. Pohádku o napravené královské dceři a dobrém vladaři zná snad každý. Lide si nyní mohou v prostorách telčského zámku prohlédnout kostýmy a rekvizity z filmu a připomenout si tak děj příběhu, jehož část se natáčela právě v Telči.

Blog
Před 8 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Největší bleduliště v Kraji Vysočina je v plném rozkvětu

Typicky jarní květina bledule se kromě zahrádek vyskytuje také v přírodě. Pokud má vhodné podmínky v podobě vlhké louky nebo lesa, může vytvořit až bledulové pole. Takovým přírodním úkazem se může pyšnit Telčsko.

Blog
Před 9 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Telč letos slaví výročí od zápisu na seznam UNESCO

Tento rok se v Telči nese ve znamení oslav. Město bylo před pětadvaceti lety zapsáno na seznam světového kulturního dědictví a zároveň také uplynulo pětačtyřicet let od uzavření Úmluvy o ochraně světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Kromě slavnostní konference, která se uskuteční za týden, lidé mohou navštívit výstavu fotografií památek z listu.

Blog
Před 9 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Lidé na Vysočině umí vyžít i s málem

Mít vysokou finanční gramotnost neznamená jen dobře rozumět penězům. Jedná se o soubor určitých vlastností, které člověku dovolují správně zacházet s příjmy v různých situacích. Takové hospodaření se neučí ve škole, každý na něj musí přijít sám. Jak si tedy kraj Vysočina stojí?

Blog
Před 9 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ