Online Před 8 měsíci

Oprava Měšínského mostu se o měsíc prodlouží

Na nově vybudovaný most, který spojuje vesnici Měšín a jihlavskou městskou část Heroltice, měla podle původního plánu poprvé vyjet auta 22. září. Řidiči se budou muset připravit na uzavírku, která potrvá až do října.

Blog
Před 8 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Řecko je pro lidi z Jihlavska letos nejoblíbenější destinací

K moři v tomto roce vyrazilo o desítky procent více turistů než vloni. Obyvatelé Jihlavska si v cestovních kancelářích nejčastěji kupovali zájezdy do Řecka. Velký zájem ale měli také o pobyty v Bulharsku či Španělsku.

Blog
Před 8 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

V Jihlavě otevřeli Centrum zázraků

Lidé, kteří se zajímají o Montessori myšlení a pedagogiku mohou i se svými dětmi navštívit v Jihlavě Centrum zázraků v Mrštíkově ulici.

Blog
Před 9 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Majitelé veteránů se projedou Mezi dvěma branami

Retro závod aut, vyrobených do roku 1939, se uskuteční v sobotu na Náměstí Zachariáše z Hradce v Telči. Prohlédnout si vozy bude možné mezi sobotní desátou a jedenáctou hodinou dopolední. Přesně v jedenáct pak začíná závod s názvem Mezi dvěma branami. Řidiči v něm dvakrát projedou po městském okruhu.

Blog
Před 9 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Sváteční dny budou v jihlavské zoo retro

Zoologická zahrada Jihlava letos oslavila šedesát let od svého vzniku. V připomínání významného jubilea ale pokračuje i nadále. Na první prázdninový týden, konkrétně svátek Jana Husa a Den slovanských věrozvěstů, si pořadatelé ze zoo připravili akci s názvem Retro dny.

Blog
Před 9 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

S novou střechou na věž přiletí vrtulník

Jednu z dominant telčského náměstí, Věž svatého Ducha, čekají v brzké době opravy. Zelenou měděnou střechu nahradí nová červená. Vedení města avizovalo, že k instalaci nové střechy a krovu hodlají využít vrtulník.

Blog
Před 9 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

V Beranovské školní jídelně vaří zdravě: Knedlíky mají pouze dvakrát za měsíc

Školní jídelna ve Velkém Beranově postoupila do finále soutěže o Nejlepší školní oběd. V srpnu tamní kuchařky poměří své kulinářské schopnosti s dalšími devíti týmy z Česka. Tématem letošního ročníku klání je Zdraví na talíři, které chutná všem.

Blog
Před 10 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

V Lukách chystají pumptrackovou dráhu

Do konce prázdnin vyroste v Lukách nad JIhlavou takzvaná pumpovací dráha. Využití tam najdou skateboardisté, cyklisté nebo lidé na kolečkových bruslích či koloběžce.

Blog
Před 10 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Kraj přispívá na drobnou zemědělskou techniku

O dotaci na drobnou zemědělskou techniku si lidé mohou žádat od 13. června do 14. července. V úterý, kdy Krajský úřad Kraje Vysočina v Jihlavě začal žádosti přijímat, zaznamenal velký zájem.

Blog
Před 10 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

V Hodicích na Jihlavsku myslí pořadatelé dětského dne i na dospělé

Soutěže ze světa filmu, občerstvení a odměny připravili členové ze spolku Aktivních rodin Hodice HRAD pro děti na tradiční dětský den. Svátek všech, kterým ještě nebylo osmnáct let se letos ponese ve filmovém duchu.

Blog
Před 11 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Telčské náměstí patřilo nablýskaným veteránům

Kabriolety, takzvaný hadrák či velocipedy mohli lidé obdivovat na náměstí v Telči. Konal se tam devátý ročník srazu veteránů. Kromě techniky si lidé mohli vyzkoušet historické oblečení nebo jízdu v pro změnu nejnovějších modelech vozů.

Blog
Před 11 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Pyšná princezna znovu panuje na telčském zámku

Princezna Krasomila se odmítne provdat za krále Miroslava. Ten se coby zahradník v přestrojení vydá do království jejího otce a pyšnou princeznu zbaví všech jejích rozmarů. Krasomila se do něj zamiluje a společně utíkají. Pohádku o napravené královské dceři a dobrém vladaři zná snad každý. Lide si nyní mohou v prostorách telčského zámku prohlédnout kostýmy a rekvizity z filmu a připomenout si tak děj příběhu, jehož část se natáčela právě v Telči.

Blog
Před 12 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Největší bleduliště v Kraji Vysočina je v plném rozkvětu

Typicky jarní květina bledule se kromě zahrádek vyskytuje také v přírodě. Pokud má vhodné podmínky v podobě vlhké louky nebo lesa, může vytvořit až bledulové pole. Takovým přírodním úkazem se může pyšnit Telčsko.

Blog
Před rokem
REGIONVYSOCINA.CZ

Telč letos slaví výročí od zápisu na seznam UNESCO

Tento rok se v Telči nese ve znamení oslav. Město bylo před pětadvaceti lety zapsáno na seznam světového kulturního dědictví a zároveň také uplynulo pětačtyřicet let od uzavření Úmluvy o ochraně světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Kromě slavnostní konference, která se uskuteční za týden, lidé mohou navštívit výstavu fotografií památek z listu.

Blog
Před rokem
REGIONVYSOCINA.CZ

Lidé na Vysočině umí vyžít i s málem

Mít vysokou finanční gramotnost neznamená jen dobře rozumět penězům. Jedná se o soubor určitých vlastností, které člověku dovolují správně zacházet s příjmy v různých situacích. Takové hospodaření se neučí ve škole, každý na něj musí přijít sám. Jak si tedy kraj Vysočina stojí?

Blog
Před rokem
REGIONVYSOCINA.CZ