Online Před 3 týdny

Pyšná princezna znovu panuje na telčském zámku

Princezna Krasomila se odmítne provdat za krále Miroslava. Ten se coby zahradník v přestrojení vydá do království jejího otce a pyšnou princeznu zbaví všech jejích rozmarů. Krasomila se do něj zamiluje a společně utíkají. Pohádku o napravené královské dceři a dobrém vladaři zná snad každý. Lide si nyní mohou v prostorách telčského zámku prohlédnout kostýmy a rekvizity z filmu a připomenout si tak děj příběhu, jehož část se natáčela právě v Telči.

Blog
Před 2 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Největší bleduliště v Kraji Vysočina je v plném rozkvětu

Typicky jarní květina bledule se kromě zahrádek vyskytuje také v přírodě. Pokud má vhodné podmínky v podobě vlhké louky nebo lesa, může vytvořit až bledulové pole. Takovým přírodním úkazem se může pyšnit Telčsko.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

Telč letos slaví výročí od zápisu na seznam UNESCO

Tento rok se v Telči nese ve znamení oslav. Město bylo před pětadvaceti lety zapsáno na seznam světového kulturního dědictví a zároveň také uplynulo pětačtyřicet let od uzavření Úmluvy o ochraně světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Kromě slavnostní konference, která se uskuteční za týden, lidé mohou navštívit výstavu fotografií památek z listu.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

Lidé na Vysočině umí vyžít i s málem

Mít vysokou finanční gramotnost neznamená jen dobře rozumět penězům. Jedná se o soubor určitých vlastností, které člověku dovolují správně zacházet s příjmy v různých situacích. Takové hospodaření se neučí ve škole, každý na něj musí přijít sám. Jak si tedy kraj Vysočina stojí?

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

Tradiční plesy vystřídá rockový motoples

Spolky v Hodicích na Jihlavsku jsou i v zimních měsících aktivní, od začátku ledna se tam konaly už tři plesy. Vše odstartoval myslivecký bál se zvěřinovými pochoutkami, poté následoval hasičský ples se sladkou tombolou od místních pekařek a jako poslední minulý týden obecní bál. Plesová sezóna v Hodicích letos ale ještě neskončila.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

Nechceme být stodvacetiletými dinosaury, ale některé tradice je potřeba ctít, říká Martin Podzimek

Firma Podzimek a synové minulý rok oslavila sto dvacet let od svého založení. Za tu dobu získala mnoho ocenění, včetně Stavební firmy roku nebo čelní umístění v sekci Doprava a stavebnictví v žebříčku Českých sto nejlepších. Hlavička Podzimek zaštiťuje pět společností. Ve vedení firmy je nyní pátá generace v čele s ředitelem Martinem Podzimkem.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

Na hodickém masopustu se lidé mohli vyfotit ve vesnickém fotokoutku

Období masopustů právě vrcholí. V mnoha městech a vesnicích lidé mohli o víkendech potkat průvody složené z tradičních i méně obvyklých masek. V Hodicích na Jihlavsku dali účastníci masopustního reje přednost druhé variantě. K vidění byl vesnický fotokoutek, plně funkční pojízdná udírna či Šmoulí rodinka.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

Oxfordská univerzita přijala studentku z Jihlavska

Studentka z jihlavského gymnázia Tereza Maláčová úspěšně složila přijímací zkoušky a pohovor na Oxford. Jedinou podmínkou, kterou musí pro přijetí na prestižní zahraniční univerzitu splnit, je odmaturovat minimálně se třemi jedničkami. Pokud to zvládne, bude od letošního podzimu studovat na místě, kde se vzdělávali spisovatelé Jane Austenová, Oscar Wilde či britský expremiér David Cameron.

Blog
Před 1 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Třešťské kulturní dění oživí divadelní jaro

Milovníci divadla se sejdou za měsíc v třešťském kulturním domě. Bude tam probíhat už 56. ročník divadelního jara, nad kterým převzal záštitu poslanec Vít Kaňkovský.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Třešťské Malvíny lákají návštěvníky i v září

Nový biotop v Třešti nabízí i v pokročilém létě vodu vhodnou ke koupání, i díky tomu na něj od začátku července zavítalo přes 15 tisíc lidí.

Blog
Před 7 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

září 2016
Přidal se na portál

REGIONVYSOCINA.CZ