Online Včera

Lidé na Vysočině umí vyžít i s málem

Mít vysokou finanční gramotnost neznamená jen dobře rozumět penězům. Jedná se o soubor určitých vlastností, které člověku dovolují správně zacházet s příjmy v různých situacích. Takové hospodaření se neučí ve škole, každý na něj musí přijít sám. Jak si tedy kraj Vysočina stojí?

Blog
Před 3 dny
REGIONVYSOCINA.CZ

Tradiční plesy vystřídá rockový motoples

Spolky v Hodicích na Jihlavsku jsou i v zimních měsících aktivní, od začátku ledna se tam konaly už tři plesy. Vše odstartoval myslivecký bál se zvěřinovými pochoutkami, poté následoval hasičský ples se sladkou tombolou od místních pekařek a jako poslední minulý týden obecní bál. Plesová sezóna v Hodicích letos ale ještě neskončila.

Blog
Před týdnem
REGIONVYSOCINA.CZ

Nechceme být stodvacetiletými dinosaury, ale některé tradice je potřeba ctít, říká Martin Podzimek

Firma Podzimek a synové minulý rok oslavila sto dvacet let od svého založení. Za tu dobu získala mnoho ocenění, včetně Stavební firmy roku nebo čelní umístění v sekci Doprava a stavebnictví v žebříčku Českých sto nejlepších. Hlavička Podzimek zaštiťuje pět společností. Ve vedení firmy je nyní pátá generace v čele s ředitelem Martinem Podzimkem.

Blog
Před 2 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Na hodickém masopustu se lidé mohli vyfotit ve vesnickém fotokoutku

Období masopustů právě vrcholí. V mnoha městech a vesnicích lidé mohli o víkendech potkat průvody složené z tradičních i méně obvyklých masek. V Hodicích na Jihlavsku dali účastníci masopustního reje přednost druhé variantě. K vidění byl vesnický fotokoutek, plně funkční pojízdná udírna či Šmoulí rodinka.

Blog
Před 3 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Oxfordská univerzita přijala studentku z Jihlavska

Studentka z jihlavského gymnázia Tereza Maláčová úspěšně složila přijímací zkoušky a pohovor na Oxford. Jedinou podmínkou, kterou musí pro přijetí na prestižní zahraniční univerzitu splnit, je odmaturovat minimálně se třemi jedničkami. Pokud to zvládne, bude od letošního podzimu studovat na místě, kde se vzdělávali spisovatelé Jane Austenová, Oscar Wilde či britský expremiér David Cameron.

Blog
Před 3 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Třešťské kulturní dění oživí divadelní jaro

Milovníci divadla se sejdou za měsíc v třešťském kulturním domě. Bude tam probíhat už 56. ročník divadelního jara, nad kterým převzal záštitu poslanec Vít Kaňkovský.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

Třešťské Malvíny lákají návštěvníky i v září

Nový biotop v Třešti nabízí i v pokročilém létě vodu vhodnou ke koupání, i díky tomu na něj od začátku července zavítalo přes 15 tisíc lidí.

Blog
Před 6 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

září 2016
Přidal se na portál

REGIONVYSOCINA.CZ