Online Před 4 dny

Vánoční pokoj v jihlavské nemocnici dárci poprvé vykoupili úplně celý

Na opravu čeká v pořadí už pátý Vánoční pokoj jihlavské nemocnice. Dárci se skládali měsíc před Štědrým dnem na dovybavení chemostacionáře onkologického oddělení. Poprvé se podařilo vykoupit všechny položky, které si na oddělení přáli.

Blog
Před 4 dny
REGIONVYSOCINA.CZ

V jihlavské nemocnici se mění téměř třetina postelí

Pacienti v jihlavské nemocnici se mohou těšit na nové postele. Nyní probíhá výměna dvou stovek postelí, včetně nočních stolků a matrací. Některá lůžka byla stará téměř padesát let a půjdou rovnou do likvidace. Nemocnice v krajském městě pojímá celkem 688 lůžek. Díky obměně tak bude mít téměř třetina pacientů nové pohodlné postele.

Blog
Před týdnem
REGIONVYSOCINA.CZ

Pro děti se otevřel v jihlavské nemocnici pokoj s krtečkem

Na dětském oddělení jihlavské nemocnice přibyl další opravený pokoj. Za loňský rok je to už třetí zázemí, které se podařilo opravit díky dárcům. Tentokrát slouží malým dětem do šesti let, také proto se v něm opakuje pohádkový motiv, který milují už generace dětí.

Blog
Před 2 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

V Jihlavě opět přibylo narozených dětí

Více narozených dětí a maminky, které se rozhodly přivést na svět miminko v krajském městě Vysočiny, přestože bydlí jinde. To jsou hlavní změny, které proběhly v porodnici jihlavské nemocnice za uplynulý rok. Rok 2017 provází také rekordní statistika. Na svět přišlo úplně stejně dívek, jako chlapců.

Blog
Před 2 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Na Štědrý den budou mít pacienti jihlavské nemocnice k večeři rybu

Sváteční vánoční nálada bude panovat i v jihlavské nemocnici. Na lůžku zůstane zhruba o polovinu méně pacientů, oproti běžnému roku. Na Štědrý večer nepřijdou o rybu. Podávat se bude kapr, nebo filé.

Blog
Před 4 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

V jihlavské nemocnici dostávají chodby nový kabát

Žádné profukování na chodbách, když jdete v lékaři na vyšetření, nebo na návštěvu za pacientem. Spojovací chodby v jihlavské nemocnici procházejí v těchto dnech rekonstrukcí. V těchto dnech se mění okna a následovat bude zateplení.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

V jihlavské porodnici se už teď narodilo více dětí než loni

Už na konci listopadu přišlo na svět v Jihlavě více dětí než za celý loňský rok dohromady. Nastávající maminky vyhledávají porodnici v krajském městě Vysočiny stále častěji. Přijíždějí nejenom z blízkého okolí, ale třeba i Prahy nebo Brna.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

Prodej šátků vynesl v Jihlavě přes padesát tisíc

Na Šátkovém veletrhu se i letos prodaly stovky šátků. Pacientům na onkologické oddělení jihlavské nemocnice poputuje více než padesát tisíc korun. Necelá polovina z prodeje šátků, rovných třicet tisíc korun přidal jihlavský Citypark.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

Pacientům pod stromeček vybaví jihlavská nemocnice chemostacionář

Letošní Vánoční pokoj bude poněkud netypický. Vybavit chce nemocnice zázemí chemostacionáře, který využívá stále více lidí. Denně jím projde kolem dvaceti pacientů, které často doprovází na chemoterapii jejich blízcí. Půjde už o páté zázemí, které by se mohlo zvelebit díky dárcům.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

Na Den zdraví opět se v jihlavské nemocnici změří na cholesterol

Jihlavská nemocnice proto připravila letos již druhý Den zdraví pro veřejnost, kde si můžete nechat změřit tlak, cholesterol, naučíte se také správně mýt ruce. Ženy mohou bez objednání na mamograf. Preventivní prohlídky mohou zachránit život. I když se totiž cítíte dobře, může u vás začínat některé onemocnění, které je zatím bez příznaků.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Vánoční pokoj na jihlavské geriatrii slouží pacientům

Vyměněné postele, podlaha, kompletně opravená koupelna a nové doplňky. Tak vypadá Vánoční pokoj na geriatrii Nemocnice Jihlava. V pořadí už čtvrtý pokoj, který se podařilo nadělit pacientům pod stromeček. A za několik dní začne nadělování pokoje pátého.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Jihlavská paliativa otevírá dveře veřejnosti

Veřejnost může nahlédnout do zázemí Stanice paliativní péče jihlavské nemocnice. Ve čtvrtek 9. listopadu ukáží zájemcům pokoje, kde pečují zdravotníci o nevyléčitelně nemocné. Na den otevřených dveří se budou moci také zájemci na cokoli zeptat.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Jihlavská porodnice slaví tisící miminko

Tisící narozené miminko měli v těchto dnech v porodnici jihlavské nemocnice. Kulaté číslo přišlo o zhruba dva týdny dříve, než loni. Naplňují se proto předpovědi, že narozených dětí bude v krajském městě Vysočiny v letošním roce více. A to navzdory klesající celorepublikové porodnosti.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Nastávajícím rodičům poradí v jihlavské nemocnici

Nejenom nastávající maminky se můžou podívat do zákulisí porodnice a poslechnout si povídání lékařů a porodní asistentky. V pondělí 23. října je v jihlavské nemocnici připravená konference pro veřejnost s prohlídkou porodních pokojů.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Čtyři opravená patra interního pavilonu v Jihlavě obývají pacienti

Další oddělení jihlavské nemocnice se přesunulo do opravených prostor. Jedna z největších oprav v historii nemocnice tak postupuje do poslední fáze. Čtyři opravená patra slouží pacientům. Nyní jsou v interním pavilonu opravená čtyři vrchní patra. V nových podmínkách jsou zdravotníci i pacienti neurologického, onkologického, kožního, chirurgického a kardiologického oddělení.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ