Online Před 2 dny

BM Fitness veze medaile ze světového šampionátu v Holandsku

Stříbrná nebo bronzová medaile se houpala na krku každé reprezentantky z klubu BM Fitness Havlíčkův Brod, který se vrátil ze světového šampionátu v Holandsku. Ani jedna závodnice havlíčkobrodská nepřijela s prázdnou, a tak mohlo být trenérské trio Čapková - Králová - Zelenková spokojeno.

Blog
Před 2 dny
REGIONVYSOCINA.CZ

Když přijde Láska… na podzimní knižní veletrh

Na 27. Podzimním knižním veletrhu představí Václav Beránek svou knižní prvotinu – básnickou sbírku Když přijde Láska…

Blog
Před 5 dny
REGIONVYSOCINA.CZ

Michal Prášek vyhrál Mistrovství České republiky

Závěrečný závod Mistrovství České republiky se jel na okruhu Slovakiaringu a na startu nechyběl ani havlíčkobrodský jezdec Michal Prášek.

Blog
Před týdnem
REGIONVYSOCINA.CZ

Jaderná elektrárna Dukovany představila 3D aplikaci

Díky nové aplikaci Jaderné elektrárny 3D teď může kdokoliv vyrazit do Jaderné elektrárny Dukovany na prohlídku nejzajímavějších částí. Detailní podhled do nitra reaktorového sálu, chladicí věže, strojovny či meziskladu paliva si zájemci mohou okořenit teorií, vysvětlením fyzikálních principů či vědomostním kvízem. Aplikace je zdarma ke stažení v prostředí Google Play i AppStore, popř. on-line na portálu www.svetenergie.cz. Doplňuje už existující 3D modely uhelné a vodní elektrárny.

Blog
Před týdnem
REGIONVYSOCINA.CZ

BM Fitness obhájil na MČR pátý titul v řadě

Hned tři cenné kovy si havlíčkobrodský klub BM Fitness přivezl Mistrovství České republiky v Plzni. Brodačky na něj vyrazily s těmi nejvyššími ambicemi. Tři stepařské týmy a dvě jednotlivkyně předvedly na vrcholu sezóny to nejlepší, co v nich je.

Blog
Před týdnem
REGIONVYSOCINA.CZ

Evakuace pacientů proběhla rychle díky podložkám

V Nemocnici Havlíčkův Brod se uskutečnil nácvik evakuace pacientů. K preventivní akci posloužil zrekonstruovaný pavilon č. 13. Pravidelný nácvik evakuace ve spolupráci s HZS Havlíčkův Brod probíhá na jednotlivých odděleních z důvodu přípravy na nepředvídatelné situace, které mohou v nemocničním provozu nastat.

Blog
Před 2 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Experti vylepšili mezisklad použitého paliva v Dukovanech

V Jaderné elektrárně Dukovany dokončili modernizaci vedení kabelů měření obalových souborů. Modernizace obnášela zodolnění a částečnou výměnu kabelů, vybudování nových kabelových kanálů, chrániček a instalaci magnetických příchytek měřicích kabelů přímo na obalových souborech. Šestiměsíční technicky i organizačně náročná modernizace ČEZ stála necelé čtyři miliony korun. Patří k dlouhé řadě vylepšení, díky kterým bude moci dukovanská elektrárna fungovat ještě desítky let.

Blog
Před 3 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Nedělní drakiáda na Pelestrově

V neděli 8. října se na Pelestrově u Havlíčkova Brodu uskuteční tradiční sraz všech draků. Letos na indiánské téma.

Blog
Před 3 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Povedený víkend brodských stolních tenistů

Stolní tenisté HB Ostrov Havlíčkův Brod za sebou mají náročný víkend. Ve své domácí aréně hostili zápasy Krajského přeboru mužů i dva třetiligové duely.

Blog
Před 3 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

V Dukovanech začal ostrý provoz nových bezpečnostních rámů s přesnou lokalizací předmětu

V Jaderné elektrárně Dukovany začali při vstupní kontrole do střeženého prostoru elektrárny naplno používat nové bezpečnostní rámy, které umí přímo identifikovat místo vnášeného předmětu na procházející osobě. ČEZ na obou jaderných elektrárnách kompletně obměnil rámové detektory kovů. Investice za 3 miliony korun je po kompletní modernizaci vstupního objektu a novém zařízení na kontrolu obuvi další modernizací zařízení fyzické ochrany elektrárny.

Blog
Před 3 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Michal Prášek potřetí ovládl seriál Alpe Adria

V chorvatské Rijece na okruhu Grobnik se jel závěrečný závod Alpsko – jadranského šampionátu. Na startu nemohl chybět ani havlíčkobrodský jezdec Michal Prášek, který měl před startem slibný náskok 29 bodů ve třídě Superstock 1000.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

Čtvrtý reaktorový bloku Jaderné elektrárny Dukovany o pět dodává elektřinu

S několikahodinovým předstihem oproti původnímu plánu skončila plánovaná odstávka 4. reaktorového bloku Jaderné elektrárny Dukovany. Blok tak od dnešní noci začal opět dodávat elektrickou energii. Dukovany budou do sítě dodávat hodinově přibližně 1500 MWe. Zásobují tak elektřinou téměř pětinu České republiky.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

Charitativní módní přehlídka přinesla dětskému oddělení přes deset tisíc korun

Součástí sobotních farmářských trhů Koudelův talíř na Havlíčkově námšstí v Havlíčkově Brodě byla chatativní módní přehlídka svatebního Salonu Madona, jejíž výtěžek putoval na podporu Dětského oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

Charitativní módní přehlídka přinesla dětskému oddělení přes deset tisíc korun

Součástí sobotních farmářských trhů Koudelův talíř na Havlíčkově námšstí v Havlíčkově Brodě byla chatativní módní přehlídka svatebního salonu Madona, jejíž výtěžek putoval na podporu Dětského oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod.

Foto, video
Před měsícem

První zářijový víkend byl v Dukovanech nabitý akcemi

První ze série mimořádných nočních prohlídek, letní kino bratří Čadíků, loutková představení nebo turistický pochod připravila na první víkend v září Jaderná elektrárna Dukovany.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ