Online Před 3 dny

Fotosoutěž Letní barokní Vysočina má své vítěze

O ceny ve fotosoutěži Letní barokní Vysočina se utkalo 26 autorů s více než 130 fotografiemi. Oblíbenými místy byla například Zelená hora, Jaroměřice nad Rokytnou nebo Telč. V kategorii Letní Vysočina se objektivy zaměřovaly na přírodu, západy nebo východy slunce i na oblíbená výletní místa Vysočiny. Soutěž vyhlásila příspěvková organizace Vysočina Tourism, která teď také odtajňuje jména vítězů. S letní tematikou v podobě Malinské skály zvítězil Lubomír Dajč, za vítěze kategorie Barokní Vysočina

Blog
Před 3 dny
REGIONVYSOCINA.CZ

Michal Prášek na Pannoniaringu dvakrát první

V pořadí čtvrtý podnik podnik Alpsko-jadrankého šampionátu se jel na okruhu Panoniaring v Maďarsku, kde ve třídě Superstock 1000 startoval i havlíčkobrodský závodník Michal Prášek v barvách Roháč & Fejta motoracing team.

Blog
Před týdnem
REGIONVYSOCINA.CZ

Havlíčkobrodské gymnázium prochází rekonstrukcí, roste i nové hřiště

Stejně jako v předchozích letech prochází i o letošních prázdninách Gymnázium Havlíčkův Brod několika rekonstrukcemi. Výrazné proměny se tentokrát dočká část fasády staré budovy, školní hřiště a vstupní vestibul.

Blog
Před 3 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Za týden začne oprava mostu ve Velkém Meziříčí

V pátek 4. srpna začne úplná uzavírka mostu u pošty ve Velkém Meziříčí na silnici II/602. Důvodem demolice a stavba nového mostu přes řeku Balinku. „Most už vykazuje značně rozvinuté poruchy způsobené povětrnostními podmínkami, bude nahrazen novým, který umožní rozšíření jízdních pruhů. Zvýší se tak plynulost dopravy a bezpečnost všech účastníků silničního provozu,“ říká radní Kraje Vysočina pro oblast dopravy Jan Hyliš.

Blog
Před 3 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Slona, gorilu i lva z jihlavské zoo obdivujte na zámku ve Žďáru nad Sázavou

Část jihlavské zoologické zahrady se přesunula do žďárského zámku, a to v podobě osmi uměleckých kašírovaných zvířecích hlav v nadživotní velikosti. Putovní výstava k 60. výročí založení jihlavské zoo s názvem Skoro všechno o zoo potrvá v prostorách Muzea nové generace do 24. září.

Blog
Před 3 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Vnitřní plášť chladicí věže dukovanské elektrárny opravuje speciální pavouk

K náročné rekonstrukci vnitřního pláště chladicí věže využili technici Jaderné elektrárny Dukovany poloautomatické zařízení, kterému říkají pavouk. Čisticí poloautomat s označením BETA 01 je speciálně vyvinuté a funkčně upravené zařízení, které v Dukovanech použili poprvé od roku 1997. Práce s pavoukem je bezpečnější a urychluje postup prací. Pokračuje tak další fáze opravy chladicí věže číslo sedm, která v letošním roce prochází kompletní modernizací.

Blog
Před 3 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Děti a rodiče z charitního Klubíčka poznávali svůj původ

V rámci projektu jihlavské Charity s názvem Společně a úspěšně v Jihlavě uskutečnilo Klubíčko - Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi vzdělávací výjezd pro rodiče a děti. Cílem cesty bylo Muzeum romské kultury v Brně.

Blog
Před 3 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Při rekonstrukci interního pavilonu jihlavské nemocnice pomáhá i sací bagr

Desítky zedníků a dělníků, kteří bourají, odvážejí suť a staví. Sací bagr odvážející tuny starého zdiva. Tak to vypadá i o letních prázdninách uprostřed interního pavilonu. A jen o pár desítek vedle leží v nově opravených patrech pacienti. Opravy největšího nemocničního jsou zhruba v polovině, další etapa skončí v říjnu.

Blog
Před 3 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Hasiči v elektrárně Dukovany vysvobozovali poštolku uvězněnou v asfaltu

Vysoké teploty způsobily uvěznění mladé poštolky v roztaveném asfaltu u kolejiště v areálu Jaderné elektrárny Dukovany. Přivolaní hasiči provedli její vyproštění. Energetici pak poštolku lehce poraněnou a znečištěnou od asfaltu předali zástupcům ochránců přírody k doléčení.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

Kruhový objezd v Havlíčkově Brodě znovu průjezdný

V úterý 11. července byla po rekonstrukci znovu otevřena kruhová křižovatka u Střední průmyslové školy stavební ak. Stanislava Bechyně v Havlíčkově Brodě. Provoz je povolený v režimu předběžného užívání zatím bez vodorovného značení.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

Do Třebíče přijede německý folkař Dyrk Shivay

Dyrk Shivay se po velkém úspěchu vrátí do České republiky, v září vystoupí v Třebíči. Jeho skvěle znějící hudba už u nás zaujala řadu posluchačů, a tak se tentokrát podívá také na Vysočinu, protože zdejší publikum si pochvaluje nejeden zahraniční umělec.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

Dukovany se otevřely tisícovce návštěvníků

Mimořádné prohlídky konané v rámci 24 hodin otevřených dveří přilákaly během pátku a soboty do Jaderné elektrárny Dukovany rekordních 1052 lidí. Návštěvníci si kromě Infocentra prohlédli také havarijní kryt a autobusem projeli střežený prostor elektrárny. Největší pozornost návštěvníků se upírala právě k vybavení havarijního krytu, který byl návštěvníkům ukázán vůbec poprvé.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

Rychlonabíjecí stanice ve Vystrkově slaví první narozeniny

Přesně rok si mohou řidiči elektromobilů na devadesátém kilometru dálnice D1 nabít své vozidlo. Loni v červnu byla ve Vystrkově u Humpolce otevřena největší nabíjecí stanice, která je jako zatím jediná v Česku vybavena stojany Tesla Supercharger. Vedle elektrického proudu zde mohou řidiči na sousedící čerpací stanici natankovat i stlačený zemní plyn, benzín nebo diesel.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

Potravinová banka Vysočina hledá dobrovolníky

Letošní už pátý ročník Národní potravinové sbírky proběhne v sobotu 11. listopadu. V tento den budou moci lidé po celé zemi zakoupit ve více jak 600 prodejnách trvanlivé potraviny a drogerii a darovat je prostřednictvím neziskových organizací lidem, které jsou ve složité životní situaci. Pomohou tak například lidé bez domova, seniorům, matkám s dětmi nebo handicapovaným.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

Opilci za volantem o víkendu po celé Vysočině

Vysočinští policisté o prvním prázdninovém víkendu odhalili několik opilých řidičů, konkrétně na Třebíčsku, Žďársku, Jihlavsku i Havlíčkobrodsku.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ