Online Před 4 roky

Brodští se v protikuřáckém opatření shodují

Protikuřácký zákon vidí obyvatelé Havlíčkova Brodu jako věčný střet zájmů. O zákonu už ale bylo několikrát rozhodnuto a měl platit v různých podobách. Jeho smyslem je chránit lidi, nikoliv omezovat lidská práva. Klíčová je tedy vzájemná mezilidská tolerance.

Blog
Před 4 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

I přes otřes mozku jsem dokončil závod, vzpomíná Michal Prášek

Michal Prášek se ve své kariéře v závodech silničních motocyklů může pyšnit spoustou úspěchů, například vítězství v seriálu Alpe Adria ve třídě Superstock 1000, třikrát startoval na motoGP na brněnském okruhu a to, že se stal několikrát mistrem republiky v kategorii stopětadvacítek a šestistovek, poznamenal jen skromně na okraj.

Blog
Před 4 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Rodáci vzpomínají na historii Havlíčkova Brodu

Je přesně za tři minuty pět odpoledne a já stojím před galerií výtvarného umění v Havlíčkově Brodě. Nachází se v malebném domečku s meruňkovou fasádou na Havlíčkově náměstí. V pět hodin začíná komentovaná prohlídka výstavy Příběhy brodských domů, kterou provází její kurátor, Aleš Veselý.

Blog
Před 4 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Kottová: Uprchlíci nemusí být problém. Stačí dobře plánovat

O tom, že je při vytváření názoru na uprchlickou krizi třeba dbát velké opatrnosti, promluvila mluvčí zastoupení Evropské komise v ČR Karolína Kottová. O této problematice mluvila na přednášce ve čtvrtek 18. srpna u příležitosti Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského v Havlíčkově brodě. Hlavním tématem byla migrační a uprchlická krize v evropských souvislostech.

Blog
Před 4 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Nájsť prácu v Brode už nie je taký problém

Obyvatelia Havlíčkovho Brodu a okolia sa podľa úradu práce môžu tešiť čoraz väčšej ponuke voľných pracovných pozícií. Miera nezamestnanosti tu v júni tohto roku dosahuje už iba 4,6 percenta. Oblasti strojárenstva, stavebníctva i dopravy sú zamestnávateľmi stále vyhľadávané a podľa pracovného úradu sa udržia v kurze dlhodobo.

Blog
Před 4 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Chorým pomáhajú kone, zdravým návšteva psychiatrickej nemocnice

Nájsť Psychiatrickú nemocnicu v Havlíčkovom Brode je pomerne náročné a zdĺhavé. Záchytné body sme už minuli, červené strechy, ako je toto zariadenie pre miestnych známe, by mali byť čoskoro v dohľade. Dlhá cesta pred nami, ale spoliehame sa na intuíciu a rady okoloidúcich dvom zmäteným Slovenkám. Autobusová zastávka Psychiatrická liečebňa napovedá, že sme na správnom mieste.

Blog
Před 4 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Stopy umláceného kněze Toufara zůstávají v Havlíčkově Brodě

Skromný a oblíbený farář Josef Toufar, který nepřežil výslechy komunistické tajné služby, strávil několik školních let na gymnáziu v Havlíčkově, tehdy Německém Brodě.

Blog
Před 4 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Obľúbený klub Oko zažíva znovuzrodenie

Rekonštrukcia hudobného a filmového podniku Oko pokračuje od januára. Multižánrový program, v ktorom si každý nájde to svoje, sa uskutoční v nových priestoroch už na jeseň. „Bol som normálny človek, ktorého oslovili, aby to tu rozhýbal,“ uviedol zodpovedný zástupca klubu Jakub Baloun z Havlíčkovho Brodu o prebiehajúcej rekonštrukcii. V rozhovore prezradil aj to, ako to bolo so speváčkou Debbi, čo pre neho znamená kultúra a prečo sa teší na koncert Michala Ambroža.

Blog
Před 4 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Benefice v psychiatrické nemocnici: Pacientům pomůžou hipoterapií

Psychiatrická nemocnice Havlíčkův Brod organizuje patnáctý ročník benefiční akce na podporu hipoterapie. Pokud si zájemci chtějí vyzkoušet jízdu na koni s profesionálními cvičiteli, otevřou se brány nemocnice ve středu 31. srpna v odpoledních hodinách.

Blog
Před 4 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Zapomenuté brodské kostely znovu ožívají

Pět kostelů, z toho dva nevyužívané a v havarijním stavu. Taková je situace v havlíčkobrodské farnosti. O obnovu a další využití kostelů Svaté Kateřiny a Nejsvětější Trojice se zasazuje občanská iniciativa Život kostelům v čele s brodskými rodáky Vítem Vodrážkou a Jiřím Jedličkou. Mužům není osud pozapomenutých památek lhostejný, a tak se snaží najít peníze k rekonstrukci a následnému využití obou kostelů.

Blog
Před 4 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Spomienka z detstva sa Pavlovi Doležalovi vracia ako bumerang

Športovať sa dá aj netradične a originálne. Dôkazom toho je aktívny športovec v hádzaní bumerangov a ich výrobca Pavel Doležal z Havlíčkovho Brodu. Českú republiku reprezentoval na majstrovstvách sveta koncom júla v nemeckom Kieli. Napriek tomu, že sa neumiestnil na popredných priečkach, po prvom ukážkovom hode sa ukázal ako skúsený znalec tejto športovej disciplíny.

Blog
Před 4 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Na modernizaci brodské nemocnice půjde sto milionů

Pacienti havlíčkobrodské nemocnice dostanou ještě lepší péči. Vedení kromě kompletní výměny lůžek plánuje také vylepšení centra pro novorozence.

Blog
Před 4 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

srpen 2016
Přidal se na portál

REGIONVYSOCINA.CZ