Online Před měsícem

Ortopedičtí pacienti využívají nový pokoj a tělocvičnu v havlíčkobrodské nemocnici

Ortopedicko-traumatologické oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod patří k vyhledávaným pracovištím pacienty z celé republiky. Ročně zde lékaři odoperují kolem 2100 pacientů a ambulantně ošetří 25 tisíc pacientů. Kvůli dlouhodobému nárůstu pacientů i počtu výkonů přistoupili k rozšíření oddělení, nově mají pacienti k dispozici dvoulůžkový pokoj a tělocvičnu pro fyzioterapii.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

Od soboty zakázala havlíčkobrodská nemocnice návštěvy

Zákaz návštěv na všech lůžkových odděleních Nemocnice Havlíčkův Brod platí od soboty 3. února do odvolání. O zákazu návštěv rozhodlo dnes vedení nemocnice na základě doporučení nemocničního epidemiologa Ladislava Koblížka a Krajské hygienické stanice. Důvodem tohoto opatření je nárůst onemocnění chřipkového původu ve spádové oblasti.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Dar světelských zpěváků pro havlíčkobrodskou nemocnici

Světelský pěvecký sbor Gaudeamus a orchestr pod vedením známého dirigenta Jiřího Trtíka uspořádal benefiční koncert pro neonatologickou stanici Nemocnice Havlíčkův Brod. Šek v hodnotě 38 480 Kč oficiálně doputoval do rukou primářky dětského oddělení v úterý 23. ledna.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Havlíčkobrodská nemocnice získala ocenění v soutěži Bezpečná nemocnice

V soutěži Bezpečná nemocnice 2017 se Nemocnice Havlíčkův Brod s projektem Barevné rozlišení lékových skupin - nejvyšší standard bezpečí umístila na třetím místě. Ředitel David Rezničenko převzal ocenění ve čtvrtek 18. ledna z rukou hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka. Šlo o jubilejní desátý ročník soutěže.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Nemocnice Pelhřimov obhájila akreditaci

Počtvrté se v pelhřimovské nemocnici uskutečnilo akreditační šetření Spojené akreditační komise ČR, o. p. s., (SAK ČR) a po čtvrté bylo úspěšné. Poprvé nemocnice akreditovala v roce 2008, pak v roce 2011 a následně v roce 2014. Certifikát se uděluje na tři roky. Proto i letos musela nemocnice doložit další pokrok v poskytovaných službách.

Blog
Před 4 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Jakub Pustina a Gabriela Beňačková zazpívají pro děti do dlaně

Nemocnice Havlíčkův Brod pořádá v pátek 15. prosince od 19.30 v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Havlíčkově Brodě Benefiční koncert Jakuba Pustiny a Gabriely Beňačkové na pomoc dětem do dlaně.

Blog
Před 4 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Ždírečtí cyklisté věnují dar havlíčkobrodské nemocnici

Ve čtvrtek 14. prosince předají v 10.00 ždírečtí cyklisté primářce dětského oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod Magdaleně Chvílové Weberové šek na 200 000 Kč. Částku vyjeli účastníci letošního Ždíreckého trianglu. Dětské oddělení už nakoupilo přístroje, které budou slavnostně předány k užívání.

Blog
Před 4 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Policisté, záchranáři a hasiči se v Brodě utkali v malé kopané

Pátý ročník tradičního Vánočního turnaje složek Integrovaného záchranného systému Kraje Vysočina v malé kopané se konal v pátek 8. prosince ve sportovní hale Jiskry Havlíčkův Brod v Havlíčkově Brodě.

Blog
Před 4 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Vánoční turnaj hasičů policistů, záchranářů a zdravotníků v Brodě

Hasiči, policisté, záchranáři a zdravotníci z nemocnic se utkají na pátém ročníku tradičního Vánočního turnaje složek integrovaného záchranného systému (IZS) v malé kopané, která se koná v pátek 8. prosince v Havlíčkově Brodě od 8.00 do 14.00 v Havlíčkově Brodě.

Blog
Před 4 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Novorozence v Nemocnici v Pelhřimově budou hlídat nové monitory dechu

Nadace Křižovatka předala darem pět monitorů dechu Babysense II v celkové hodnotě 14 850 korun v Nemocnici v Pelhřimově, kde budou hlídat nově narozené děti, ohrožené Syndromem náhlého úmrtí. Přístroje převzal primář Stanislav Houštěk. Jejich nákup financovala společnost Strabag.

Blog
Před 4 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Pelhřimovská nemocnice převezme dar

V pondělí 4. prosince předají v 9.30 zástupci Nadace Křižovatka dětskému oddělení pelhřimovské nemocnice pět nových monitorů dechu. Hlídací chůvičky Babysense využívá nemocnice na novorozeneckém oddělení a slouží ke kontrole dechu novorozence a zavčasu upozorňují zvukovým signálem na případnou zástavu dechu.

Blog
Před 4 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Florbalisté pomáhají Nemocnici Pelhřimov

Nemocnice Pelhřimov dlouhodobě shání dárce krve, krevní plazmy a kostní dřeně. Pomoci se jí rozhodli mladí florbalisté klubu Spartak Pelhřimov. Spolu s nemocnicí budou při zápase v sobotu 2. prosince motivovat fanoušky florbalu k dárcovství.

Blog
Před 5 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Pacienty v Havlíčkově Brodě ošetřuje mistr světa ve fotbale

Pacienty na chirurgii Nemocnice Havlíčkův Brod ošetřuje osmadvacetiletý mistr světa ve fotbale. MUDr. Adam Nedvěd je členem zlatého týmu českých lékařů-fotbalistů, kterým se letos v červenci podařilo v Rakousku získat zlatý hattrick na Mistrovství světa lékařů.

Blog
Před 5 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

V Brodě si připomenou Světový den chronické obstrukční plicní nemoci

Nemocnice Havlíčkův Brod připravila na středu 22. listopadu připomínku Světového dne Chronická obstrukční plicní nemoc (CHOPN) v České republice. Ambulance hojení chronických ran v rámci Dne otevřených dveří nabídne od 9.00 do 11.00 poradenství, prezentaci pomůcek a doplňků k tématice prevence dekubitů.

Blog
Před 5 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Prevence diabetu v Nemocnici Pelhřimov

Den pro zdraví - prevence diabetu v Nemocnici Pelhřimov je zaměřený i letos na prevenci civilizačních chorob a je již tradiční akcí, kterou pořádá nemocnice pro širokou veřejnost. Akce se bude konat 16. listopadu v atriu hlavní nemocniční budovy od 10.00 do 16.00.

Blog
Před 5 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ