Online Před 9 měsíci

Potravinová banka Vysočina hledá dobrovolníky

Potravinová banka Vysočina hledá dobrovolníky do obchodních řetězců v Ledči nad Sázavou, Světlé nad Sázavou a Havlíčkova Brodu, Národní potravinová sbírka se koná druhou sobotu v listopadu.

Blog
Před rokem
REGIONVYSOCINA.CZ

Během školy pracujte v oboru! Nenoste kafe nebo pivo, radí manažerka Seznamu Fuksová

Na Seznam.cz přijde okolo tří milionů lidí každý den. Celosvětovému vyhledávači Google v České republice konkuruje spíše v obsahu, než v technologii, kterou má Google výborně zvládnutou. Petra Fuksová pracuje v Seznamu jako marketingová manažerka a právě o Seznamu.cz jsme si spolu povídaly.

Blog
Před rokem
REGIONVYSOCINA.CZ

Zápasník Švec: V malých sportech žádný Jágr nevyroste, finance z nich nikdy nebudou jako v hokeji

Marek Švec, několikanásobný medailista z mistrovství světa, se dodatečně dočkal také bronzové medaile z olympiády v Pekingu. Po více než devíti letech a usvědčení Kazacha Asseta Mambetova z dopingu získal pro něj nejcennější kov v kariéře. V rozhovoru řekl názor na doping, trénování, ale i špatné financování malých sportů v České republice.

Blog
Před rokem
REGIONVYSOCINA.CZ

REPORTÁŽ: Půlku úspěchu piva dělá pivovar a půlku hostinský

Karel Havlíček Borovský byl rebel a havlíčkobrodský pivovar po něm prý pojmenoval svoje pivo – Rebel. Pivovar ročně vyprodukuje kolem 100 tisíc hektolitrů piva a dováží ho i do zahraničí. S Letní žurnalistickou školou jsme se vypravili do pivovaru na exkurzi.

Blog
Před rokem
REGIONVYSOCINA.CZ

Ponúka havlíčkobrodského AZ Centra: 70 voľnočasových krúžkov i 20 detských táborov

„Počas letnej sezóny AZ Centrum ponúka 19 táborov a dvě rekreácie a mnoho prímestských táborov, o ktoré je v súčasnej dobe najväčší záujem,“ uvádza riaditeľ Miloš Kejklíček. Nezaostáva ani počas školského roka, kedy usporiadáva súťaže, akcie aj kurzy.

Blog
Před rokem
REGIONVYSOCINA.CZ

Floristka Fiedlerová: Mnoho lidí pořád vnímá karafiát jako „komunistickou“ květinu

Soňa Fiedlerová podniká v oblasti floristiky v Havlíčkově Brodě už od roku 2013, vlastní květinářství v Dolní ulici si ale otevřela teprve letos v dubnu. Kromě klasického vázání květin se věnuje také svatebním dekoracím, výrobě šperků a vlastních designových předmětů.

Blog
Před rokem
REGIONVYSOCINA.CZ

Na letní scéně v Havlíčkově Brodě vystoupí rockové kapely i divadelní skupiny

V Havlíčkově Brodě a okolí se chystají akce, kde si lidé budou moci užít konec prázdnin. Kromě návštěvy koncertů nebo divadelních představení se srpnové dny dají využít i ke koupání v netypicky dezinfikované vodě na havlíčkobrodském koupališti.

Blog
Před rokem
REGIONVYSOCINA.CZ

Potravinová banka Vysočina: Jídlo, které by se vyhodilo rozdává organizacím i jednotlivcům

Pomáhá s odstraněním chudoby a hladu, předchází plýtvání potravinami. Potravinová banka Vysočina v Ledči nad Sázavou, založená Nadací Ičky a Jindřicha Waldesových, spolu s Oblastní charitou Havlíčkův Brod a společností Háta, Potravinová banka Vysočina, plní své poslání od roku 2013.

Blog
Před rokem
REGIONVYSOCINA.CZ

Firmy v Brodě hledají zaměstnance stále obtížněji, lidé často ani pracovat nechtějí

Najít pro firmu zaměstnance, který splňuje vše, co si firma zadá do podmínek a k tomu ochotně pracuje, je v okrese Havlíčkův Brod stále větší problém. Někteří pracovat nechtějí a ti, kteří ano, dost často nenaplňují zaměstnavatelovy požadavky.

Blog
Před rokem
REGIONVYSOCINA.CZ

Filip Rožánek o sociálních sítích: Kdyby tam nebyl Ovčáček, svět by byl hezčí

Třináctý ročník žurnalistické školy v Havlíčkově Brodě už potřetí navštívil Filip Rožánek, mediální analytik a šéfredaktor týdeníku Marketing & Media. Studenti letní školy s ním měli možnost diskutovat o počátcích sociálních sítí u nás v Česku a také o jejich vlivu na současné mezilidské vztahy.

Blog
Před rokem
REGIONVYSOCINA.CZ

Tržby restauracím v Brodě neklesají, hostinští ale zákaz kouření přesto kritizují

Havlíčkobrodské hospody kvůli protikuřáckém zákonu nijak výrazně neutrpěly. „U nás to tržby rozhodně neovlivnilo, třeba zrovna v pátek a v sobotu tu bylo úplně plno,“ uvedla třeba obsluha oblíbené hospody Kozlovna.

Blog
Před rokem
REGIONVYSOCINA.CZ

Na návštěvníky brodského klubu Oko čeká mnoho změn, vzniká třeba nová kavárna

Oblíbený brodský klub Oko prochází velkými změnami. Už na konci června byla dokončena potřebná renovace fasády a nyní se pracuje na přestavbě části prostor, kde má vzniknout kavárna.

Blog
Před rokem
REGIONVYSOCINA.CZ

Andrea Bubníková o sociálních sítích: Umožňují mi žít přesně tak, jak chci

Na sociálních sítích tráví většinu svého času, je na nich prakticky závislá. Milovnice kávy, jednorožců a hlavně internetového světa Andrea Bubníková navštívila Letní žurnalistickou školu v Havlíčkově Brodě, kde studentům předala své tipy a rady ohledně správy Facebooku. Je známá nejen díky svým dovednostem v oblasti sociálních sítí, ale i díky blogu s názvem jsemandrea.

Blog
Před rokem
REGIONVYSOCINA.CZ

Studenti LŽŠ viděli film CZizincII/Mygranti. Pak diskutovali o rasismu

Studenti z Letní žurnalistické školy měli možnost zhlédnout dokument CZizincII/Mygranti, který se věnuje migraci. V následné debatě se autoři filmu António Pedro Nobre a Emanuel Ruggiero věnovali tématu rasismu a xenofobie. K debatě se připojili také Pakistánec Mansoor Azeem a Nigérijec Omoruan Alchemian.

Blog
Před rokem
REGIONVYSOCINA.CZ

Marek Švec se po devíti letech dočkal medaile z OH. Dostal ji ve svém rodišti

Devět let trvalo, než si řeckořímský zápasník Marek Švec pověsil na krk olympijskou medaili. Po diskvalifikaci Asseta Mambetova z Kazachstánu, který byl pozitivní na doping, se mohl Švec radovat ze třetího místa. Vytoužený kov převzal v Havlíčkově Brodě, místě jeho narození.

Blog
Před rokem
REGIONVYSOCINA.CZ