Online Před 12 měsíci

Potravinová banka Vysočina hledá dobrovolníky

Potravinová banka Vysočina hledá dobrovolníky do obchodních řetězců v Ledči nad Sázavou, Světlé nad Sázavou a Havlíčkova Brodu, Národní potravinová sbírka se koná druhou sobotu v listopadu.

Blog
Před 2 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Během školy pracujte v oboru! Nenoste kafe nebo pivo, radí manažerka Seznamu Fuksová

Na Seznam.cz přijde okolo tří milionů lidí každý den. Celosvětovému vyhledávači Google v České republice konkuruje spíše v obsahu, než v technologii, kterou má Google výborně zvládnutou. Petra Fuksová pracuje v Seznamu jako marketingová manažerka a právě o Seznamu.cz jsme si spolu povídaly.

Blog
Před 2 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Zápasník Švec: V malých sportech žádný Jágr nevyroste, finance z nich nikdy nebudou jako v hokeji

Marek Švec, několikanásobný medailista z mistrovství světa, se dodatečně dočkal také bronzové medaile z olympiády v Pekingu. Po více než devíti letech a usvědčení Kazacha Asseta Mambetova z dopingu získal pro něj nejcennější kov v kariéře. V rozhovoru řekl názor na doping, trénování, ale i špatné financování malých sportů v České republice.

Blog
Před 2 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

REPORTÁŽ: Půlku úspěchu piva dělá pivovar a půlku hostinský

Karel Havlíček Borovský byl rebel a havlíčkobrodský pivovar po něm prý pojmenoval svoje pivo – Rebel. Pivovar ročně vyprodukuje kolem 100 tisíc hektolitrů piva a dováží ho i do zahraničí. S Letní žurnalistickou školou jsme se vypravili do pivovaru na exkurzi.

Blog
Před 2 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Ponúka havlíčkobrodského AZ Centra: 70 voľnočasových krúžkov i 20 detských táborov

„Počas letnej sezóny AZ Centrum ponúka 19 táborov a dvě rekreácie a mnoho prímestských táborov, o ktoré je v súčasnej dobe najväčší záujem,“ uvádza riaditeľ Miloš Kejklíček. Nezaostáva ani počas školského roka, kedy usporiadáva súťaže, akcie aj kurzy.

Blog
Před 2 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Floristka Fiedlerová: Mnoho lidí pořád vnímá karafiát jako „komunistickou“ květinu

Soňa Fiedlerová podniká v oblasti floristiky v Havlíčkově Brodě už od roku 2013, vlastní květinářství v Dolní ulici si ale otevřela teprve letos v dubnu. Kromě klasického vázání květin se věnuje také svatebním dekoracím, výrobě šperků a vlastních designových předmětů.

Blog
Před 2 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Na letní scéně v Havlíčkově Brodě vystoupí rockové kapely i divadelní skupiny

V Havlíčkově Brodě a okolí se chystají akce, kde si lidé budou moci užít konec prázdnin. Kromě návštěvy koncertů nebo divadelních představení se srpnové dny dají využít i ke koupání v netypicky dezinfikované vodě na havlíčkobrodském koupališti.

Blog
Před 2 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Potravinová banka Vysočina: Jídlo, které by se vyhodilo rozdává organizacím i jednotlivcům

Pomáhá s odstraněním chudoby a hladu, předchází plýtvání potravinami. Potravinová banka Vysočina v Ledči nad Sázavou, založená Nadací Ičky a Jindřicha Waldesových, spolu s Oblastní charitou Havlíčkův Brod a společností Háta, Potravinová banka Vysočina, plní své poslání od roku 2013.

Blog
Před 2 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Firmy v Brodě hledají zaměstnance stále obtížněji, lidé často ani pracovat nechtějí

Najít pro firmu zaměstnance, který splňuje vše, co si firma zadá do podmínek a k tomu ochotně pracuje, je v okrese Havlíčkův Brod stále větší problém. Někteří pracovat nechtějí a ti, kteří ano, dost často nenaplňují zaměstnavatelovy požadavky.

Blog
Před 2 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Filip Rožánek o sociálních sítích: Kdyby tam nebyl Ovčáček, svět by byl hezčí

Třináctý ročník žurnalistické školy v Havlíčkově Brodě už potřetí navštívil Filip Rožánek, mediální analytik a šéfredaktor týdeníku Marketing & Media. Studenti letní školy s ním měli možnost diskutovat o počátcích sociálních sítí u nás v Česku a také o jejich vlivu na současné mezilidské vztahy.

Blog
Před 2 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Tržby restauracím v Brodě neklesají, hostinští ale zákaz kouření přesto kritizují

Havlíčkobrodské hospody kvůli protikuřáckém zákonu nijak výrazně neutrpěly. „U nás to tržby rozhodně neovlivnilo, třeba zrovna v pátek a v sobotu tu bylo úplně plno,“ uvedla třeba obsluha oblíbené hospody Kozlovna.

Blog
Před 2 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Na návštěvníky brodského klubu Oko čeká mnoho změn, vzniká třeba nová kavárna

Oblíbený brodský klub Oko prochází velkými změnami. Už na konci června byla dokončena potřebná renovace fasády a nyní se pracuje na přestavbě části prostor, kde má vzniknout kavárna.

Blog
Před 2 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Andrea Bubníková o sociálních sítích: Umožňují mi žít přesně tak, jak chci

Na sociálních sítích tráví většinu svého času, je na nich prakticky závislá. Milovnice kávy, jednorožců a hlavně internetového světa Andrea Bubníková navštívila Letní žurnalistickou školu v Havlíčkově Brodě, kde studentům předala své tipy a rady ohledně správy Facebooku. Je známá nejen díky svým dovednostem v oblasti sociálních sítí, ale i díky blogu s názvem jsemandrea.

Blog
Před 2 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Studenti LŽŠ viděli film CZizincII/Mygranti. Pak diskutovali o rasismu

Studenti z Letní žurnalistické školy měli možnost zhlédnout dokument CZizincII/Mygranti, který se věnuje migraci. V následné debatě se autoři filmu António Pedro Nobre a Emanuel Ruggiero věnovali tématu rasismu a xenofobie. K debatě se připojili také Pakistánec Mansoor Azeem a Nigérijec Omoruan Alchemian.

Blog
Před 2 roky
REGIONVYSOCINA.CZ

Marek Švec se po devíti letech dočkal medaile z OH. Dostal ji ve svém rodišti

Devět let trvalo, než si řeckořímský zápasník Marek Švec pověsil na krk olympijskou medaili. Po diskvalifikaci Asseta Mambetova z Kazachstánu, který byl pozitivní na doping, se mohl Švec radovat ze třetího místa. Vytoužený kov převzal v Havlíčkově Brodě, místě jeho narození.

Blog
Před 2 roky
REGIONVYSOCINA.CZ