Online Včera

Nová pamětní síň v Třebíči přibližuje život zachránce židovských dětí Antonína Kalinu

Třebíč má novou Pamětní síň Antonína Kaliny. Slavnostně ji otevřeli příbuzní a pamětníci významného třebíčského rodáka, představitelé kraje a města i spisovatel Stanislav Motl, který o zachránci stovek židovských chlapců napsal knihu. Návštěvníci expozici najdou v Galerii Ladislava Nováka v třebíčské židovské čtvrti.

Blog
Včera
REGIONVYSOCINA.CZ

O titul Kovo Junior 2017 se na žďárské průmyslovce utkalo 32 žáků

Na 32 žáků učebních oborů obráběč kovů – soustružení a mechanik seřizovač z osmi vysočinských středních škol a z partnerských škol ze Slovenska prokazovalo svou zručnost v soutěži Řemeslo Vysočiny 2017. V jednotlivcích za kategorii mechanik seřizovač zvítězil Josef Vrbka z hostitelské VOŠ a SPŠ Žďár nad Sázavou, ze soustružníků byl nejlepší Martin Pospíchal ze Střední školy průmyslové, technické a automobilní Jihlava.

Blog
Před 3 dny
REGIONVYSOCINA.CZ

Valentýn se blíží, inspirujte se našimi tipy

Rozhodli jste se, že letos oslavíte Valentýna a přemýšlíte, jak své drahé polovičce udělat radost? Přinášíme několik tipů, jak 14. únor - svátek zamilovaných oslavit. Zvyk obdarovávat milovanou bytost v půlce února dárky a přáníčky k nám přišel po roce 1989 z anglosaských zemí, kde má dlouhou tradici.

Blog
Před 6 dny
REGIONVYSOCINA.CZ

Telčští památkáři zvou na výstavu modelů historických vojenských letadel

Od čtvrtka 16. února až do 10. března je v Lannerově domě v Telči k vidění výstava s názvem Od bratří Wrightů k dnešku, historie letectví v díle plastikových modelářů (nejen) z Vysočiny. Expozice, kterou pořádá Územní odborné pracoviště Národního památkového ústavu v Telči, představuje zástupce všech epoch létání. Těšit se můžete například na velké modely z období 20. a počátku 21. století.

Blog
Před 6 dny
REGIONVYSOCINA.CZ

Památkáři vydali novou publikaci Hudba na zámku v Náměšti nad Oslavou

Územní odborné pracoviště Národního památkového ústavu v Telči vydalo na sklonku roku 2016 novou publikaci Hudba na zámku v Náměšti nad Oslavou. Počin kastelána náměšťského zámku Marka Buše přibližuje hudební život na zámku v první polovině 19. století.

Blog
Před týdnem
REGIONVYSOCINA.CZ

Nabitý únorový víkend na Vysočině je před námi

Pokračuje plesová sezóna a děti si zase zadovádí na karnevalech. Masky využijete i v masopustních průvodech a kdo je spíše sportovně založený, může absolvovat Biatlonové závody v obci Jámy, Dětské párkové závody v Novém Městě na Moravě, s turisty vyrazit na túru nebo nazout brusle a využít bruslení na zimních stadionech po celé Vysočině. Přinášíme tradiční víkendové tipy. Stačí si jen vybrat.

Blog
Před týdnem
REGIONVYSOCINA.CZ

Polná nominována na titul Historické město roku 2016

O titul Historické město roku 2016 za Kraj Vysočina usiluje město Polná. Ministerstvo kultury ČR, které soutěž o Cenu za nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace městských památkových zón vyhlašuje od roku 1994, vítěze celostátního kola soutěže odtajní letos v dubnu u příležitosti Mezinárodního dne památek a historických sídel.

Blog
Před týdnem
REGIONVYSOCINA.CZ

Základní školy v Pelhřimově podaly evropské projekty za 15,5 milionu korun

Nové multimediální učebny jazyků a informatiky nebo třídy pro výuku přírodovědných oborů budou moci využívat žáci pelhřimovských základních škol. ZŠ Osvobození, ZŠ Komenského a ZŠ Na Pražské totiž začátkem února podaly tři projekty do evropského programu IROP celkem za 15,5 milionu korun. Pokud jim projekty schválí, 90 procent nákladů pokryjí evropské dotace.

Blog
Před týdnem
REGIONVYSOCINA.CZ

V pelhřimovské knihovně pasují nové rytíře řádu čtenářského

Městská knihovna v Pelhřimově tento týden ožívá pohádkovými postavami. Její pracovníci totiž tradičně pasují prvňáčky z místních škol na rytíře řádu čtenářského.

Blog
Před týdnem
REGIONVYSOCINA.CZ

Žena kradla v Třebíči oblečení

Podezření ze spáchání trestného činu čelí jednačtyřicetiletá žena z Jihlavska, která o víkendu kradla v prodejně na ulici Spojovací v Třebíči. Ze stojanů v obchodě vzala deset kusů značkového oblečení v hodnotě více než pět a půl tisíce korun.

Blog
Před týdnem
REGIONVYSOCINA.CZ

Poškodil dvě auta, ale policisté ho okamžitě zadrželi

Devětadvacetiletý muž poškodil v sobotu večer na ulici Husova v Jihlavě dvě zaparkovaná auta. Jeho chování se škodou za třicet tisíc korun ale neuniklo místní obyvatelům, kteří zavolali policii. Hlídka podezřelého muže zadržela, teď čelí trestnímu řízení pro přečin poškození cizí věci.

Blog
Před týdnem
REGIONVYSOCINA.CZ

Hrad Kámen odhalí svá tajemství

Na Hradě Kámen připravují na zítřek přednášku o historickém vývoji hradu až po současnost s názvem Hrad Kámen včera a dnes. Zájemci o historii a současnost významné památky na Pelhřimovsku se sejdou v 17.00 ve freskovém sále hradu, aby si poslechli Moniku Kotenovou. Přednášející zároveň představí nejzajímavější exponáty, které lze na hradě vidět.

Blog
Před týdnem
REGIONVYSOCINA.CZ

Na Vysočinu se vrací mrazivé počasí

Zatímco v neděli vystoupaly teploměry příjemně nad nulu a pocitovou teplotu zvyšovalo sluníčko, tento týden opět přinese mrazivé dny a na víkend se může přidat i inverze.

Blog
Před týdnem
REGIONVYSOCINA.CZ

V závěru března má v dole Rožná skončit 154 pracovníků

V uranovém dole Rožná na Žďársku probíhají likvidační práce. Podle plánu tady skončila komerční těžba uranové rudy v závěru minulého roku, na konci března má z těžebního závodu Geam odejít 154 pracovníků.

Blog
Před týdnem
REGIONVYSOCINA.CZ

Vysočina stále patří mezi nejbezpečnější regiony

Policisté z Vysočiny vyšetřovali loni celkem 5 986 trestných činů. Ve srovnání s rokem 2015 je to o bezmála 900 případů méně. Přitom se policistům podařilo objasnit 3 683 trestných činů, tedy přes 61 % případů. Těmito výsledky se Kraj Vysočina řadí dlouhodobě mezi nejbezpečnější regiony v Česku.

Blog
Před 2 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ