Online Před týdnem

Horácké divadlo Jihlava má svou černobílou grotesku

Druhou premiérou letošní sezóny Horáckého divadla Jihlava je hra vynikajícího britského, nedávno zesnulého, dramatika Petera Shaffera Černá komedie. Herci jediné profesionální scény na Vysočině ji v sobotu 7. října večer představili zaplněnému hledišti.

Blog
Před týdnem
REGIONVYSOCINA.CZ

S výběrem střední školy pomůže třebíčským nová brožura

Na základě reakcí z veletrhu Didacta 2016 a ze zkušeností získaných v několika místních firmách připravil třebíčský incomingový tým v čele s radním Pavlem Pacalem brožuru, primárně určenou pro žáky základních škol a jejich rodiče.

Blog
Před 2 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Podoubraví má novou mapa turistických tipů a cyklovýletů

Nová mapa mikroregionu Podoubraví má za cíl připomenout nejkrásnější cyklotrasy i turistické trasy regionu, který je spjatý s horním tokem řeky Doubravy a najdeme ho v severovýchodní části Kraje Vysočina u hranic s Pardubickým krajem. Získat ji můžete v sídle Svazku obcí Podoubraví v Chotěboři nebo na úřadech 28 členských obcí, kterými je například Krucemburk, Havlíčkova Borová, Nová Ves u Chotěboře nebo Ždírec nad Doubravou.

Blog
Před 2 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Dýňový svět u Leštiny láká na podzimní Vysočinu

Pyramidy z dýní, nejrůznější probíhačky pro děti, hrad nebo bazén ze slámy a tisíce kusů téměř stovky druhů dýní. To je zahrada s přilehlou stodolou na statku manželů Pipkových, kteří pravidelně na podzim v Nové Vsi u Leštiny nedaleko Golčova Jeníkova zpřístupňují Dýňový svět. Letos je pro malé i velké otevřený až do 5. listopadu. Proto přijeďte nasát typicky podzimní atmosféru na Vysočinu!

Blog
Před 2 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Jihlavští policisté hledají výtržníka, který poškodil zaparkované auto

Nepříjemné překvapení čekalo na majitele osobního auta, který zaparkoval u domu na ulici Mahlerova v Jihlavě. Někdo mu totiž u vozidla poškrábal lak a poškodil zadní i přední dveře a blatník a způsobil škodu přes deset tisíc korun.

Blog
Před 2 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

U vážné nehody u Výčap zasahoval vrtulník

Vážným zraněním dvaapadesátileté ženy a jejím transportem do brněnské nemocnice skončila nehoda dvou osobních aut u Výčap na Třebíčsku. Ve čtvrtek 5. října kolem osmé hodiny ranní se v místě srazila dvě osobní auta, když jeden z řidičů zvládl předjíždění v protisměru.

Blog
Před 2 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Ateliéry a řemeslné dílny se o víkendu otevřou i na Ledečsku

I tento rok se zapojí umělci z Ledečska do Dnů otevřených ateliérů v Kraji Vysočina, které letos připadají na 7. a 8. října. Každoročně se do této akce zapojuje ZUŠ Ledeč nad Sázavou a také několik dalších umělců z regionu, kteří představí své obrazy, výrobu českého skla, řezbářskou práci i metodu tzv. taušírování.

Blog
Před 2 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Do Třeště se zase po roce sjedou příznivci grilování

Revoluční ulice v Třešti bude v sobotu 23. září patřit grilovačům, opékačům a všem, kteří se budou chtít setkat s přáteli u svých grilů, předvést svoje originální recepty a třeba i získat příjemnou cenu. V 10.00 startuje další ročník Jednorožného rožnění.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

Kolečka v Lipkách se v Telči roztočí 17. září

Třetí zářijovou neděli se v Telči uskuteční oblíbené sportovně-zábavné odpoledne Kolečka v Lipkách. Členové Spolku Javořice spolu s dobrovolníky připravují na 17. září od 14.00 pestrý program pro rodiny i jednotlivce.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

V Telči postaví novou cyklostezku

Telč získala evropské peníze na vybudování cyklo a inline stezky ve městě. Práce za 17 milionů korun budou rozděleny do několika etap. „První zahrnuje opravy asfaltové cesty stromořadím Lipky, vybudování nové části stezky k hrázi Roštejna a propojení s novou stezkou v Batelovské ulici,“ informuje starosta Telče Roman Fabeš.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

Projekt Recyklovaná móda studentů z Jihlavy slaví další úspěch

Projekt Recyklovaná móda studentů SUPŠ Jihlava-Helenín se dostal do nejužšího výběru nominovaných projektů 9. ročníku prestižní ekologické soutěže E.ON Energy Globe. O vítězích pěti kategorií rozhodnou lidé v online hlasování.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

Památky v Havlíčkově Brodě se otevřou veřejnosti

Nadcházející sobota 9. září bude v Havlíčkově Brodě patřit památkám. Radnice se tradičně připojuje k oslavám Dny evropského dědictví, v rámci kterých si zájemci mohou prohlédnout většinu památek ve městě zdarma.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

Den s Krajem Vysočina a gastrofestival lákají na zábavný a chutný program

Regionální restaurace, jediné vinařství z Vysočiny i studenti krajských středních škol s gastroobory. Ti všichni už v pátek 8. září v gastrostanu na jihlavském Masarykově náměstí zajistí chuťově nabitý gastrofestival plný nezapomenutelných chutí. Těšit se můžete na kuchařskou show, vědomostní kvíz o ceny i na poukázky na vstup zdarma například do jihlavské zoo nebo na hrady Roštejn a Kámen.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

Dny evropského dědictví otevřou brány památkám i v Třešti

Dny evropského dědictví jsou akcí, která každoročně otevírá co nejvíce zajímavých a výjimečných architektonických, archeologických a sakrálních památek, muzeí, galerií nebo třeba knihoven. Třešť se do této akce po několikáté zapojí hned v sobotu 9. září. Nahlédnout bude možné do židovské synagogy, do expozice betlémů, zpřístupněné budou kostely sv. Martina a sv. Kateřiny Sienské a na vlakovém nádraží bude do svých útrob zvát expozice Svět modelů i Muzeum Tesla.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

Instruktor ukáže, jak využívat workoutové hřiště v Pelhřimově

Na začátku letních prázdnin otevřeli v Pelhřimově nové workoutové hřiště v Městských sadech. Už tuto neděli 3. září od 10.00 a v pondělí 4. září od 18.00 všechny zájemce o cvičení zaškolí instruktor Marcel Brož, který ukáže, jak správně cvičební prvky na workoutovém hřišti používat.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ