Online Před 2 týdny

Využijte zážitkovou prohlídku a nahlédněte do sklepů, chodeb i na půdu žďárského zámku

Jedinečná příležitost pro všechny zvědavce, kteří chtějí navštívit temná místa zámku ve Žďáru nad Sázavou, kam se běžný návštěvník nemá šanci dostat. Zážitková prohlídka aneb Tajnými cestami kláštera určená pro celou rodinu se bude konat 26. srpna od 13.00 do 23.00. Poslední prázdninovou sobotu se zkrátka nejde spát!

Blog
Před 2 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Parní léto v Třešti

Dvě srpnové neděle 6. a 13. srpna se na hlavním vlakovém nádraží v Třešti uskuteční doprovodný program Parního léta 2017. Návštěvníci se můžou těšit na horolezeckou stěnu, děti pak na dílničky i Čertovskou pohádku nebo na Dětské karnevalové divadlo.

Blog
Před 3 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

SÁZAVAFEST ve Světlé útočí na všechny generace – ohromí i pobaví

A je to tady! Ve čtvrtek 3. srpna se v zámeckém lesoparku ve Světlé nad Sázavou rozezněly první tóny 17. ročníku festivalu SÁZAVAFEST. Pořadatelé pro tento rok nachystali nejen spoustu skvělých koncertních show, ale také bohatý doprovodný program.

Blog
Před 3 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Historické slavnosti na velkomeziříčském zámku

V areálu zámku ve Velkém Meziříčí se budou v neděli 3. září konat tradiční historické slavnosti. Tentokrát přiblíží meziválečnou dobu elegantní módy a vytříbeného chování.

Blog
Před 4 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Srazil chodce a ujel, kriminalisté ho dopadli

Jihlavští kriminalisté objasnili případ vážné dopravní nehody, ke které došlo před necelými dvěma lety na Telčsku. Řidič vozidla tehdy srazil chodce a z místa ujel, aniž by těžce zraněnému muži poskytl pomoc. Čin má na svědomí čtyřiatřicetiletý distributor pervitinu z Jihlavska, který aktuálně čelí obvinění ze tří trestných činů.

Blog
Před 4 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

V pátek startují Prázdniny v Telči. Lákají na legendy i mladá jména české hudební scény

Pětatřicátý ročník hudebního festivalu Prázdniny v Telči začíná už tento pátek 28. července. O slavnostní zahájení se postará slovenská šansoniérka Szidi Tobias a swingoví Funny Fellows s hercem Csongorem Kassaiem. Festival potrvá až do 13. srpna a vystoupí na něm například Mňága & Žďorp, písničkářka Lenny, Hradišťan nebo výjimečná kapela absolventů Jedličkova ústavu The Tap Tap.

Blog
Před 4 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Policie hledá zloděje z Havlíčkova Brodu, ukradl hotovost a šperky za 100 tisíc

Policisté pátrají po dosud neznámém pachateli, který se vloupal do dvou bytů, kde odcizil šperky a finanční hotovost. Kradl v úterý 25. července mezi půl jednou a půl čtvrtou odpoledne v jednom z panelových domů na ulici Masarykova v Havlíčkově Brodě.

Blog
Před 4 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Policisté hledají svědky dopravní nehody ve Žďáře

Dnes dopoledne 26. července krátce před desátou hodinou došlo na ulici Neumannova ve Žďáře nad Sázavou v místě přechodu pro chodce ke střetu osobního automobilu a chodce. Řidič vozidla po střetu z místa nehody odjel směrem k ulici Žižkova. S podezřením na těžké zranění chodce transportovala zdravotnická záchranná služba do nemocnice.

Blog
Před 4 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Zelené srdce zve na procházku kolem Křemešníku

Chcete se dozvědět o tom, proč byla na Křemešníku postavena první kaplička a jak je to se Zázračnou studánkou? Pak vyrazte na procházku ve čtvrtek 27. července a projděte si jedno z nejznámějších poutních míst Vysočiny. Začátek podvečerního poznávání je v 18.30 u kostela na Křemešníku.

Blog
Před 4 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Devatenáctiletý mladík nezvládl řízení a u Kamenice se těžce zranil

Těžké zranění si vyžádala nehoda u Kamenice na Jihlavsku. Devatenáctiletý řidič jel v úterý 25. července v podvečer ve směru na Polnou, nezvládl řízení, po průjezdu zatáčkou dostal smyk, vyjel do protisměru a narazil do stromu. Záchranáři ho museli letecky přepravit do brněnské nemocnice.

Blog
Před 4 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Polanka Fest uzavře v pátek 28. července ulici Polanka, omezená bude i Vltavínská

Od pátku 28. července od 6.00 až do neděle 30. července do 12.00 musejí třebíčští vzhledem k pořádanému Polanka Fest počítat s uzavřeným prostranstvím na ulici Polanka. Druhé omezení se bude od pondělí 31. července týkat ulice Vltavínská.

Blog
Před 4 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Poslední červencový víkend bude v Koněšíně patřit rodinám s dětmi

Letecké muzeum v Koněšíně si připravilo pro rodiny s dětmi nevšední tři dny plné zábavy, atrakcí, workshopů, divadla a hudby. Víkend pro rodiny s dětmi, aneb Mazec na Radarce, tak se nazývá malý rodinný festival, který se uskuteční ve dnech 27. až 29. července v areálu Radarka v Leteckém muzeu v Koněšíně.

Blog
Před 4 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

V Trnavě shořela dodávka

Škodu v předběžné výši 100 tisíc korun za sebou zanechal pondělní požár dodávky v Trnavě na Třebíčsku. Na místě po sedmí hodině ranní zasahovala jednotka profesionálních hasičů z Třebíče společně s jednotkou SDH z Trnavy.

Blog
Před 4 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Velvyslanec Izraele zahájil festival židovské kultury v Třebíči

Velvyslanec Izraele J. E. Daniel Meron navštívil začátkem týdne Třebíč, aby zahájil festival židovské kultury Šamajim. V prostorách zadní synagogy v židovské čtvrti poděkoval zástupcům města za záchranu židovských památek a udržování tradic. Na závěr své návštěvy se na židovském hřbitově pomodlil u hrobu svého předka.

Blog
Před 4 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Tři ulice v Třebíči se dočkají plošné opravy

Do poloviny července nechala radnice v Třebíči opravit výtluky na mnoha místech a ulicích ve městě. Po ulici Míčová se lépe jezdí a chodí také v ulicích Bedřicha Václavka, Cyrilometodějská, Velkomeziříčská, Modřínová a Marie Majerové. Plošné opravy se teď navíc dočkají povrchy silnic v ulicích Brněnská, Václavské náměstí a Vltavínská.

Blog
Před 4 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ