Online Před měsícem

Svatý Martin zvládne zavítat na celou Vysočinu

Necháme se překvapit, jestli v sobotu 11. listopadu přikryje Vysočinu sníh a sv. Martin opravdu přijede na bílém koni. Co je ale už více než jisté, že svatomartinský víkend bude na Vysočině nabitý nejrůznějšími akcemi, lampiónovými průvody i oslavami s dobrým jídlem a hudbou.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

Žáci základních a uměleckých škol tvořili na téma Džungle nebo Stroj času

Do 9. ročníku výtvarné soutěže pro žáky ZŠ a ZUŠ, kterou pořádá Střední uměleckoprůmyslová škola Jihlava-Helenín se přihlásil rekordní počet soutěžících. Celkem 161 mladých umělců tvořilo na téma Džungle nebo Stroj času.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

Domácnosti na Vysočině jsou bez proudu

Silný vítr má na Vysočině na svědomí život mladé ženy, ale také tisíce domácností bez proudu. Energetici bojují s nepřízní počasí a podle možností se snaží problémy na přenosové soustavě vyřešit a znovu zajistit elektřinu do domácností.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

Vichr na Vysočině zavinil smrt mladé ženy

Mladá žena v blízkosti Starče na Třebíčsku nedbala výstrahy meteorologů a vydala se do lesa. Rozhodnutí se ji v neděli 29. října stalo osudným, když na ni spadl strom. Podle krajských hasičů její zranění nebyla slučitelná se životem.

Blog
Před měsícem
REGIONVYSOCINA.CZ

Horácké divadlo Jihlava má svou černobílou grotesku

Druhou premiérou letošní sezóny Horáckého divadla Jihlava je hra vynikajícího britského, nedávno zesnulého, dramatika Petera Shaffera Černá komedie. Herci jediné profesionální scény na Vysočině ji v sobotu 7. října večer představili zaplněnému hledišti.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

S výběrem střední školy pomůže třebíčským nová brožura

Na základě reakcí z veletrhu Didacta 2016 a ze zkušeností získaných v několika místních firmách připravil třebíčský incomingový tým v čele s radním Pavlem Pacalem brožuru, primárně určenou pro žáky základních škol a jejich rodiče.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Podoubraví má novou mapa turistických tipů a cyklovýletů

Nová mapa mikroregionu Podoubraví má za cíl připomenout nejkrásnější cyklotrasy i turistické trasy regionu, který je spjatý s horním tokem řeky Doubravy a najdeme ho v severovýchodní části Kraje Vysočina u hranic s Pardubickým krajem. Získat ji můžete v sídle Svazku obcí Podoubraví v Chotěboři nebo na úřadech 28 členských obcí, kterými je například Krucemburk, Havlíčkova Borová, Nová Ves u Chotěboře nebo Ždírec nad Doubravou.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Dýňový svět u Leštiny láká na podzimní Vysočinu

Pyramidy z dýní, nejrůznější probíhačky pro děti, hrad nebo bazén ze slámy a tisíce kusů téměř stovky druhů dýní. To je zahrada s přilehlou stodolou na statku manželů Pipkových, kteří pravidelně na podzim v Nové Vsi u Leštiny nedaleko Golčova Jeníkova zpřístupňují Dýňový svět. Letos je pro malé i velké otevřený až do 5. listopadu. Proto přijeďte nasát typicky podzimní atmosféru na Vysočinu!

Blog
Před 2 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Jihlavští policisté hledají výtržníka, který poškodil zaparkované auto

Nepříjemné překvapení čekalo na majitele osobního auta, který zaparkoval u domu na ulici Mahlerova v Jihlavě. Někdo mu totiž u vozidla poškrábal lak a poškodil zadní i přední dveře a blatník a způsobil škodu přes deset tisíc korun.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

U vážné nehody u Výčap zasahoval vrtulník

Vážným zraněním dvaapadesátileté ženy a jejím transportem do brněnské nemocnice skončila nehoda dvou osobních aut u Výčap na Třebíčsku. Ve čtvrtek 5. října kolem osmé hodiny ranní se v místě srazila dvě osobní auta, když jeden z řidičů zvládl předjíždění v protisměru.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Ateliéry a řemeslné dílny se o víkendu otevřou i na Ledečsku

I tento rok se zapojí umělci z Ledečska do Dnů otevřených ateliérů v Kraji Vysočina, které letos připadají na 7. a 8. října. Každoročně se do této akce zapojuje ZUŠ Ledeč nad Sázavou a také několik dalších umělců z regionu, kteří představí své obrazy, výrobu českého skla, řezbářskou práci i metodu tzv. taušírování.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Do Třeště se zase po roce sjedou příznivci grilování

Revoluční ulice v Třešti bude v sobotu 23. září patřit grilovačům, opékačům a všem, kteří se budou chtít setkat s přáteli u svých grilů, předvést svoje originální recepty a třeba i získat příjemnou cenu. V 10.00 startuje další ročník Jednorožného rožnění.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Kolečka v Lipkách se v Telči roztočí 17. září

Třetí zářijovou neděli se v Telči uskuteční oblíbené sportovně-zábavné odpoledne Kolečka v Lipkách. Členové Spolku Javořice spolu s dobrovolníky připravují na 17. září od 14.00 pestrý program pro rodiny i jednotlivce.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

V Telči postaví novou cyklostezku

Telč získala evropské peníze na vybudování cyklo a inline stezky ve městě. Práce za 17 milionů korun budou rozděleny do několika etap. „První zahrnuje opravy asfaltové cesty stromořadím Lipky, vybudování nové části stezky k hrázi Roštejna a propojení s novou stezkou v Batelovské ulici,“ informuje starosta Telče Roman Fabeš.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ

Projekt Recyklovaná móda studentů z Jihlavy slaví další úspěch

Projekt Recyklovaná móda studentů SUPŠ Jihlava-Helenín se dostal do nejužšího výběru nominovaných projektů 9. ročníku prestižní ekologické soutěže E.ON Energy Globe. O vítězích pěti kategorií rozhodnou lidé v online hlasování.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONVYSOCINA.CZ