Online Včera

Kluci z týmu Gastroakademie Vysočina zazářili na Veveří

Kulinářské klání s názvem Steak jako Brno, které se v sobotu 24. června konalo na hradě Veveří nedaleko Brna v rámci Svatojánského festivalu, ovládl tým z Vysočiny. Soutěžili dva žáci z Obchodní akademie a Hotelové školy Havlíčkův Brod a jejich kolega z Obchodní akademie, Střední zdravotnické školy a Střední odborné školy služeb Jihlava, na které dohlížel a vedl kapitán a zároveň odborný vyučující kuchařského oboru v Jihlavě Libor Homolka.

Blog
Před 2 dny
REGIONVYSOCINA.CZ

Polnou pohltí plameny

Přehlídku profesionálů v oblasti ohňových show a performance s ohněm, hudba, tanec, pyrotechnické efekty a ohňostroj si budete moci užít na letní scéně Areálu hradu a zámku v Polné od pátku 23. do neděle 25. června. Jde o ojedinělý český letní ohňový festival, který vyvrcholí sobotním galavečerem.

Blog
Před týdnem
REGIONVYSOCINA.CZ

Jemnice zve na letošní slavnost Barchan

V červnu po svátku sv. Víta se každoročně v Jemnici koná slavnost s podivným názvem - Barchan. Letos připadá na pátek 16. až na pondělí 19. června a návštěvníci se můžou těšit na průvod měšťanů, taneční veselici na zámku, na průvod bubenic a trubačů i na tradiční Běh o Barchan.

Blog
Před týdnem
REGIONVYSOCINA.CZ

Posádky dračích lodí budou o víkendu na rybníku Řeka bojovat o trofej rytíře Střely

Po žďárském Piláku se závody seriálu Dračí lodě Vysočina 2017 stěhují na rybník Řeka u Krucemburku na Havlíčkobrodsku. Přijďte v sobotu 17. června fandit a dozvíte se, kdo získá trofej rytíře Mikuláše Střely.

Blog
Před 2 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

S kolem kolem Humpolce vyrazilo na dvě stovky cyklistů

Cyklisté z Humpolce a okolí si užili bezvadný sportovní víkend. V sobotu šlápli do pedálů svých strojů a projeli si třicetikilometrovou trasu, převážně v terénu. Do cíle přijeli nadšení a plní dojmů z překrásné krajiny a výhledů. „Trasa byla prima, místy pořádně náročná, ale ten dlouhý sjezd z kopce do cíle to byla paráda,“ nechal se slyšet jeden z cyklistů, který přijel mezi prvními. Nejrychleji trať zvládl Martin Kutiš, 32 kilometrů v terénu zdolal za hodinu a devět minut. Z dětí byl hvězdo

Blog
Před 2 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Kostel sv. Kateřiny září barevnými kvítky

Lavičky, stromy nebo betonové patníky v centru Havlíčkova Brodu zdobí v posledních měsících pletená vlna. V zimě přibyla šála na kostele sv. Kateřiny a před několika týdny ten samý kostel rozzářila barevná háčkovaná kvítka. Za barevným Brodem stojí spolek Motanice.

Blog
Před 2 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

V Třešti poběží s mírovou pochodní

Třešť se ve středu 14. června připojí k neobyčejnému běhu s hořící pochodní. Sraz běžců je v 10.20 u Váňovského rybníka, poběží se na náměstí a po malé přestávce dále do Třebíče.

Blog
Před 2 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Třebíč pořádá pátý veletrh sociálních služeb

Ve středu 14. června se bude v Třebíči na Karlově náměstí od 10.00 do 16.00 konat pátý ročník veletrhu sociálních služeb Třebíčska. Kromě přehlídky poskytovatelů služeb tady návštěvníci budou moci degustovat i zakoupit vína ze Sádku, výrobky uživatelů sociálních služeb nebo si nechat bezplatně změřit cholesterol, cukr v krvi a krevní tlak.

Blog
Před 2 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

O víkendu otevřelo přírodní koupaliště Malvíny

Koupací sezónu odstartovalo přírodní koupaliště Malvíny o druhém červnovém víkendu. Na pátek 30. června plánují v areálu oslavit první narozeniny koupaliště a zároveň začátek prázdnin. Po celý den bude vstup zdarma a odpoledne zpestří hudba a zábavní atrakce.

Blog
Před 2 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Americký spisovatel C. D. Payne s LiStOVáNí.cz v Havlíčkově Brodě

Americký autor kultovní knihy s názvem Mládí v hajzlu C. D. Payne přijede v úterý 13. června do Havlíčkova Brodu. Příležitostí k cestě na Vysočinu bude scénické čtení z projektu LiStOVáNí.cz, které po loňském červnovém turné s Robertem Fulghumem přiváží na šňůru po Česku další literární hvězdu.

Blog
Před 2 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Třebíč má opravené chodníky v ulicích Novodvorská a Brněnská

Významná pěší spojnice ulic Novodvorská a Brněnská, která směřuje k supermarketu, se dočkala opravy. Původní panelovou konstrukci nahradil kvalitní chodník ze zámkové dlažby. Opravená je také část úseku chodníku v ulici J. Heyrovského a nově se pěším dobře pohybuje také v Jindřichově ulici.

Blog
Před 3 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Centrum sociálních služeb Petrklíč slavilo patnácté narozeniny

Prosluněný pátek 9. června patřil v Ledči nad Sázavou Centru sociálních služeb Petrklíč při Oblastní charitě Havlíčkův Brod. Slavilo patnáct let svého působení.

Blog
Před 3 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Vloupal se do rodinného domu a ukradl padesát tisíc

Policisté pátrají po zatím neznámém zloději, který se v obci Jamné v noci ze středy 7. června na čtvrtek vloupal do rodinného domu a ukradl hotovost ve výši 50 tisíc korun.

Blog
Před 3 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

O víkendu otevře své brány i zámecký park v Proseči-Obořišti

V areálu zámeckého parku v Proseči-Obořišti sídlí domov důchodců a pak je veřejnosti běžně otevřen. Přesto se tady rozhodli zapojit do stále oblíbenější akce Víkend otevřených zahrad, který připadá už na tento víkend.

Blog
Před 3 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ

Nemocnice Havlíčkův Brod chystá 3. ročník Dne pro rodiče a děti

Co se může stát, když si děti hrají se sirkami? Ukázku likvidace požáru od hasičského sboru, poskytnutí první pomoci od ZZS a ošetření "zraněných dětí" zdravotníky nemocnice - takovou situaci na vlastní oči v přímém přenosu uvidí návštěvníci Dětského dne v areálu naší nemocnice v sobotu 17. června od 13.00 do 17.00.

Blog
Před 3 týdny
REGIONVYSOCINA.CZ