ZPRÁVY AKTUALITY Vysočina

Třebíčský Alternátor bude o jarních prázdninách promítat dvakrát denně

O jarních prázdninách, které pro Vysočinu připadají na 26. února až 2. března, navýší Ekotechnické centrum Alternátor v Třebíči počet komentovaných programů na své unikátní projekční kouli.

0

Včera

Vlčice se vydala z jihlavské zoo na výlet

V pátek 23. února odpoledne opustila zajištěný výběh i celou Zoo Jihlava samice vlka iberského. Podle informací ze zoo se měla vydat jihovýchodním směrem z krajského města.

0

Před 2 dny

Nové pozemky pro výstavbu domů připravují v Třebíči

Do poloviny letošního roku budou hotové přípravné práce v lokalitě Na Kopcích – západ v Třebíči. Účelem stavby je zajistit dopravní a technickou infrastrukturu v tomto území. Na síťování se vedle města podílí také svazek obcí Vodovody a kanalizace Třebíč.

0

Před 2 dny

Sedmý ročník závodu Polánka Cup 2018

Sedmý ročník amatérského závodu v běhu na lyžích klasickou technikou Polánka Cup 2018 se koná v sobotu 24. února od 13:00 v Hartvíkově na Pacovsku. Pořadatelům se podařilo dodržet zhruba délku tratí z předchozích ročníků, navíc počasí závodům přeje.

0

Před 2 dny

V Pacově plánují pokácet stromy v Karmelitánské ulici

Už několik let řeší radnice v Pacově problematiku shluku stromů po levé straně ve směru od křižovatky u budovy školy Za Branou ke křižovatce ulic Karmelitánské a Za Branou. Stromy korunami zasahují nad střechy přilehlých budov, nad vozovku v Karmelitánské ulici a nad přechod pro chodce.

0

Před 2 dny

Podpořte Rákosníčkovo hřiště v Havlíčkově Brodě

Havlíčkův Brod, Humpolec, Jihlava a Pelhřimov se ucházejí na Vysočině o vznikl Rákosníčkova hřiště. Projekt vznikl v roce 2012 a je zaměřen na rozvoj volnočasových aktivit dětí ve městech České republiky. Projekt počítá v tomto roce s postavením jedenácti nových hřišť v českých a moravských městech. Od roku 2012 do roku 2017 jich bylo postaveno po celém Česku celkem 79.

0

Před 2 dny

Horká káva a teplé koláčky pro energetikům v Jaderné elektrárně Dukovany

Dukovanští zaměstnanci každý poslední čtvrtek v měsíci snídají s dobrým pocitem, že tím pomáhají ostatním. Od loňského roku se v elektrárně pravidelně střídají dvě terapeutické kavárny, které připravují snídaně pro zaměstnance i dodavatele elektrárny. S dobrou náladou a chutnými čerstvými produkty dnes přijeli do elektrárny klienti a pracovníci kavárny Vrátka z Třebíče.

0

Před 3 dny

Zámek ve Žďáru nad Sázavou zve na zajímavou výstavu

Provést kuličku složitým labyrintem, poznat rychlost své reakce nebo hlavolamy a kvízy nabídne známá putovní výstava libereckého IQ parku Hry a klamy. Ta se tentokrát přesune do zámeckých prostor ve Žďáru nad Sázavou. Zhruba šedesát interaktivních exponátů mohou návštěvníci zkusit od pátku 23. února do soboty 31. března.

0

Před 3 dny

Nadační fond Albert rozdělil na Vysočině 270 000 korun dobročinným projektům

Nadační fond Albert slavnostně ocenil ve čtvrtek 22. února v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě úspěšné organizace v programu Bertík pomáhá 2018. O vítězích rozhodli svými hlasy zákazníci téměř dvou desítek obchodů Albert na Vysočině. Celkově rozdělil Nadační fond Albert v kraji mezi projekty na podporu vzdělávání a rozvoje dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí 270 tisíc korun.

2 0

Před 3 dny

Nejen Jihlavští chtějí zachovat barokní mostek v Henčově

V Jihlavě vznikla petice za zachování barokního mostku klenutého mostku z let 1783 až 1785 pod Henčovem u Jihlavy. Měl by být zbourán jen proto, aby zde mohla dočasně vést staveništní komunikace pro výstavbu obchvatu Velkého Beranova, to je jistě řešitelné i bez zbourání, myslí si lidé, kteří se pod petici za zachování mostku už podepsali.

0

Před 3 dny

Jarní charitativní bazárek v Havlíčkově Brodě

Mateřské centrum Zvoneček v Havlíčkově Brodě bude už po sedmé pořádat Jarní charitativní bazárek, v jeho prostorách se uskuteční prodej darovaných věcí (oblečení, obuv, hračky, doplňky). Výtěžek, který se střádá z dobrovolných příspěvků nakupujících, putuje na pomoc konkrétnímu nemocnému dítěti.

0

Před 4 dny

V Havlíčkově Brodě připravili revitalizaci Smetanova náměstí

V dubnu začne revitalizace Smetanova náměstí v Havlíčkově Brodě, tržnice ze spodní části se přemístí nahoru. Cílem stavebních a architektonických úprav je vytvoření nové podoby parku i veřejných ploch. Revitalizace navazuje na první etapu úprav náměstí z roku 2015, kdy ve východní části vznikla pěší zóna.

0

Před 4 dny

Havlíčkobrodská radnice plánuje opravit ulice Nad Skalkou a Větrnou

Radnice v Havlíčkově Brodě připravila na letošní rok komplexní rekonstrukci ulice Nad Skalkou a Větrné ulice. K opravě vozovky, chodníků, veřejného osvětlení, opěrné zdi, které hradí město, se přidala i společnost Vodovody a kanalizace Havlíčkův Brod, a. s., která bude rekonstruovat podzemní zařízení ve svém majetku.

0

Před 5 dny

Bertík pomáhá také na Vysočině

Nadační fond Albert pořádá ve čtvrtek 22. února v budově Krajského úřadu Kraje Vysočina v Jihlavě setkání při příležitosti slavnostního ocenění vítězných organizací dobročinného programu Bertík pomáhá 2018 na Vysočině.

0

Před 5 dny
Fanatic hubněte