ZPRÁVY AKTUALITY Vysočina

Charitní ošetřovatelská služba je žádaná i ve Velkém Meziříčí

Pobočka Charitní ošetřovatelské služby ve Velkém Meziříčí vznikla v roce 2002 z veliké poptávky místních, kteří požadovali přítomnost zdravotních sester v domácí péči. I po patnácti letech zájem o službu stále pokračuje. V současné době tvoří největší poptávku odběry krve, převazy a rehabilitace.

0

Dnes

Radnice v Třebíči opraví Řípovskou a Seifertovu ulici

Od úterý 2. května začne uzavírka silnic v Řípovské a Seifertově ulici kvůli jejich revitalizaci. Stavební úpravy zahrnují rekonstrukci vodovodu, kanalizace, přeložky plynovodu, rekonstrukci vozovky, chodníků a veřejného osvětlení.

0

Dnes

Žabí den v Nadějovských nivách

V sobotu 29. dubna se uskuteční Žabí den v Nadějovských nivách, sraz účastníků je ve 14.00 u požární nádrže u fotbalového hřiště v Nadějově na Jihlavsku.

0

Dnes

Akce S vodítkem kolem světa pomohla azylu Dej pac!

Studenti projektové skupiny O(čiI)světa ze Soukromé vyšší odborné školy sociální, o. p. s., uskutečnili ve středu 26. dubna na podporu azylu Dej pac! a Městského útulku pro opuštěná a nalezená zvířata v Jihlavě charitativní akci S vodítkem kolem světa.

0

Dnes

Dubnový sníh zkomplikoval dopravu na Vysočině

Cestu do práce autem i pěšky dnes ráno na Vysočině zkomplikovalo zimní počasí. Na mnoha místech jsou silnice, hlavně pak vozovky nižších tříd, obtížně sjízdné. Pokrývá je vrstva rozježděného sněhu. A bez zimních bot si dnes těžko poradí chodci, s jarní obuví je totiž čeká jaro jen v botách.

0

Dnes

Dukovanští posnídali v pohodě s Pohodičkou

Pracovníci elektrárny Dukovany ve čtvrtek 27. dubna chutně posnídali a pomohli tak dobré věci. Každý měsíc mají možnost podpořit nákupem chutné snídaně neziskovou organizaci ze svého okolí. Dnes to byla terapeutická kavárna Pohodička z Náměště nad Oslavou.

0

Dnes

Plukovník Stachovský oceněn za odvahu

Zvláštní ocenění za odvahu při sovětské okupaci v srpnu 1968 převzal z rukou havlíčkobrodského starosty Jana Tecla plukovník Antonín Stachovský, který byl jako velitel 1. výsadkové roty zvláštního určení připraven v srpnu 1968 bránit naši vlast.

0

Včera

Porodnice v havlíčkobrodské nemocnici se v květnu na dva týdny uzavře

Kvůli zahájení bouracích prací na perinatologickém centru a chystané rekonstrukci porodních sálů dojde v Nemocnici Havlíčkův Brod k dočasnému uzavření porodnice od úterý 9. května v 7.00 do pondělí 22. května v 7.00.

0

Včera

Lékařská konference v Havlíčkově Brodě

Letošní třetí ročník konference Den perioperační péče na Vysočině se konal ve čtvrtek 27. dubna v Havlíčkově Brodě . Konference nabídla ve svém programu celkem třináct přednášek na odborná témata.

0

Včera

Jeden z nejmodernějších mikroskopů používají na operačních sálech v Jihlavě

Lékaři v jihlavské nemocnici používají na ORL operace nový mikroskop za téměř dva miliony korun. Slouží pro nejčastěji pro operace uší. Na zákroky jezdí do jihlavské nemocnice pacienti z celé Vysočiny.

0

Včera

Výstava Zahrada v Havlíčkově Brodě nabídne doprovodný program

Čtyřiadvacátý ročník výstavy Zahrada 2017 se uskuteční od pátku 28. dubna do neděle 30. dubna v KD Ostrov v Havlíčkově Brodě a jeho okolí. Vedle nabídky vystavovatelů zde najdou návštěvníci po celý víkend doprovodný program.

0

Před 2 dny

Havlíčkovo náměstí v Brodě se připravuje na letní sezonu

Na Havlíčkově náměstí v Brodě vyrostla po zimní přestávce opět tribuna, která bude až do podzimu opět sloužit kulturním a společenským akcích v centru města. Jednou z prvních bude v pátek 19. a v sobotu 20. května další ročník majálesu.

0

Před 2 dny

Procházka panstvím Telč poučí o historii Telče

Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Telči, vydal novou publikaci Procházka panstvím Telč. Kniha představuje panství Telč jako fungující organismus, který v průběhu staletí spravovaly čtyři šlechtické rody.

0

Před 2 dny

Nová alej zklidní vítr u mastnických rybníků

Obyvatelé Mastníku na Třebíčsku vysadili nové stromořadí podél cesty k rybníkům, které jsou oblíbeným místem vycházek a odpočinku místních lidí. Dubová alej se časem stane přirozenou dominantou okolí a pomůže také ochránit chodce před nepříjemným větrem.

0

Před 3 dny
Fanatic