ZPRÁVY AKTUALITY Vysočina

V Havlíčkově Brodě BESIP varoval před úrazy elektrickým proudem na železnici

Dopravně preventivní akce se konala v úterý 27. června na slepé koleji na nádraží v Havlíčkově Brodě. Tématem byly úrazy elektrickým proudem na železnici. Jedná se o pilotní program, na které chtějí pořadatelé ze společnosti BESIP vyzkoušet spolupráci s popáleninovým centrem Popálky, o. p. s.

0

Včera

Nový trend v podnikání. Firmy se nechtějí starat o svá auta. Pronájem je výhodnější

Firmám a živnostníkům ulehčuje podnikání nová služba, která je v zahraniční běžná, ale u nás je teprve v začátcích – pronájem aut. Aleš Lukášek z Třebíče velmi bedlivě sledoval, co firmy v oblasti automobilů nejčastěji řeší a co potřebují. Vytvořil službu MAXFLEET, která poskytuje firmám i živnostníkům okamžitý pronájem aut.

2

Včera

Jak na dehydrataci poradí lékař havlíčkobrodské nemocnice

Dehydratovaní senioři tvoří významný podíl pacientů akutně přijímaných na interní oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod v letním období. Ztráta tělesné tekutiny u člověka pokročilého věku trpícího mnoha dalšími chorobami může způsobit příznaky a komplikace v důsledku zhoršeného prokrvení řady orgánů.

0

Včera

Jihlavská porodnice získala díky maminkám další certifikát

V jihlavské porodnici přistupují velmi šetrně a s respektem ke každé těhotné ženě, které své náhledy a zkušenosti s proběhlým porodem popisují v dotaznících.

0

Včera

Na konci června začne Kraj s opravami dalších silnic na Třebíčsku

Dopravní omezení čeká řidiče od konce Třebíče směrem na Valeč a také v Rafaelově ulici. Kraj Vysočina začne s opravami v posledním červnovém týdnu.

0

Včera

Čtvrtý Květinový den „Adapťáků“ se nesl v duchu středověkém

Uživatelé odlehčovací služby Adapta Jihlava si náramně užili IV. ročník akce, jež tradičně nese název Květinový den. Tentokrát se nesl v duchu středověké slavnosti a místem akce se stal hrad Roštejn.

0

Včera

Řeka Jihlava se o víkendu otevřela rekreantům i profesionálním sportovcům

Část řeky Jihlavy o víkendu obsadili stovky profesionálních i rekreačních vodáků, kteří jí sjížděli od hráze Mohelenské elektrárny po obec Hrubšice. Sobota 24. června patřila veřejnosti k rekreačním účelům a neděle byla vyhrazena pro závody Českého poháru vodáků, pořádaného oddílem Káčata z Brna.

0

Před 2 dny

Každý bod od pohybu chtivého nadšence pomůže v Petrklíči

Nadace ČEZ vybrala do své aplikace Pomáhej pohybem projekt z ledečského Centra sociálních služeb Petrklíč při Oblastní charitě Havlíčkův Brod. Podpořit uživatele stacionáře může kdokoliv, kdo se rád hýbe a kdo má při sobě „chytrý“ telefon se staženou aplikací.

0

Před 2 dny

Další dopravní omezení v Havlíčkově Brodě

V pondělí 25. června odstartovala v centru Havlíčkova Brodu druhá etapa uzavírky Nádražní ulice od křižovatky u Polikliniky až po část okružní křižovatky směrem ke kostelu sv. Kateřiny, omezení potrvá do pátku 30. června, následně bude kruhový objezd uzavřen celý.

0

Před 2 dny

Děti a rodiče z charitního Klíčku vyjely za poznáním a pokladem

Oblastní charita Jihlava - V rámci projektu Společně a úspěšně v Jihlavě v červnu uskutečnil neformální předškolní klub Klíček první vzdělávací výjezd pro rodiny s dětmi. Cílem cesty byla Kamenice nad Lipou – pohádková říše Fábula.

0

Před 2 dny

Kluci z týmu Gastroakademie Vysočina zazářili na Veveří

Kulinářské klání s názvem Steak jako Brno, které se v sobotu 24. června konalo na hradě Veveří nedaleko Brna v rámci Svatojánského festivalu, ovládl tým z Vysočiny. Soutěžili dva žáci z Obchodní akademie a Hotelové školy Havlíčkův Brod a jejich kolega z Obchodní akademie, Střední zdravotnické školy a Střední odborné školy služeb Jihlava, na které dohlížel a vedl kapitán a zároveň odborný vyučující kuchařského oboru v Jihlavě Libor Homolka.

0

Před 2 dny

Dětský den pro Viktorku

Rodinné centrum Motýlek Žižkovo Pole společně se softballovým oddílem TJ Jiskra Hroši HB uspořádaly v sobotu 24. června ve sportovním areálu v Plovárenské ulici v Havlíčkově Brodě Dětský den pro Viktorku.

0

Před 2 dny

Rekonstrukce mostu v Okrouhlici pokračuje

Most přes železniční trať z Brna do Prahy v Okrouhlici postupně dostává novou tvář, řidiči i chodci ale stále ještě musejí počítat s dopravním omezením.

0

Před 3 dny

V Ohrazenici si připomněli 75. výročí úmrtí sester Kovárníkových

V Ohrazenici u Jaroměřic nad Rokytnou proběhlo v sobotu 24. června odpoledne vzpomínkové setkání na počest sester Ludmily a Marie Kovárníkových, popravených pro pomoc československým parašutistům z Anglie 24. října 1942 v Mauthausenu.

0

Před 3 dny