ZPRÁVY AKTUALITY Vysočina

Vítání jara v Adaptě – soutěž o nejlepší jarní pomazánku i módní přehlídka

V druhé půli března se v Adaptě – odlehčovací službě při Oblastní charitě Jihlava – konalo vítání jara. Akce se zúčastnilo 39 osob – uživatelé služby, jejich rodiče, dobrovolníci i zaměstnanci Adapty.

0

Dnes

Od 1. dubna science-show v třebíčském Alternátoru pouze v sobotu

Science-show plnou zajímavých pokusů, u kterých se v třebíčském Ekotechnickém centru Alternátor baví děti i dospělí, bude veřejnost moci od 1. dubna zhlédnout vždy jen v sobotu.

0

Dnes

Humpolecký Šatník na jarmarcích: Pro děti má dílničky, pro maminky zase originální jarní dekorace

Nadcházející dvě jarní soboty budou pro humpolecké Středisko charitní pomoci, takzvaný Šatník, ve znamení tvoření. Na apríla, tedy 1. dubna, se vedoucí jedné ze služeb Oblastní charity Havlíčkův Brod Lenka Hložková chystá na velikonoční jarmark do Kejžlice. O týden později budou veselé jarní dekorace ze Šatníku zdobit velikonoční výstavu v Kalištích u Humpolce.

0

Dnes

Od začátku dubna čeká řidiče i chodce v Třebíči řada omezení

Od soboty 1. dubna dojde v Třebíči k řadě menších omezení pro chodce i řidiče. Uzavřena budou parkovací stání i chodníky, informoval o tom odbor dopravy a komunálních služeb Městského úřadu v Třebíči.

0

Včera

Využijte akci Diakonie Broumov a darujte nepoužívané oděvy, knihy nebo hračky

Nákladové nádraží Jihlava město poslouží k výběru už nevyužívaných oděvů, knih, hraček, menších elektrospotřebičů i nádobí. Diakonie Broumov přistaví už tuto sobotu v 9.00 na nákladové nádraží Jihlava město auto a její pracovníci budou přinesené věci vybírat.

0

Včera

Pelhřimovští hasiči četli dětem v nemocnici

Také letos zpestřili pobyt malých pacientů na dětském oddělení profesionální hasiči z pelhřimovské stanice. Kromě ukázky hasičské výstroje, povídání o jejich práci, došlo také na malování obrázků, skládání papírového hasičského auta nebo na otázky větších děvčat na téma, jak se mohou stát hasičkou.

0

Před 2 dny

Třebíč má městského architekta

Debatu o tom, že Třebíč potřebuje městského architekta, otevřelo vedení města už v loňském roce. Výběrové řízení na obsazení pozice městského architekta bylo vypsáno v lednu letošního roku a přihlásilo se do něj celkem pět uchazečů. Ve třetím kole, kam byli kromě komise pozváni také vedoucí příslušných odborů městského úřadu, byl vybrán architekt Jaroslav Hulín.

0

Před 2 dny

Hrad Kámen otevírá na apríla

O prvním dubnovém víkendu vstoupí Hrad Kámen do své 44. sezóny. Návštěvníci se mohou těšit hned na několik novinek, z nichž nejvýraznější bude přemístění pokladny. Obmění se expozice vystavených kočárků a kolébek a program počítá i s tradičními komentovanými prohlídkami hradního parku nebo s akcí Evropský víkend otevřených zahrad. Navíc vstupné zůstává ve stejné výši jako v minulé sezóně.

0

Před 2 dny

O Tádžikistánu v Třebíči

Muzeum Vysočiny Třebíč pořádá čtvrtou přednášku z jarního cyklu přednášek, na téma Tádžikistán, za netopýry a duchem Sojuzu bude vyprávět v úterý 28. března v Kamenném sále třebíčského zámku Antonín Reiter.

0

Před 2 dny

S maskou klauna děsili v Jihlavě děti, skončili v rukou policistů

Policisté dopadli dva osmnáctileté muže, kteří se ve voze pohybovali v centru Jihlavy a po vystoupení z automobilu jeden z nich děsil s hororovou masku klauna na hlavě děti hrající si na oploceném hřišti. Na dopadení se podíleli obyvatelé krajského města, kteří reagovali na policejní výzvu zveřejněnou v médiích.

0

Před 2 dny

Novorozenci v jihlavské nemocnici mohou díky novým přístrojům lépe dýchat

Nové přístroje pro předčasně narozené a patologické novorozence za více než čtyři sta tisíc korun se pořídily na novorozeneckou JIP jihlavské nemocnice. Určené jsou nejmenším pacientům pro vysokoprůtokou léčebnou aplikaci kyslíku. Komfort díky nim mají nejenom lékaři a sestry, kteří oceňují jednodušší a pohodlnější obsluhu přístroje, ale také rodiče.

0

Před 2 dny

Na Vysočině jsou nejčastějšími jmény Jiří, Jan, Josef a Marie

Nejčastějším mužským jménem na Vysočině je v 15 404 případech Jiří, velmi oblíbený je ale také Jan nebo Josef. Nejvíce používaným ženským jménem je Marie. V době aktualizace přehledů Ministerstva vnitra ČR žilo v našem kraji 22 377 nositelek tohoto jména.

0

Před 2 dny

O vyrovnávací platbu už požádaly v Chotěboři dva subjekty – Fokus i havlíčkobrodská Charita

Zastupitelstvo města schválilo zásady pro poskytování příspěvku na vyrovnávací platbu týkající se sociálních služeb. Registrovaní poskytovatelé sociálních služeb, jež se budou týkat občanů Chotěboře, si tak po poskytnutí služby mohou nárokovat na příspěvek od města.

0

Před 2 dny

Hospodu ve Vepříkově obsadili karbaníci

V sobotu 25. března poblíž hospody ve Vepříkově začal kolem osmé hodiny ráno boj o místo k zaparkování auta. Velký počet aut byl známkou velké účasti karbaníků na turnaji v mariáši. Vepříkovský Sbor dobrovolných hasičů (SDH) uspořádal už 18. ročník tradiční karetní hry.

0

Před 2 dny
Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra České republiky 2 čtverec