ZPRÁVY AKTUALITY Vysočina

Přes čtyři stovky šťastných běžců pádilo o sto šest pro rodinu Řezáčových při Happy runu ve Valči

Druhý ročník charitativního běhu Happy run se uskutečnil v sobotu 20. května ve Valči na Třebíčsku za chladného větrného počasí, ale při rozehřátých lidských srdcích. Pro rodinu Řezáčových ze Studence, která se zotavuje ze zranění po vážné dopravní nehodě, bylo vybráno více než 200 tisíc korun a to také díky uživatelům mobilní aplikace EPP – Pomáhej pohybem.

0

Včera

Do svatebních šatů se v Náměšti nad Oslavou bez ostychu oblékly modelky s hendikepem

Čtvrtý rok propojuje zámecký svatební veletrh v Náměšti nad Oslavou svět hendikepovaných se světem zdravých a krásných. Myšlenka Hanky Nejedlé, ředitelky třebíčského sdružení Míša & Míša, dát příležitost zapojit se i osobám s hendikepem, se setkává s čím dál větším zájmem.

0

Včera

Na jubilejní taneční soutěž Amen khelas přijede zpěvák Jan Bendig

Ve čtvrtek 25. května se v Jihlavě uskuteční desátý jubilejní ročník velké taneční soutěže Amen khelas. Pořádá ji Erko, nízkoprahové zařízení pro děti a mládež při Oblastní charitě Jihlava. Vystoupí i český zpěvák a herec Jan Bendig. Akce je otevřena veřejnosti.

0

Včera

Velvyslankyně Spojeného království v Třebíči

Britská velvyslankyně Jan Thompson navštíví v úterý 23. května prvně ve své funkci Třebíč. Při této příležitosti si prohlédne také třebíčskou společnost NUVIA.

0

Včera

Na Jihlavsku vyrazili za žábami

V sobotu 20. května se uskutečnil na mokřadech u Popického rybníka na Jihlavsku další ročník akce Pojďte s námi za žábami!

0

Včera

Zahrada u řeky v Třebíči přijala první zahradníky

Sobotní odpoledne v Zahradě u řeky, jak se zatím pracovně novému prostoru organizace Chaloupky o.p.s. říká, mělo patřit především včelám. Lákavý plakát podle toho také nesl název Medový den. Počasí však pilným dělnicím příliš nepřálo, i když nebylo zdaleka tak hrozné, jak strašili meteorologové.

0

Včera

Sobota v dětském domově v Nové Vsi u Chotoběře, dorazila i kapela Jelen

V sobotu 20. května proběhl v Dětském domově v Nové Vsi u Chotěboře zábavný den. V dopoledních hodinách prošly děti naučná stanoviště Českého červeného kříže, oblastního spolku Havlíčkův Brod a Pohled.

0

Před 2 dny

Dvousettisícová pokuta pro společnost FRITAGRO Nížkov

Inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Havlíčkově Brodě uložili ve dvou správních řízení pokutu 200 tisíc korun potravinářské společnosti FRITAGRO Nížkov, s. r. o. Z areálu firmy v Nížkově na Žďársku v květnu 2016 unikly do potoka čistírenské kaly a vodní tok, který je významným krajinným prvkem, poškodily.

0

Před 4 dny

Zaměstnanci Jaderné elektrárny Dukovany vyrazili do terénu pomáhat potřebným. Letos už podesáté.

Do projektu Čas pro dobrou věc se zaměstnanci Jaderné elektrárny Dukovany zapojují už řadu let. Jako dobrovolníci pomáhají v organizacích na Vysočině a jižní Moravě. Letos se do pomoci druhým zapojilo více než 100 zaměstnanců elektrárny.

0

Před 4 dny

Společná doprovázená pouť lidí zdravých a handicapovaných na Křemešník

V sobotu 13. května se uskutečnila společná doprovázená pouť lidí zdravých a lidí se zdravotním postižením v oblasti Křemešníku. Akce navázala na předchozí poutě a stoupající počet účastníků byl důkazem, že jde o aktivitu smysluplnou.

0

Před 4 dny

Nemocnice Pelhřimov potřebuje více dárců krevní plazmy

Od podzimu loňského roku mohou dobrovolní dárci darovat na oddělení hematologie a transfúziologie Nemocnice Pelhřimov také krevní plazmu. Dárců je zatím nedostatek. „Odběry probíhají třikrát v týdnu. Potřebovali bychom denně nabírat šestnáct dárců, v současné době nabíráme zhruba osm až deset dárců denně,“ upřesnila lékařka oddělení Michaela Harudová.

0

Před 4 dny

Vysoká škola polytechnická Jihlava hostí výstavu spojenou s minulostí budovy, v níž sídlí

Vysoká škola polytechnická Jihlava (VŠPJ) pořádá výstavu A byli popraveni, připomínající 65. výročí v Jihlavě popravených politických vězňů. Vernisáž výstavy se bude konat v sobotu 20. května v 10.00 ve vstupních prostorách budovy VŠPJ.

0

Před 4 dny

Workshop v Jihlavě přesvědčoval, že brambory do kuchyní patří

Že brambory jsou zdravou a chutnou potravinou měl prokázat workshop na OA, SZŠ a SOŠS Jihlava. Seminář s názevem Brambory –zdravá potravina v tomto týdnu zakončil sérii podobných setkání, které v měsíci květnu hostily jednotlivé střední školy Kraje Vysočina.

0

Před 4 dny

V Havlíčkově Brodě předali novinářské ceny

Novinářskou cenu Karla Havlíčka Borovského převzala ve čtvrtek 18. května v obřadní síni Nové radnice v Havlíčkově Brodě redaktorka Respektu Kateřina Šafaříková za psaní překračující hranice v Evropě a udržující v napětí tuzemský diplomatický sbor.

0

Před 5 dny
Fanatic