ZPRÁVY AKTUALITY Vysočina

Vysokou školu v Jihlavě navštívili bývalí studenti z let 1978/1979

Vysoké škole polytechnické Jihlava (VŠPJ) je sice pouhých třináct let, v jejím sídle je ale tradice výuky silná. V letech 1967-1994 zde působila Vysoká škola zemědělské v Brně, jejíž bývalí studenti budovu dnešní Vysoké školy polytechnické Jihlava navštívili se svými rodinnými příslušníky. Prostory, kde studovali v letech 1978-1979, si tak čeští a slovenští studenti znovu připomněli po 38 letech.

0

Dnes

Rozloučení s prázdninami v třebíčském muzeu

Muzeum Vysočiny Třebíč pořádá v sobotu 26. srpna tradiční akci Rozloučení s prázdninami, kromě běžných prohlídek čekají na návštěvníky kostýmované prohlídky a tvůrčí dílny.

0

Dnes

Žďárské Plameny hrají pro věž

Hokejový klub SKLH Žďár nad Sázavou a Nemocnice Nové Město na Moravě povýší úvodní utkání sezóny, hrané 13. září na zimním stadionu na Bouchalkách ve Žďáře nad Sázavou, na charitativní akci s názvem Plameny hrají pro věž, jejímž cílem je získat prostředky na zakoupení laparoskopické operační věže pro urologické oddělení novoměstské nemocnice.

0

Dnes

Dobrovolnictví není nuda

Dobrovolnictví je dlouhodobým trendem v České republice i v zahraničí. V Oblastní charitě Žďár nad Sázavou funguje od roku 2004 dobrovolnické centrum Kambala, které zprostředkovává dobrovolnickou činnost v charitních službách i ve spolupracujících organizacích v rámci okresu Žďár nad Sázavou.

0

Dnes

Tradiční příložanské posvícení

Sbor dobrovolných hasičů v Příložanech o víkendu 18. až 20. srpna uspořádal tradiční posvícení, které doprovodilo pěkné počasí po všechny tři dny. Tančilo se až do ranních hodin.

0

Včera

Zámek ve Vilémovicích patřil slavným šlechticům. Teď ho vlastní soukromník

Vilémovický zámek nikdy nepatřil mezi přední šlechtická sídla. Jeho slavní majitelé na něj přijížděli spíš sporadicky. Pečovali o něj však bezvadně. Zánik zámku pak nenastal ani po nástupu komunistů k moci.

0

Včera

Charitní pečovatelská služba v Bystřici nad Pernštejnem má nového společníka

Charitní pečovatelská služba získala v srpnu nový automobil, který díky svému speciálnímu uzpůsobení vyhovuje více lidem s pohybovými obtížemi z Bystřice nad Pernštejnem a okolí. Nákup vozu se uskutečnil díky podpoře Kraje Vysočina a jeho programu Investujeme v sociálních službách, Nadaci ČEZ a její charitativní akci Pomáhej pohybem, a také díky dárcům Tříkrálové sbírku.

0

Před 3 dny

Stará budova dětského oddělení novoměstské nemocnice ustoupí nové

V týdnu od 21. srpna 2017 začne plánovaná demolice dětského oddělení v novoměstské nemocnici. Výstavba nového objektu by měla být hotová koncem roku 2018.

0

Před 5 dny

Referendum o Náměstí ve Velkém Meziříčí opět blíž

Přípravný výbor iniciativy předal v pondělí 7. srpna Městskému úřadu ve Velkém Meziříčí návrh na konání místního referenda týkajícího se vítězného návrhu architektonicko-urbanistické soutěže Revitalizace Náměstí a přilehlých ulic ve Velkém Meziříčí. Součástí návrhu byly i podpisové listiny.

0

Před 5 dny

Kurzy pro pečující v září v Jihlavě

Diakonie ČCE pořádá ve spolupráci s farním sborem ČCE v Jihlavě cyklus kurzů Pečuj doma a s námi. Je určen laickým pečujícím, starajícím se o seniory a je financován z prostředků Evropského sociálního fondu, pro účastníky je zdarma. Kurzy se uskuteční ve Farním sboru ČCE, Vrchlického 1 v Jihlavě.

0

Před 5 dny

Policisté se na Vysočině zaměří na cyklisty

Dopravní policisté na silnicích Vysočiny se v průběhu dopravně bezpečnostní akce, která se bude konat v pátek 18. srpna, budou zaměřovat na různých místech regionu na kontroly cyklistů.

0

Před 5 dny

Den se ScioŠkolou v jihlavském lesoparku Heulos

Od září začne v Jihlavě fungovat Scioškola. Zařadí se tak mezi školy, které již úspěšně fungují v Praze, Brně a Olomouci. Děti v nich učení baví a ty, které do školy dříve chodily nerady, se do ní teď těší. Všechny existující ScioŠkoly prošly i kontrolou České školní inspekce a všechny s nadprůměrným hodnocením.

0

Před 6 dny

Fotosoutěž Letní barokní Vysočina má své vítěze

O ceny ve fotosoutěži Letní barokní Vysočina se utkalo 26 autorů s více než 130 fotografiemi. Oblíbenými místy byla například Zelená hora, Jaroměřice nad Rokytnou nebo Telč. V kategorii Letní Vysočina se objektivy zaměřovaly na přírodu, západy nebo východy slunce i na oblíbená výletní místa Vysočiny. Soutěž vyhlásila příspěvková organizace Vysočina Tourism, která teď také odtajňuje jména vítězů. S letní tematikou v podobě Malinské skály zvítězil Lubomír Dajč, za vítěze kategorie Barokní Vysočina

0

Před 6 dny

Jihlava pomůže s opravami památek

Majitelé kulturních památek si budou moci požádat o příspěvek na rekonstrukce, které připravují na příští rok. Program regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón (Program) je určen na zachování a obnovu nemovitých kulturních památek na území Městské památkové rezervace (MPR) Jihlava.

0

Před 6 dny
Atos