ZPRÁVY AKTUALITY Vysočina

Vánoční program na Havlíčkově náměstí v Brodě v plném proudu

Na Havlíčkově náměstí v Havlíčkově Brodě odstartoval tradiční vánoční program, v neděli 17. prosince se uskuteční průvod s betlémským světlem od vlakového nádraží na náměstí. Vystoupí čaroděj Cave kouzelnická a k vidění budou ohňostrůjná představení, od 17.30 koncert a od 19.00 ohňová show Novus Origo.

0

Dnes

O středověku v jihlavském muzeu

V úterý 19. prosince se v 18.00 uskuteční v muzejním Malovaném sále v Jihlavě další přednáška z cyklu Science Café, tentokrát bude na téma Středověká krajina a středověký člověk: případ Vysočina hovořit Petr Hrubý z Filozofické fakulty Brno.

0

Včera

Oprava unikátního díla v Brodě na Ostrově

V Kulturním domě Ostrov v Havlíčkově Brodě je unikátní vitráž z českého křišťálu, která nebyla mnoho let k vidění. Nyní ji čeká restaurování a následně by se s nimi měli setkat návštěvníci kulturního domu.

0

Včera

Rozsvícení vánočního stromu Na Hvězdě v Třebíči

Život Na Hvězdě v Třebíči, to není jen baseball. Klub Nuclears zde organizuje akce pro nejširší veřejnost po celý rok. K tradičním událostem zde patří i společné rozsvícení vánočního stromu, které proběhlo ve čtvrtek 14. prosince.

0

Před 2 dny

Jihlavská radnice vydává dvě nové knihy archiváře Ladislava Vilímka

Zcela zaplněná gotická síň jihlavské radnice uvítala oblíbeného badatele, archiváře a spisovatele Ladislava Vilímka. Radnice vydala dvě jeho nové knihy - pilný autor připravil už čtvrté pokračování úspěšné série I domy umírají vstoje, druhou novinkou je publikace Židovští studenti latinského a německého gymnázia v Jihlavě.

0

Před 2 dny

Alejí roku 2017 na Vysočině Valchovská cesta u Počátků

Vítězkou letošního ročníku se stala alej na Staré Husí cestě v Dřevčicích v Libereckém kraji. Na druhé místo se probojovala lipová alej v jihomoravských Šakvicích s 352 hlasy. Třetí místo pak obsadila zámecká alej v Brankách ve Zlínském kraji s 210 hlasy. Na Vysočině se regionální vítězkou stala Valchovská cesta u obce Počátky se 121 hlasem.

0

Před 3 dny

Advent s kolovrátkem v Telči

V sídle Národního památkového ústavu v Telči se v sobotu 16. prosince ve 13.00 uskuteční akce Advent s kolovrátkem. Její stěžejní částí bude přednáška spisovatelky, výtvarnice a folkloristky Kamily Skopové na téma lidových a vánočních tradic. Autorka také představí své knihy, které bude možné na akci zakoupit.

0

Před 3 dny

Radnice v Jihlavě pořídila dobrovolným hasičům nové auto

Jihlavský sbor dobrovolných hasičů Jihlava (kategorie JPO III) dosud používal pro výkon požární ochrany automobil Avia vyrobený v roce 1977. U příležitosti tradičního předvánočního setkání zástupců města Jihlavy s dobrovolnými hasiči předal primátor města Rudolf Chloupek veliteli JSDH Jihlava Marku Zemínovi klíčky od nového vozu. Hasičům teď bude sloužit devítimístný vůz tovární značky Ford.

0

Před 3 dny

Třebíčské děti přinesly dárky dětem z Třebíčska

Děti a učitelky základní školy z ulice 9. května v Třebíči ze třídy Otevřmysl se zapojily do předvánoční akce Krabice od bot 2017, zabalily dárky do více než padesáti krabic od bot pro chudší děti v regionu a ve středu 13. prosince je přinesly na radnici. Naplněné krabice budou před Vánoci předávat dětem ze sociálně slabších rodin pracovnice odboru sociálních věcí Městského úřadu v Třebíči.

0

Před 3 dny

Do kostela sv. Jiljí v Hartvíkovicích už nepoteče

Hartvíkovická farnost s Dalešickou přehradou a chladicími věžemi elektrárny Dukovany na dohled, zapsala další významnou událost do své kroniky. Byly dokončeny opravy střechy, které pomohla financovat Nadace ČEZ.

0

Před 4 dny

Rosa naplnila čtrnáct Krabic od bot dětem pod stromeček

Uživatelé denního stacionáře Rosa se společně s pracovníky zapojili do předvánoční akce s názvem Krabice od bot. Smyslem akce, kterou pořádá Diakonie Českobratrské církve evangelické, je obdarovat děti, které by na Vánoce pod stromečkem jinak žádné dárečky neměly.

0

Před 4 dny

Jihlavská radnice vydává dvě nové knihy archiváře Ladislava Vilímka

Dvě nové knihy dokončil oblíbený archivář, historik a spisovatel Ladislav Vilímek. Připravil už čtvrté pokračování úspěšné série I domy umírají vstoje, druhou jeho novinkou je publikace Židovští studenti latinského a německého gymnázia v Jihlavě. Křest se uskuteční ve čtvrtek 14. prosince v gotickém sále radnice v Jihlavě.

0

Před 4 dny

Třem králům šijí pláště ve škole v Pelhřimově

Pod vedením Dagmar Marešové, mistrové oboru oděvní technik-návrhář, šijí v těchto dnech na SPŠ a SOU Pelhřimov pláště pro koledníky lednové tříkrálové sbírky. Tu už tradičně v celém okrese Pelhřimov díky desítkám dobrovolníků pořádá Oblastní charita Pelhřimov.

0

Před 4 dny

Krabice od bot potěší 15 dětí z rodin v nouzi na Pelhřimovsku

Během dvou týdnů se v rámci akce Krabice od bot podařilo nashromáždit dárky pro 15 dětí v rozmezí věku od 1,5 roku do 13ti let. Mottem této celostátní akce je Udělejme na Vánoce společně radost dětem z rodinami v nouzi a na Pelhřimovsku ji pořádá Sbor ČCE v Moravči. Charita pomohla s vytipováním rodin v nouzi z řad klientů charitní služby KLÍČ – Centrum pro rodinu.

0

Před 4 dny
Horáček - poslouchám čtverec