ZPRÁVY AKTUALITY Vysočina

Bystřičtí fotbalisté podpořili stacionář Rosa

Sportovní klub SK Bystřice nad Pernštejnem uspořádal v červnu loňského roku charitativní fotbalový turnaj, jehož součástí byla veřejná sbírka určená na podporu bystřického denního stacionáře Rosa, který spadá pod Oblastní charitu Žďár nad Sázavou. Sbírka trvala až do konce roku 2016.

0

Včera

Nová pamětní síň v Třebíči přibližuje život zachránce židovských dětí Antonína Kalinu

Třebíč má novou Pamětní síň Antonína Kaliny. Slavnostně ji otevřeli příbuzní a pamětníci významného třebíčského rodáka, představitelé kraje a města i spisovatel Stanislav Motl, který o zachránci stovek židovských chlapců napsal knihu. Návštěvníci expozici najdou v Galerii Ladislava Nováka v třebíčské židovské čtvrti.

0

Včera

Mezinárodní projekt Eljub Dialog v Jihlavě

Dům dětí a mládeže Jihlava bude od čtvrtku 9. do neděle 12. března hostit v rámci mezinárodního projektu eljub Dialog skupinu dvou desítek mladých lidí z Rakouska a Maďarska. Tématem mezinárodní aktivity, které se budou účastnit i čeští mladí lidí, je Zdařilé soužití.

0

Včera

Novoměstská nemocnice připravuje stěhování dětského oddělení

V průběhu měsíce dubna začne v areálu Nemocnice v Novém Městě na Moravě plánovaná demolice dětského oddělení v novoměstské nemocnici. Jedná se o další velkou investiční akci financovanou z rozpočtu zřizovatele. Kraj Vysočina vystaví do konce roku 2018 zcela nové dětské oddělení v hodnotě 100 milionů korun.

0

Včera

Městská knihovna v Pacově spustila novou službu

Městská knihovna v Pacově připravuje od dubna letošního roku novou službu, jedná se o dovoz knih domů. Služba je určena čtenářům, pro které je, vzhledem ke zdravotnímu stavu, problematické knihovnu navštívit osobně.

0

Před 2 dny

Ples žďárské Střední školy obchodní a služeb podpořil Eliščin nový pokojíček

Dražba ručně vyráběného dřevěného motýlka od Adama Němce ze Žďáru nad Sázavou se stala důležitou součástí 34. studentského plesu Střední školy obchodní a služeb ve Žďáře nad Sázavou.

0

Před 2 dny

Vítězslav Jonáš pozastavil členství v ODS. Chce, aby Energetické Třebíčsko bylo vnímáno jako apolitické

Na oblastním sněmu ODS Třebíč konaném 15. února oznámil dlouholetý předseda třebíčské ODS Vítězslav Jonáš pozastavení svého členství ve straně. Nechce totiž, aby sdružení Energetické Třebíčsko, jehož je předsedou, bylo zneužíváno v předvolebním boji.

0

Před 3 dny

O titul Kovo Junior 2017 se na žďárské průmyslovce utkalo 32 žáků

Na 32 žáků učebních oborů obráběč kovů – soustružení a mechanik seřizovač z osmi vysočinských středních škol a z partnerských škol ze Slovenska prokazovalo svou zručnost v soutěži Řemeslo Vysočiny 2017. V jednotlivcích za kategorii mechanik seřizovač zvítězil Josef Vrbka z hostitelské VOŠ a SPŠ Žďár nad Sázavou, ze soustružníků byl nejlepší Martin Pospíchal ze Střední školy průmyslové, technické a automobilní Jihlava.

0

Před 3 dny

Nejčistších ovzduší na Vysočině má Humpolec

Kraj Vysočina patří dlouhodobě k nejčistším regionům České republiky, nejčistším městem je pak Humpolec, vyplývá to z výsledků projektu Informační systém kvality ovzduší v Kraji Vysočina, který trvá už čtyři roky .

0

Před 3 dny

Mezinárodní den průvodců oslaví i Vysoká škola polytechnická Jihlava

Vysoká škola polytechnická Jihlava se v sobotu 18. února připojí k celostátní akci u příležitosti Mezinárodního dne průvodců cestovního ruchu (21. února). Ve spolupráci s Turistickým informačním centrem v Jihlavě a Asociací průvodců ČR nabídne bezplatné komentované prohlídky historického centra Jihlavy.

0

Před 3 dny

Neurologie jihlavské nemocnice v novém kabátě

V Jihlavě otevřeli ve čtvrtek 16. února další zrekonstruované podlaží Nemocnice Jihlava, jedná se o oddělení neurologie, které se stalo druhým opraveným patrem. Celková rekonstrukce za 372.271.571 korun včetně DPH bude hotova za další dva roky.

0

Před 3 dny

Na co nezapomenout při odjezdu na jarní prázdniny do hor

Při cestě na jarní prázdniny do hor se rozhodně vyplatí mít v autě sněhové řetězy, tažné lano a také lopatku na sníh. Nepostradatelným pomocníkem jsou střešní boxy a nosiče na lyže a snowboardy. Jarní prázdniny se blíží. Na Vysočině letos připadly na termín od 20. do 26. února.

0

Před 4 dny

Radnice v Třebíči testuje elektromobil

V úterý 14. února převzal starosta Pavel Janata od regionálního zástupce společnosti E-ON Miloše Morávka klíče od elektromobilu. Ten bude mít radnice zapůjčen na dva měsíce a zaměstnanci jej budou testovat v ostrém provozu. Na první jízdu vyrazil starosta Třebíče.

0

Před 4 dny

Energetika nabízí budoucnost i uplatnění

Provoz Jaderné elektrárny Dukovany nabízí zaměstnání v elektro i strojních oborech. Ročně nabízí zaměstnání desítkám absolventů, mezi nimi i studentům oboru Energetika na SPŠ Třebíč. Už jen do konce února mohou absolventi základních škol, kteří mají zájem o další vzdělání na střední škole, podat svoji přihlášku.

0

Před 4 dny
RE/MAX SIDE B