ZPRÁVY AKTUALITY Vysočina

Vysočina se pyšní nejhustší sítí kontejnerů na tříděný odpad v republice

Bezmála 19 tisíc barevných kontejnerů na tříděný odpad slouží lidem v Kraji Vysočina. Od roku 2005, kdy bylo v kraji instalováno 9 645 barevných kontejnerů, se do současnosti zvýšil počet nádob na tříděný odpad o téměř dvojnásobek.

0

Dnes

„Rodina mě vedla k práci rukama, proto jsem si vybral řemeslo,“ říká student Vítek Tvarůžek z Třebíče

Vítka jsem potkala v dílnách, zrovna měl školní praxi a vyráběl z kovu manžetu ke košili. „Je to moje závěrečná práce,“ vyprávěl. Když má volno, tráví čas za barem a míchá koktejly.

0

Dnes

V Třebíči si můžete nechat otestovat IQ

Katolické gymnázium Třebíč, škola spolupracující s Mensou, organizuje testování IQ pro veřejnost, které se koná 5. dubna od 14 a 15 h. Testování je určeno pro všechny od 5 do 100 let. Na testování je nutné se přihlásit prostřednictvím webu školy www.kgtrebic.cz.

0

Dnes

Vysočina přišla loni o 523 obyvatel

Ke konci prosince 2016 žilo v Kraji Vysočina 508 952 obyvatel, tedy o 523 lidí méně než na začátku loňského roku. Za vylidňování Vysočiny může přirozená migrace, na Vysočinu se přistěhovalo 3 456 lidí a z kraje naopak odešlo 4 289 obyvatel.

0

Dnes

Pracovníci Lesů ČR zvelebili okolí dvou studánek na Jihlavsku

Studánka Karla Holuba a Zpívající studánka za Velešovem mají nové posezení, dvě lavičky k oběma studánkám umístili pracovníci Lesů ČR, kteří také upravili okolí u obou studánek.

0

Dnes

Nejen o vodě ve středu v Havlíčkově Brodě

Ve středu 22. března odpoledne se uskutečnily v rámci Světového dne vody ve velkém sále Staré radnice v Havlíčkově Brodě přednášky na téma Sucho a výkyvy počasí.

0

Včera

Obojživelníci na Vysočině opět vyrážejí na svou pouť, mnohdy končí pod koly aut

V těchto dnech se po setmění na většině silnic Vysočiny můžete setkat s putujícími obojživelníky. Skokani, ropuchy, čolci a další druhy putují každý rok ze vzdálenosti i několika kilometrů do stále stejného rybníka, ve kterém se sami narodili. V případě, že jim jejich cestu překříží silnice, dochází k mnoha malým tragédiím pod koly projíždějících automobilů.

0

Včera

Vrátka v Třebíči pomáhají od roku 2012

Od roku 2012 Vrátka, z. s., provozují v Třebíči sociální službu Sociální rehabilitace pro všechny, kteří mají nějaké zdravotní znevýhodnění a nechtějí sedět doma. Chtějí být více samostatní, chtějí se bavit, ale také mají zájem se naučit něco nového. To vše a mnohem více nabízí služba Sociální rehabilitace.

0

Včera

Havlíčkobrodský Čokoládový festival 2017

Od pátku 24. do neděle 26. března 2017 se v Kulturním domě v Havlíčkově Brodě Ostrov uskuteční Čokoládový festival 2017 s kulinářskou přehlídkou a prodejními stánky s čokoládovými delikatesami. Čokoládový festival 2017 v Havlíčkově Brodě pořádá agentura ChrisFromParis.

0

Včera

Jihlava předchází přemnožení potkanů

Jihlavský magistrát vyzývá občany i firmy ke spolupráci na preventivním zásahu proti hlodavcům. Deratizace má patřičný efekt především tehdy, když je provedena v jednom čase na co největší ploše.

0

Před 2 dny

Revitalizace domu důvodem uzavření chodník i parkovacích stání v Třebíči

Kvůli revitalizaci bytového domu v Třebíči dojde k úplné uzavírce chodníku a parkovacích míst v ulici Zahraničního odboje, oznámil to odbor dopravy a komunálních služeb Městského úřadu v Třebíči.

0

Před 2 dny

Večer očního oddělení v Havlíčkově Brodě

Spolek českých lékařů v Havlíčkově Brodě pořádá pod záštitou Nemocnice Havlíčkův Brod pravidelné vzdělávací akce pro lékaře z Vysočiny. Přijíždějí i lékaři z okolních krajů či praktičtí lékaři.

0

Před 2 dny

Nominujte Studánku Vysočiny 2017

Při příležitosti Světového dne vody, který připadá na 22. března, vyhlašuje Občanské sdružení Zelené srdce po jedenácté tradiční anketu Studánka Vysočiny roku 2017.

0

Před 2 dny

Řemeslný jarmark pomůže Karince

Rodinné centrum Motýlek Žižkovo Pole u Přibyslavi pořádá v sobotu 25. března od 14.00 v sále mateřské školky Řemeslný jarmark pro Karin.

0

Před 2 dny
Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra České republiky 2 čtverec