ZPRÁVY AKTUALITY Vysočina

Studentka na praxi: Líbí se mi, jaký vztah má sestřička domácí péče se svými pacienty

Studentka Vysoké školy polytechnické v Jihlavě Veronika Krejčová se rozhodla, že si v rámci povinné praxe vyzkouší povolání zdravotní sestry v domácí péči, a to konkrétně v Charitní ošetřovatelské službě při Oblastní charitě Havlíčkův Brod. Průvodkyní jí byla zdravotní sestra Daniela Staňková, s níž koncem dubna absolvovala její každodenní pracovní režim.

0

Dnes

Studenti z Vysočiny zvou k návštěvě Včelí naučné stezky ve Smrčné

Uživatelé aplikace EPP – Pomáhej Pohybem přispěli studentskému projektu, který má zvýšit povědomí o včelách a vzbudit zájem o včelaření. Naučná včelí stezka na Vysočině je studentským projektem žáků Školy ekonomiky a cestovního ruchu v Jihlavě. Vybudována byla v okolí Smrčné nedaleko Jihlavy a o provoz se spolu se studenty stará neziskový spolek Centrum umění a řemesel.

0

Včera

V Polné budou světit unikátní varhany

Unikátní varhany v chrámu Nanebevzetí Panny Marie prošly generální opravou a už v neděli 2. července budou ve. 14.30 vysvěceny pomocným biskupem královehradeckým J. E. Mons. Josefem Kajnekem. Po svěcení se uskuteční setkání s farníky na děkanské zahradě a následovat bude jedinečný varhanní koncert v děkanském chrámu s celosvětově významným tenorem a rodákem z Vysočiny Petrem Nekorancem.

0

Včera

V Beranovské školní jídelně vaří zdravě: Knedlíky mají pouze dvakrát za měsíc

Školní jídelna ve Velkém Beranově postoupila do finále soutěže o Nejlepší školní oběd. V srpnu tamní kuchařky poměří své kulinářské schopnosti s dalšími devíti týmy z Česka. Tématem letošního ročníku klání je Zdraví na talíři, které chutná všem.

0

Včera

Revitalizace ulice a oprava přejezdu omezí dopravu v Třebíči a Vladislavi

Dopravní omezení čeká řidiče od začátku července v Čeloudově a Hartmannově ulici a také na vlakovém přejezdu u Vladislav, kde bude společnost Strabag rail opravovat přejezd.

0

Včera

Oblastní charita Jihlava rozšířila služby pro osoby bojující se závislostí

Oblastní charita Jihlava zahájila provoz adiktologické ambulance, která pomáhá lidem v tíživé životní situaci s řešením jejich problému s návykovým chováním, jako je hazardní hraní, užívání alkoholových i nealkoholových návykových látek.

0

Včera

Prosklené zastávky jsou smrtící pro ptáky, tvrdí ochránci

Většina prosklených autobusových zastávek ve městech i obcích na Vysočině představuje podle slov Pavla Koubka ze sdružení Zelené srdce smrtelné nebezpečí pro volně žijící ptáky.

0

Včera

V Havlíčkově Brodě BESIP varoval před úrazy elektrickým proudem na železnici

Dopravně preventivní akce se konala v úterý 27. června na slepé koleji na nádraží v Havlíčkově Brodě. Tématem byly úrazy elektrickým proudem na železnici. Jedná se o pilotní program, na které chtějí pořadatelé ze společnosti BESIP vyzkoušet spolupráci s popáleninovým centrem Popálky, o. p. s.

0

Před 2 dny

Nový trend v podnikání. Firmy se nechtějí starat o svá auta. Pronájem je výhodnější

Firmám a živnostníkům ulehčuje podnikání nová služba, která je v zahraniční běžná, ale u nás je teprve v začátcích – pronájem aut. Aleš Lukášek z Třebíče velmi bedlivě sledoval, co firmy v oblasti automobilů nejčastěji řeší a co potřebují. Vytvořil službu MAXFLEET, která poskytuje firmám i živnostníkům okamžitý pronájem aut.

2

Před 2 dny

Jak na dehydrataci poradí lékař havlíčkobrodské nemocnice

Dehydratovaní senioři tvoří významný podíl pacientů akutně přijímaných na interní oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod v letním období. Ztráta tělesné tekutiny u člověka pokročilého věku trpícího mnoha dalšími chorobami může způsobit příznaky a komplikace v důsledku zhoršeného prokrvení řady orgánů.

0

Před 2 dny

Jihlavská porodnice získala díky maminkám další certifikát

V jihlavské porodnici přistupují velmi šetrně a s respektem ke každé těhotné ženě, které své náhledy a zkušenosti s proběhlým porodem popisují v dotaznících.

0

Před 2 dny

Na konci června začne Kraj s opravami dalších silnic na Třebíčsku

Dopravní omezení čeká řidiče od konce Třebíče směrem na Valeč a také v Rafaelově ulici. Kraj Vysočina začne s opravami v posledním červnovém týdnu.

0

Před 2 dny

Čtvrtý Květinový den „Adapťáků“ se nesl v duchu středověkém

Uživatelé odlehčovací služby Adapta Jihlava si náramně užili IV. ročník akce, jež tradičně nese název Květinový den. Tentokrát se nesl v duchu středověké slavnosti a místem akce se stal hrad Roštejn.

0

Před 2 dny

Řeka Jihlava se o víkendu otevřela rekreantům i profesionálním sportovcům

Část řeky Jihlavy o víkendu obsadili stovky profesionálních i rekreačních vodáků, kteří jí sjížděli od hráze Mohelenské elektrárny po obec Hrubšice. Sobota 24. června patřila veřejnosti k rekreačním účelům a neděle byla vyhrazena pro závody Českého poháru vodáků, pořádaného oddílem Káčata z Brna.

0

Před 3 dny