ZPRÁVY AKTUALITY Vysočina

Legiovlak do neděle na nádraží v Havlíčkově Brodě

Na nákladovém vlakovém nádraží v Havlíčkově Brodě je až do neděle 22. října legiovlak, který zde má svou třiadvacátou zastávku při jeho putování po okresních a dalších městech v České republice. Namátkou můžeme jmenovat Kutnou Horu, Kolín, Přelouč, Ústí nad Orlicí, Náchod, Jičín, Pardubice, Přelouč, Trutnov.

0

Dnes

Děti se Zachotína se seznamovaly s pejsky

Mladé předškoláky z Mateřské školky Zachotín v pátek 20. října navštívili pejsci. Michaela Chábová z Černova děti navštívila se svým psem Lancelotem a fenkou Dolly. Aktivita je poslední ze tří klíčových aktivit absolventské práce studentky Zdeňky Koumarové ze Soukromé vyšší odborné školy sociální, o. p. s., Jihlava.

0

Dnes

Nastávajícím rodičům poradí v jihlavské nemocnici

Nejenom nastávající maminky se můžou podívat do zákulisí porodnice a poslechnout si povídání lékařů a porodní asistentky. V pondělí 23. října je v jihlavské nemocnici připravená konference pro veřejnost s prohlídkou porodních pokojů.

0

Dnes

Děti z havlíčkobrodského BAN!u šly poprvé k volbám

Musím volit stranu, která myslí na vzdělání. Chci se totiž hodně naučit, abych se dostal na gymnázium, padlo také při volbách v havlíčkobrodském Nízkoprahovém klubu BAN! Osmnáct jim sice bude až za pár let, ale už ve čtvrtek 19. října si poprvé vyzkoušely vhodit svůj hlas do volební urny.

0

Dnes

Volby pokračují druhým dnem i na Vysočině

V pátek 20. října odstartovaly na Vysočině prvním dnem volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, voliči mají možnost volit ještě v sobotu 21. října se od 8.00 do 14.00, kdy se volební místnosti uzavřou. Na řadě míst šli k volbám také prvovoliči.

0

Dnes

V Brodě oslavili Den stromů

Den stromů si ve čtvrtek 19. října připomněli v Havlíčkově Brodě s arboristou Vítězslavem Novákem. V parku Budoucnost zájemcům ukázal arboristický zásah s odborným výkladem.

0

Před 2 dny

V Brodě opět ocení nejlepší knihovníky

Krajská knihovna Vysočiny v Havlíčkově Brodě pořádá už šestnáctým rokem Malou knihovnickou slavnost, na které se snaží ocenit záslužnou práci knihovníků neprofesionálních knihoven v Kraji Vysočina. V letošním roce se MKS uskuteční ve středu 22. listopadu od 10.30 v sále Staré radnice.

0

Před 2 dny

Příprava voleb na jihlavském magistrátu v plném proudu

Na jihlavském magistrátu vrcholí přípravy parlamentních voleb, které se uskuteční v pátek 20. a v sobotu 21. října. Pracovníci úřadu už rozvezli do všech 58 jihlavských volebních místností plenty a urny. V těchto dnech připravují vše potřebné pro volební komise.

0

Před 2 dny

Řípovská ulice v Třebíči bude mít nový povrch

V sobotu 21. října bude úplně uzavřena křižovatka ulic Řípovské a Seifertovy v Třebíči kvůli pokládání povrchu silnice. Objížďka povede Pražskou, Sucheniovou a Koželužskou ulicí. Křižovatka bude uzavřena od 7.00 do 19.00.

0

Před 2 dny

Potravinová banka Vysočina hledá dobrovolníky

Potravinová banka Vysočina hledá dobrovolníky do obchodních řetězců v Ledči nad Sázavou, Světlé nad Sázavou a Havlíčkova Brodu, Národní potravinová sbírka se koná druhou sobotu v listopadu.

0

Před 2 dny

Rocker a organizátor Petr Kletečka slaví životní jubileum

Jméno oslavence Petra Kletečky je velmi známé mezi muzikanty a návštěvníky hudebního festivalu Stock Dobrohostov. Petr Kletečka je od roku 1996 neúnavným pořadatelem hudebního festivalu, který svojí nabídkou těší posluchače různých hudebních žánrů.

0

Před 3 dny

Pelhřimovští školáci mají nové hřiště i s oválem pro atletiku

Žáci pelhřimovských základních škol i široká veřejnost mají od středy 18. října k dispozici nové víceúčelové hřiště s atletickým oválem, které nahradilo už zastaralé travnaté. Jeho investorem bylo město Pelhřimov, které za rekonstrukci zaplatí 10,7 milionu korun včetně DPH.

0

Před 3 dny

Čtyři opravená patra interního pavilonu v Jihlavě obývají pacienti

Další oddělení jihlavské nemocnice se přesunulo do opravených prostor. Jedna z největších oprav v historii nemocnice tak postupuje do poslední fáze. Čtyři opravená patra slouží pacientům. Nyní jsou v interním pavilonu opravená čtyři vrchní patra. V nových podmínkách jsou zdravotníci i pacienti neurologického, onkologického, kožního, chirurgického a kardiologického oddělení.

0

Před 3 dny

Dar od Českých drah usnadní nejmenším start do života v Brodě

Dětské oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod dostalo při příležitosti Dne otevřených dveří přestavěné a zrekonstruované stanice intermediární péče o novorozence dar od Českých drah. Náměstek generálního ředitelství ČD Michal Štěpán předal vyhřívanou podložku pro nejmenší miminka.

0

Před 3 dny
TSM Fanatic