ZPRÁVY AKTUALITY Vysočina

Most v Brněnské ulici v Třebíči opraví stát až na jaře

Ředitelství silnic a dálnic ČR nestihne opravit most v Brněnské ulici v Třebíči do konce října. Kvůli dezolátnímu stavu mostu bude rekonstrukce pokračovat i v příštím roce.

0

Včera

Občanská poradna Třebíč: Řešte svou situaci včas!

Zvýšit informovanost v oblasti finanční gramotnosti, seznámit se s nástrahami prodejců, či jen se dozvědět, na co si máme dát při koupi zboží pozor nebo jaká práva mám jako spotřebitel, tak tyto všechny informace jsou obsahem přednášky, kterou pořádá Občanská poradna Třebíč pro širokou veřejnost.

0

Včera

Českou chuťovkou roku 2017 je zmrzlina z Kožichovic

Zmrzlina Eskymáček a Karibik, kterou vyrábí firma z Kožichovic u Třebíče TIPAFROST, získala první místo v celostátní soutěži Česká chuťovka. Porota ocenila skvělou chuť smetanového kokosovo-kakaového Eskymáčku a zmrzliny Karibik s rumovou příchutí.

0

Včera

Další úspěch tanečníků jihlavského Elvisu

O víkendu 21. října se jihlavští tanečníci z rokenrolového klubu Elvis Jihlava vypravili na dvě mezinárodní soutěže. Na Mistrovství světa do Belgie vyrazili v kategorii Žáci úřadující mistři České republiky Daniel Menšík a Nela Šedová, kteří se těsně neprobojovali do čtvrtfinále mezi čtyřiadvacet nejlepších párů a obsadili 25. místo z jednačtyřiceti tanečních párů.

0

Včera

V Novém Městě na Moravě zahájí stavbu dětského pavilonu

Slavnostní poklepání na základní kámen nového dětského pavilonu v Nemocnici v Novém Městě na Moravě se uskuteční v úterý 24. října od 13.00 hodin na místě stavby. Jako základní kámen poslouží kámen, který v letech 1938-1940 používali dělníci při stavbě novoměstské nemocnice.

0

Včera

Jihlavská porodnice slaví tisící miminko

Tisící narozené miminko měli v těchto dnech v porodnici jihlavské nemocnice. Kulaté číslo přišlo o zhruba dva týdny dříve, než loni. Naplňují se proto předpovědi, že narozených dětí bude v krajském městě Vysočiny v letošním roce více. A to navzdory klesající celorepublikové porodnosti.

0

Včera

Ždírec nad Doubravou vítězem soutěže Aktivní obec

Ždírec nad Doubravou zvítězil v soutěži Aktivní obec firmy Asekol. Prvního ročníku soutěže, kterou pořádala firma Asekol, se zúčastnilo na devět desítek obcí. Soutěž probíhala od května do července 2017.

0

Včera

O našich savcích v jihlavském muzeu

V úterý 24. října se uskuteční od 18.00 v muzejním Malovaném sále Muzea Vysočiny Jihlava přednáška zoologa Miloše Anděry z Národního muzea v Praze nazvaná Co je nového u našich savců?

0

Před 2 dny

O Keni v Telči

V sále Univerzitního centra v Telči na náměstí Zachariáše z Hradce v Telči se v pondělí 23. října uskuteční od 17.00 zoologicko-cestovatelská přednáška Pavla a Kláry Bezděčkových nazvaná Splněný sen aneb Jambo, karibu Kenya.

0

Před 2 dny

Legiovlak do neděle na nádraží v Havlíčkově Brodě

Na nákladovém vlakovém nádraží v Havlíčkově Brodě je až do neděle 22. října legiovlak, který zde má svou třiadvacátou zastávku při jeho putování po okresních a dalších městech v České republice. Namátkou můžeme jmenovat Kutnou Horu, Kolín, Přelouč, Ústí nad Orlicí, Náchod, Jičín, Pardubice, Přelouč, Trutnov.

0

Před 3 dny

Děti se Zachotína se seznamovaly s pejsky

Mladé předškoláky z Mateřské školky Zachotín v pátek 20. října navštívili pejsci. Michaela Chábová z Černova děti navštívila se svým psem Lancelotem a fenkou Dolly. Aktivita je poslední ze tří klíčových aktivit absolventské práce studentky Zdeňky Koumarové ze Soukromé vyšší odborné školy sociální, o. p. s., Jihlava.

0

Před 3 dny

Nastávajícím rodičům poradí v jihlavské nemocnici

Nejenom nastávající maminky se můžou podívat do zákulisí porodnice a poslechnout si povídání lékařů a porodní asistentky. V pondělí 23. října je v jihlavské nemocnici připravená konference pro veřejnost s prohlídkou porodních pokojů.

0

Před 3 dny

Děti z havlíčkobrodského BAN!u šly poprvé k volbám

Musím volit stranu, která myslí na vzdělání. Chci se totiž hodně naučit, abych se dostal na gymnázium, padlo také při volbách v havlíčkobrodském Nízkoprahovém klubu BAN! Osmnáct jim sice bude až za pár let, ale už ve čtvrtek 19. října si poprvé vyzkoušely vhodit svůj hlas do volební urny.

0

Před 3 dny

Volby pokračují druhým dnem i na Vysočině

V pátek 20. října odstartovaly na Vysočině prvním dnem volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, voliči mají možnost volit ještě v sobotu 21. října se od 8.00 do 14.00, kdy se volební místnosti uzavřou. Na řadě míst šli k volbám také prvovoliči.

0

Před 3 dny
TSM Fanatic