ZPRÁVY AKTUALITY Vysočina

Velký úklid zahájí v Třebíči koncem března

Radnice v Třebíči plánuje zahájit v pondělí 26. března městě tradiční jarní blokové čištění. Termín dokončení je naplánován na 9. května. Před samotným blokovým čištěním budou uklizeny také chodníky a silnice, nezařazené v harmonogramu. To jsou zejména silnice v trasách městské autobusové dopravy a chodníky kolem páteřních tahů do města.

0

Dnes

V Jihlavě se za týden uzavře na půl roku Brněnský most

V neděli 1. dubna dojde v Jihlavě k uzavření Brněnského mostu v Hradební ulici kvůli jeho následné modernizaci. Uzavření by mělo probíhat až konce října letošního roku, 1. listopadu by měl být most zprovozněn.

0

Dnes

Velikonoce v havlíčkobrodském muzeu

V pondělí 26. a v úterý 27. března proběhnou v Muzeu Vysočiny Havlíčkův Brod Velikonoční dílny. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet zdobení vajíček voskovou technikou, pletení pomlázek či strávit pár chvil velikonočním tvořením z papíru. Nebudou chybět názorné ukázky v podání lidových tvůrců a vyprávění o velikonočních zvyklostech a tradicích.

0

Dnes

Jaro v Dukovanech zahájily velikonoční trhy

Velikonoce jsou za dveřmi, proto si už tradičně mohli dukovanští energetici pořídit v elektrárně ručně vyráběné ozdoby, oblíbené pamlsky nebo textilní výrobky se svátečními motivy a pomoci tak dobré věci. Ve čtvrtek 22. března se v elektrárně Dukovany zúčastnilo trhů šest chráněných dílen, které prodaly výrobky celkem za 28 549 korun.

0

Včera

Pacienti jihlavské nemocnice se během operací ohřejí díky novým podložkám

Nové podložky, které pomáhají udržet u pacientů tělesnou teplotu, využívají na operačních sálech jihlavské nemocnice. Ročně je zdravotníci použijí u tisíců operací. Pacienti díky nim během zákroku neprochladnou.

0

Včera

Uzavírka třebíčské Bráfovy třídy začne vybudováním provizorního kruhového objezdu

V sobotu 24. března bude v křižovatce ulic Bedřicha Václavka a Jungmannova v Třebíči vybudován provizorní malý kruhový objezd, včetně značení na silnici. Radnice k opatření pro objížďku uzavřeného úseku Bráfovy třídy přistupuje v předstihu, protože předpověď očekává příznivé počasí a v sobotu dopoledne zde bude nižší intenzita dopravy.

0

Včera

Představení Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu v Kraji Vysočina

Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (Duke of Edinburgh´s Award neboli DofE) je prestižní vzdělávací program, který spolupracuje nejen se základními a středními školami, ale i s dětskými domovy nebo středisky volného času. Ve středu 21. března se uskutečnilo představení tohoto programu v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě.

0

Před 2 dny

Vraždu gumového medvídka spáchá chemická roadshow na zámku ve Žďáru nad Sázavou

Spirituální vyvolávání kyslíkových duchů, výroba světla a tepla v přímém přenosu nebo netradiční míchání barev či neviditelné písmo. Roadshow neboli Chemie na cestách je unikátní projekt, který zažijete v sobotu 24. března na zámku ve Žďáru nad Sázavou.

0

Před 2 dny

Ortopedičtí pacienti využívají nový pokoj a tělocvičnu v havlíčkobrodské nemocnici

Ortopedicko-traumatologické oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod patří k vyhledávaným pracovištím pacienty z celé republiky. Ročně zde lékaři odoperují kolem 2100 pacientů a ambulantně ošetří 25 tisíc pacientů. Kvůli dlouhodobému nárůstu pacientů i počtu výkonů přistoupili k rozšíření oddělení, nově mají pacienti k dispozici dvoulůžkový pokoj a tělocvičnu pro fyzioterapii.

0

Před 2 dny

Listování o fake news v Havlíčkově Brodě

První jarní den se v Krajské knihovně Vysočiny uskutečnilo další Listování, tentokrát šlo o scénické čtení Nejlepší knihy o fake news, která patří v současné době k nejprodávanějším knihám.

0

Před 2 dny

Humpolecká Půjčovna rehabilitačních a kompenzačních pomůcek otevřena i v úterý

Nemocní, lidé po úrazech nebo lidé se zdravotním postižením mají možnost využít nabídku Půjčovny rehabilitačních a kompenzačních pomůcek, která při Oblastní charitě Havlíčkův Brod funguje v Havlíčkově Brodě a v Humpolci. Podstatné je, že si požadovanou pomůcku může vypůjčit kdokoliv z řad veřejnosti, a to bez lékařského předpisu.

0

Před 3 dny

Z třebíčského Alternátoru na Měsíc a pak ještě mnohem dál

Ekotechnické centrum Alternátor v Třebíči připravilo nový komentovaný program na své projekční kouli nazvaný Dotkněte se Měsíce. Program se zabývá zajímavostmi našeho přirozeného souputníka.

0

Před 3 dny

V parku Budoucnost v Havlíčkově Brodě pokračuje revitalizace

Radnice v Havlíčkově Brodě zahájila na počátku roku revitalizaci parku Budoucnost, do konce dubna budou v parku probíhat odborné zásahy. Revitalizace bude letos podle informací radnice zahrnovat i výstavbu parkových a zpevněných ploch s dlážděným krytem, úpravy rybníku Hastrman a Očko či vybudování nového dětského hřiště s novými herními prvky.

0

Před 3 dny

Pochod Jarní Vysočinou už tento víkend!

O víkendu 23.-25. března se uskuteční 38. ročník turistického pochodu Jarní Vysočinou, který pořádá náš odbor KČT Havlíček Havlíčkův Brod. Letošní ročník jsme věnovali odkazu Karla Havlíčka Borovského a rádi bychom návštěvníky turistické akce přivedli do všech významných „havlíčkovských“ míst v regionu.

0

Před 3 dny