ZPRÁVY AKTUALITY Vysočina

Díky nové aplikaci ušetří jihlavská nemocnice peníze i čas

Ušetření času a peněz. To je hlavní přínos speciální softwarové aplikace, která umožňuje snadnější vyhledávání potenciálních infekcí spojených s poskytováním zdravotní péče ve zdravotnické dokumentaci. Jihlavská nemocnici díky tomu získala druhé místo v celorepublikové soutěži Bezpečná nemocnice.

0

Včera

Řidič se zranil při nehodě u Želiva

V úterý 23. ledna havaroval okolo deváté hodiny ranní u Želiva řidič s osobním vozem, který skončil po havárii na boku mimo vozovku. Následky nehody likvidovali profesionální hasiči z Humpolce s rychlým zásahovým automobilem a cisternovou automobilovou stříkačkou.

0

Včera

Osobní auto se v Třebíči srazilo s autobusem

V úterý 23. ledna po osmé hodině ranní havarovalo v ulici V. Nezvala v Třebíči osobní auto a autobus, u nehody zasahovali třebíčští profesionální hasiči a zdravotníci museli ošetřit malé dítě, které bylo po srážce otřesené.

0

Včera

Žhavý popel příčinou požáru v Telči

Stotisícovou škodu za sebou zanechal požár kůlny, ke kterému vyjížděly v úterý 23. ledna v časných ranních hodinách tři jednotky hasičů do Telče. Při požáru ani zásahu se podle informací hasičů nikdo nezranil.

0

Včera

Tři auta se srazila na Třebíčsku, na místě zasahovali hasiči

Při nehodě tří osobních aut se v pondělí 21. ledna okolo půl jedné odpoledne u Mikulovic na Třebíčsku zranili čtyři lidé. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Třebíče.

0

Včera

Výstava Stavíme, bydlíme v Třebíči

Výstavu Stavíme, bydlíme se uskuteční ve středu 7. a ve čtvrtek 8. února v budově Fórum v Třebíči. V hlavním sále se představí přes třicet expozic s nabídkou všeho, co souvisí se stavbou a rekonstrukcí domu či bytu. Vstup na veletrh je zdarma.

0

Před 2 dny

Most v Mírovce čeká demolice

V polovině ledna uzavřel nevyhovující technický stav most přes řeku Šlapanku v Mírovce na Havlíčkobrodsku. Devadesátiletou mostní konstrukci nyní čeká demolice a následně ji nahradí nová. Po dobu uzávěry povede doprava do Mírovky po silnici III/03811.

0

Před 2 dny

O změnách klimatu v Jihlavě

V úterý 23. ledna se v muzejním Malovaném sále Muzea Vysočiny v Jihlavě uskuteční v rámci cyklu Science Café přednáška Změny klimatu a infekční onemocnění statisticky. Přednášet bude Natália Martínková z Ústavu biologie obratlovců Akademie věd ČR.

0

Před 3 dny

3D filmy přitáhly do chotěbořského kina více lidí

Kino v Chotěboři, které v prosinci odstartovalo 3D promítání, zatím slaví úspěch. Naráží ale na problém s nedostatkem filmů ve formátu 3D.

0

Před 5 dny

Havlíčkobrodská nemocnice získala ocenění v soutěži Bezpečná nemocnice

V soutěži Bezpečná nemocnice 2017 se Nemocnice Havlíčkův Brod s projektem Barevné rozlišení lékových skupin - nejvyšší standard bezpečí umístila na třetím místě. Ředitel David Rezničenko převzal ocenění ve čtvrtek 18. ledna z rukou hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka. Šlo o jubilejní desátý ročník soutěže.

0

Před 5 dny

Požár v Nové Cerekvi je uhašený, hasiči ukončili práce

Od neděle 7. ledna do čtvrtka 18. ledna odpoledne likvidovali hasiči požár skládky druhotné dřevní suroviny v Nové Cerekvi na Pelhřimovsku. Na místě zasahovaly desítky kusů techniky a ve směnách se u požáru prostřídaly stovky hasičů nejen z Vysočiny.

0

Před 6 dny

Nové auto pomáhá Domácí hospicové péči i na malých vesnicích a samotách

Díky dotaci Kraje Vysočina z programu Investujme v sociálních službách mohla havlíčkobrodská Charita v minulém roce zakoupit nový automobil také do Domácí hospicové péče. Sociální pracovníci tak mohou pečovat o umírající klienty i v hůře dostupných místech havlíčkobrodského okresu.

0

Před 6 dny

Škody za více než dva miliony způsobili vydry a bobři na Vysočině

Krajský úřad Kraje Vysočina přijal v roce 2017 celkem 76 žádostí o náhradu škody způsobené zvláště chráněnými druhy živočichů, což je nejvíce přijatých žádostí od roku 2009. Kladně bylo vyřízeno 75 žádostí fyzických i právnických osob, jedna žádost byla zamítnuta pro nesplnění zákonných podmínek. Celková vyplacená částka za rok 2017 činila 2 376 253 Kč.

0

Před 6 dny

Problémy na dálnici D1 na Vysočině pokračují

Od středy 17. ledna, kdy se dálnice D1 na chvíli rozjela v obou směrech, pokračují na hlavní tepně českého silničního systému problémy, kvůli tomu jsou komplikace i na ostatních silnicích celé Vysočiny.

0

Před 6 dny
Fanatic hubněte