ZPRÁVY AKTUALITY Vysočina

Omezení dopravy v září a říjnu v Třebíči

Uzavírky silnic v ulicích Kubišova a Nad Zámkem čekají řidiče v září a říjnu v Třebíči, informoval o tom odbor dopravy a komunálních služeb Městského úřadu v Třebíči.

0

Dnes

Akademie věd bude provádět sociální výzkum také v Třebíči

Až do 11. listopadu bude akademie dotazovat náhodně vybrané domácnosti z celé republiky, prostřednictvím společnosti Median. Cílem akademického projektu je získat dosud chybějící informace o rodinných a společenských vazbách obyvatel České republiky.

0

Včera

Katolické gymnázium buduje nové učebny. Uspělo v žádosti o dotaci

Do konce příštího roku vyroste v areálu Katolického gymnázia nová budova s moderními učebnami pro výuku jazyků a přírodovědných předmětů.

0

Včera

V Havlíčkově Brodě se uskutečnil Den bez aut

Ve čtvrtek 21. a v pátek 22. září si na několika místech v Havlíčkově Brodě připomněli Den bez aut, který každoročně připadá na 22. září. V pátek proběhl celodenní program v areálu v Plovárenské ulici, tentokrát ve znamení koloběžek.

0

Včera

Podpořte projekty z Vysočiny

Od středy 27. září mohou zákazníci všech prodejen Albert podpořit běžným nákupem děti ze sociálně znevýhodněného prostředí. Startuje další ročník charitativní akce Bertík pomáhá. Na Vysočině mohou lidé rozhodovat mezi šesti nominovanými projekty. Hlasování potrvá do 10. října.

0

Včera

Závěr týdne v Brodě ve znamení Dne bez aut

Den bez aut, který připadá vždy na 22. září, si v Havlíčkově Brodě připomínají od roku 2000 prostřednictvím nejrůznějších aktivit. V letošním roce proběhla akce ve sportovním areálu v Plovárenské u řeky Sázavy se zaměřením na koloběžky. Současné velké koloběžky jsou ekvivalentem jízdního kola a v některých svých vlastnostech jej dokonce předčí.

0

Před 2 dny

Domov pro seniory v Havlíčkově Brodě slavil

Ve středu 20. září oslavil Domov pro seniory v Havlíčkově Brodě patnácté výročí existence. Součástí oslav byl první ročník amatérské soutěžní přehlídky Umíš, umím, umíme! a slavnostní odhalení a posvěcení sochy na zahradě domova.

0

Před 2 dny

Propojka Telečské a U Hřbitova v Jihlavě nebude. Vadí hygienikům

Mnoho si slibovala jihlavská radnice od propojení ulic U Hřbitova a Telečské. Jednoduchá, třicet metrů dlouhá propojka by nahradila provizorní silniční panely, které v současnosti slouží pouze pro chodce. Propojení z konce obydlené části Telečské ulice by pomohlo svést část dopravy na kapacitnější ulici U Hřbitova, resp. Seifertovu a následně Wolkerovu ulici.

0

Před 2 dny

Den pro zdraví našich nejmenších v Havlíčkově Brodě

Mateřské centrum Zvoneček pořádalo v rámci celorepublikové kampaně k Světovému týdnu kojení v úterý 19. září v Havlíčkově Brodě akci nazvanou Den pro zdraví našich nejmenších.

0

Před 2 dny

Putování za zlatým rounem na Chaloupky

V neděli 24. září se v deset hodin dopoledne opět otevřou brány Ovčího dne na Chaloupkách u Kněžic. Návštěvníci tohoto tradičního podniku se mohou těšit nejen na bravurní stříhání ovcí a pasení s pomocí ovčáckých psů, ale jako vždy i na hry a malá dobrodružství. Průvodcem letošního Ovčího dne budou bohové řecké mytologie, kteří si udělají krátký výlet na Vysočinu.

0

Před 2 dny

Na severu Vysočiny byl tajemný hrad. Ví se o něm jen, že vznikl a zanikl

Vesničkou Podmoky u Golčova Jeníkova protéká potok zvaný Brslenka. Za obcí pak vytváří údolí obklopené vysokými stráněmi. Na jedné z nich jsou kromě hustých lesů také zbytky tajemného hradu, o kterém víme v podstatě jen to, že před více než 700 lety vznikl a před více než 600 lety při požáru zanikl.

0

Před 3 dny

Za úkoly a vzděláním do jihlavské zoo

Děti z Mateřské školky Zachotín si při návštěvě Zoo Jihlava v pátek 15. září dopoledne nejen prohlédly zvířata, ale plnili také úkoly. Akce se konala v rámci první aktivity absolventské práce Zdeňky Koumarové, studentky dálkové formy studia Soukromé vyšší odborné školy sociální, o. p. s., Jihlava. Zúčastnilo se jí 14 dětí, učitelka a ředitelka z MŠ Zachotín.

0

Před 3 dny

Víkend otců v Jihlavě nabídne zábavu pro celou rodinu

Nedělní souboj týmů FC Vysočina Jihlava a Baník Ostrava nabídne řadu lákadel pro celou rodinu. Duel totiž bude součástí tradičního projektu první ligy nazvaného Víkend otců.

0

Před 3 dny

Ručně pletené chobotničky pomáhají v jihlavské nemocnic

Barevné hlavičky s chapadly, které mají oči veselé obličeje. To jsou chobotničky, které pomáhají předčasně narozeným dětem na novorozenecké JIP jihlavské nemocnice. Malé háčkované chobotničky dávají miminkům potřebný pocit bezpečí. Nedonošená miminka jsou v inkubátorech klidnější, a tak si nevytahují z tělíčka hadičky, které jim dávají kyslík a živiny.

0

Před 3 dny
Den charity 2017