ZPRÁVY AKTUALITY Vysočina

Větrníkový den po šesté v Rozsochatci

V úterý 21. listopadu se slaví Evropský den pro cystickou fibrózu. Po celé České republice konají benefiční akce s názvem Větrníkový den, za účelem zvýšení povědomí o tomto nevyléčitelném onemocnění, které postihuje především dýchací a trávicí ústrojí. V pátek 17. listopadu proběhl Větrníkový den také v Rozsochatci.

0

Dnes

Nejstarší občance Jihlavy je 103, blahopřáli ji zástupci radnice

Helena Kyralová z Jihlavy se 20. listopadu dožila 103 let. K významnému jubileu přišel za radnici popřát i primátor Rudolf Chloupek a radní Jana Nováková Hotařová, kteří oslavenkyni předali květiny, dárkový koš a pamětní listinu.

0

Dnes

Děti v jihlavské nemocnici čeká vlídnější prostředí

Vydařený benefiční koncert skupiny Wohnout byl tou správnou tečkou za projektem Rekonstrukce pokoje dětského oddělení Nemocnice Jihlava, na který uživatelé EPPky sbírali body pohybem, aby je pak na finanční příspěvek 50 tisíc korun převedla Nadace ČEZ.

0

Dnes

Pomoc pro havlíčkobrodskou Charitu od dm drogerie markt

Hned trojnásobnou pomoc přinesla v letošním roce společnost dm drogerie markt Oblastní charitě Havlíčkův Brod. V rámci iniciativy Společně věnovala do běžného provozu čisticí prostředky v hodnotě 7 070 korun a finanční dar ve výši 32 930 korun na nákup pedigu a potřebného příslušenství pro Sociálně terapeutickou dílnu v Ledči nad Sázavou.

0

Dnes

O židovském osídlení v Jemnici a Polici na třebíčském zámku

Přednáškový cyklus Muzea Vysočiny Třebíč nabídne v úterý 21. listopadu od 17.30 na zámku v Třebíči poslední přednášku v tomto roce nazvanou Židovské osídlení v Jemnici a Polici. Přednáší pracovnice muzea Jana Lochmanová.

0

Včera

Na Den zdraví opět se v jihlavské nemocnici změří na cholesterol

Jihlavská nemocnice proto připravila letos již druhý Den zdraví pro veřejnost, kde si můžete nechat změřit tlak, cholesterol, naučíte se také správně mýt ruce. Ženy mohou bez objednání na mamograf. Preventivní prohlídky mohou zachránit život. I když se totiž cítíte dobře, může u vás začínat některé onemocnění, které je zatím bez příznaků.

0

Včera

Zvonkohraní v Jihlavě

Zvonkohraní pořádá ve čtvrtek 23. listopadu devátý ročník ZŠ TG Masaryka v Jihlavě. Kromě samotné účasti na Zvonkohraní se veřejnost může zapojit tím, že přinese korálky všeho druhu i velikosti, krajky a zbytky krajek, zbytky vlny apod., které se budou vybírat v době konání akce dole na bráně.

0

Včera

Zahrádky v Jihlavě příští rok po 22. hodině už jen na výjimku

Jihlava připravuje úpravu tržního řádu, která ošetřuje provozní dobu restauračních zahrádek. Od příští sezóny bude možné po 22. hodině provozovat pouze ty zahrádky, které budou uvedené v příloze tržního řádu. O zařazení na seznam musí provozovatelé požádat do konce tohoto roku.

0

Včera

Tříkrálová sbírka na Havlíčkobrodsku a Humpolecku se blíží

Největší dobrovolnická akce v republice oslaví v příštím roce již osmnácté narozeniny. Je již samozřejmostí, že se do Tříkrálové sbírky zapojí také Oblastní charita Havlíčkův Brod, která pomáhá potřebným v havlíčkobrodském okresu a na Humpolecku. Tentokrát výtěžek v regionu podpoří bezodkladný nákup vozidel do sociálních služeb, jejichž pracovníci poskytují péči o lidi v nouzi v jejich domovech.

0

Včera

Historická přednáška v jihlavském muzeu

V úterý 21. listopadu se v muzejním Malovaném sále v Jihlavě uskuteční další přednáška z cyklu Science Café. Zájemci se mohou těšit na přednášku Jany Bisové nazvanou Komoří z Wormsu, říšští svobodní páni z Dalbergu v německých a českých zemích. Začíná v 18.00.

0

Před 2 dny

Blížící advent na Vysočině symbolizují i vánoční stromy na náměstích

Jedním z prvních měst, které se letos už může pyšnit vánočním stromem na náměstí, je Ždírec nad Doubravou na severu Vysočiny. Postupně se budou přidávat další místa regionu.

0

Před 4 dny

Učni z Velké Bíteše na zkušené ve Vídni

Střední odborná škola Jana Tiraye Velká Bíteš, příspěvková organizace, se rozhodla k účasti na projektu Erasmus+. Učni tak mohli vyrazit na zkušenou do rakouské Vídně, kde strávili dva týdny, aby si zdokonalili odborné i jazykové znalosti a dovednosti.

0

Před 4 dny

Mladí umělci přemalovali v Jihlavě trafostanici

Zdi trafostanice v ulici Romana Havelky v Jihlavě zdobí dílo mladých umělců. Objekt nabídl městu k uměleckému využití majitel, společnost E.ON. Radnice ke spolupráci přizvala Střední uměleckoprůmyslovou školu Jihlava - Helenín.

0

Před 5 dny

Třebíčská radnice pořádá praktické výcviky pro pedagogy

V průběhu celého školního roku 2017/2018 probíhají vždy jednou měsíčně v prostorách třebíčské radnice výcviky praktických dovedností pro pedagogy všech sedmi školních poradenských pracovišť třebíčských základních škol.

0

Před 5 dny
Atos