ZPRÁVY AKTUALITY Vysočina

Opravy interního pavilonu jihlavské nemocnice jdou do finále

Rekonstrukce interního pavilonu postoupila do další fáze. V uplynulých dnech proběhlo další velké stěhování, kdy se přesunulo celé interní oddělení. Opravených je tak nyní už pět podlaží a pracuje se ve zbylých dvou. Jedna z největších oprav jihlavské nemocnice se tak pomalu blíží do finále.

0

Dnes

Zloděj poškodil na Pelhřimovsku tři kříže

Ze dvou křížů u Starých Bříšť a jednoho u Zachotína mezi Humpolcem a Pelhřimovem zmizely v uplynulých dnech litinové korpusy Ježíše a z jednoho i litinová nápisová deska. Co mají kromě krádeže všechny tři kříže společného? V minulých letech je obnovili dobrovolníci ze sdružení Zelené srdce, kteří se obnově a údržbě zapomenutých drobných památek na Vysočině věnují od roku 2005.

0

Včera

Studenti Vysoké školy polytechnické Jihlava vytvořili novou aplikaci

Pro studenty Vysoké školy polytechnické Jihlava (VŠPJ) je důležité, aby řešili především praktické úkoly spojené s praxí. Když se to podaří spojit s dobrou věcí, je důvod k radosti. To je i případ naprogramované aplikace Matrika pro Mateřskou školu a Speciálně pedagogické centrum Jihlava (SPC).

0

Před 2 dny

Po nehodě na Pelhřimovsku se auto vznítilo

V sobotu 17. února před jednou hodinou odpoledne se silnici u Horních Rápotic na Pelhřimovsku stala havárie osobního auta, které po nárazu do stromu začalo hořet. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Humpolce s rychlým zásahovým automobilem a cisternovou automobilovou stříkačkou.

0

Před 2 dny

Pacovská radnice vyzývá vlastníky památek

Vlastníci památek nejen v Pacově mají i letos možnost využít programu Ministerstva kultury ČR na Podporu obnovy kulturních památek prostřednictvím obcí s rozšířenou působností. Program je určený na zachování a obnovu nemovitých kulturních památek, které se nalézají mimo památkové rezervace a zóny, nejsou národními kulturními památkami a nejsou ve vlastnictví České republiky.

0

Před 2 dny

O rekonstrukci historie v Jihlavě

V úterý 20. února se v muzejním Malovaném sále Muzea Vysočiny Jihlava uskuteční v rámci cyklu Science Café přednáška nazvaná Vědecké a nevědecké přístupy k rekonstrukci historie. Přednášet bude Pavel Macků, ředitel pracoviště Telč Národního památkového ústavu.

0

Před 3 dny

Vysočina v pátek hlásí problémy v dopravě

Od rána v pátek 16. února do 14.00 řešili policisté téměř čtyřicítku dopravních nehod na silnicích všech tříd, včetně dálnice D1 na Vysočině. Zranilo se při nich lehce šest lidí.

0

Před 3 dny

Několikacentimetrová sněhová nadílka opět komplikuje dopravy Vysočiny

V noci ze čtvrtka 15. na pátek 16. února pokryla Vysočinu několikacentimetrová vrstva sněhu, od ranních hodin působí řidičům problémy na všech silnicích Vysočiny.

0

Před 3 dny

Jihlavská radnice zajistila dotisk knižní série archiváře Ladislava Vilímka

Když radnice koncem minulého roku uvedla čtvrté pokračování knihy Ladislava Vilímka I domy umírají vstoje, celý náklad o pěti stech kusech se vyprodal během několika dní. V prodeji už chyběly i předchozí díly nejúspěšnější publikace, kterou kdy město vydalo. Jihlava nechala knihy dotisknout, kompletní série je nyní k mání v Turistickém informačním centru.

0

Před 4 dny

Den španělské kuchyně v Havlíčkově Brodě

Ve čtvrtek 15. února pořádala Obchodní akademie a Hotelová škola Havlíčkův Brod ve spolupráci s Asociací školních jídelen a Krajem Vysočina Den španělské kuchyně. Ve školní jídelně žáci ochutnali španělské menu a součástí byl doprovodný program. Akce se zúčastnil velvyslanec Španělského království Pedro Calvo-Sotelo Ibánez-Martín.

0

Před 4 dny

Dětský karneval v Kališti

V sobotu 17. února hostí od 13.30 Penzion Gustava Mahlera v Kališti 28. ročník tradičního Dětského karnevalu.

0

Před 4 dny

S Jiřím Padevětem v Jihlavě

Ve středu 21. února se v muzejním Malovaném sále jihlavského muzea uskuteční další beseda z velmi volného cyklu Dějiny na vlastní kůži. Posluchači se mohou těšit na Jiřího Padevěta a jeho povídání o dějinách na tenkém ledě, vůli lidu a osmičkových letopočtech...

0

Před 4 dny

Novinky z Roštejna představí v Telči kastelánka hradu

V prostorách radnice v Telči se v pondělí 19. února uskuteční od 17.00 přednáška nazvaná Co se děje na hradě? Jak to aktuálně na Roštejně vypadá sdělí posluchačům kastelánka hradu Kateřina Rozinková.

0

Před 4 dny

Matěj Doležálek z humpoleckého gymnázia převzal ocenění

Matěj Doležálek z Gymnázia dr. A. Hrdličky v Humpolci se stal absolutním vítězem sedmého ročníku největší on-line středoškolské soutěže v anglickém jazyce na světě Best In English, kterou každoročně pořádá Institut rozvoje kompetencí společně se vzdělávací a cestovní agenturou Czech-us a účastnilo se jí téměř osmnáct tisíc studentů z celého světa.

0

Před 5 dny
Fanatic hubněte