Atletka ze Žďárska opět láme rekordy

Atletka Lada Vondrová zlepšila na Mistrovství ČR dorostu a juniorů o uplynulém víkendu 25. a 26. června v Třinci opět své osobní rekordy.

/uws_images/firmy/083199/clanky/atletka-ze-zdarska-opet-lame-rekordy/000001_h.JPG

Lada Vondrová na stupních vítězů, archiv Jaroslava Jóna

„Lada byla znovu velmi úspěšná, v sobotu dopoledne běžela 100 metrů překážek, kde si v rozběhu vytvořila v protivětru osobní rekord 14,19 a ve finále se opět v protivětru zlepšila na 14,09 a získala bronzovou medaili pouze 0,01 za druhou v pořadí. Čekal jsem, že bude tak pátá. Odpoledne pak běžela 400 metrů, tentokrát jsme zvolili hladkou čtvrtku, Lada sobotní rozběh běžela na co nejlepší čas a zaběhla si osobní rekord za 54,97, ze začátku června ho měla 55,34.

Druhý den bylo finále, kde s převahou vyhrála v opravdu skvělém čase 54,35. Ani nevím, kde se to v ní vzalo, bylo to fakt skvělé a nečekané,“ chválil trenér Jaroslav Jón, podle něhož je svými výkony nyní před mistrovstvím Evropy (ME) 17 ve své kategorii na 400 metrů překážek na čtvrtém místě v Evropě a na 400 metrů dokonce na třetím místě.
„Musím zvolit, co tam poběží, je to těžké, ale asi to budou ty překážky. Nyní máme týdenní přípravný trénink a pak doladění. Do Gruzie odlétáme 11. července, závodit by tam měla ve dnech 15. a 17. července. Po návratu z ME hned odjede na MS 19 do Bydhoště, kde poběží pouze štafetu 4x400 metrů,“ dodává Jaroslav Jón.

Autor: Milan Pilař