Atletům z Vysočiny se dařilo v Jižní Koreji

Závodníci z Vysočiny se představili ve druhé polovině března na Mistrovství světa v atletice Masters v jihokorejském Daegu a dařilo se jim. Šampionátu se zúčastnilo 4324 sportovců (3144 mužů a 1180 žen) z 75 zemí světa - nejvíce účastníků měla domácí Korea – 2820 startujících.

uniweb weby

Samotné soutěže probíhaly od 19. do 25. března na jihovýchodě Koreji v Daegu, což je čtvrté největší město v Koreji s více než 2,5 miliony obyvatel.

„Soutěžilo se v pětiletých věkových kategoriích od 35 let výše ve všech halových atletických disciplínách a navíc se venku házelo oštěpem, kladivem, břemenem a diskem, probíhala chůze na 10k m a závod v krosu na 8 km a silniční půlmaraton.

Z České republiky tentokrát startovalo 36 závodníků. Získali jsme celkem 45 medailí (14 zlatých, 13 stříbrných, 18 bronzových – 21 jich bylo z vrhačských soutěží, 15 z běhů, 6 ze skoků a 3 z chůze – 29 medailí získali muži, 16 ženy – tím jsme obsadili v pořadí národů 11. místo ze 75 zúčastněných států. Z Kraje Vysočina startovalo pět atletů a dokázali vybojovat deset medailí.

Titul mistra světa získal Vladimír Srb z Jihlavy (Běžec Vysočiny) v kategorii M35 v krosu na 8 km. Stříbrnou medaili získal na půlmaraton a další dvě stříbrné společně s týmem ČR (ve složení Srb, Brychta, Tománek) na kros a půlmaraton, dále byl čtvrtý na 3000 m.

Tři stříbrné medaile získal Jiří Brychta z Havlíčkova Brodu (TJ Nové Město na Moravě) v kategorii M40 na půlmaraton a dvě stříbrné společně s týmem ČR (ve složení Srb, Brychta, Tománek) na kros a půlmaraton.

Stříbrnou medaili ze skoku o tyči získal Jiří Burda M45 (TJ Slavoj Pacov) a dále byl 4. v hodu diskem, 7. v skoku dalekém a 19. na 60m.

Dvě bronzové medaile získal Petr Veleba M45 (Třebíč) 60 překážek a skok vysoký dále byl 4. v pětiboji.

Petr Motálek M55 z Třebíče byl 10. na 3000 m a 15. na 1500 m,“ popsal výsledky atletů z Vysočiny Jiří Brychta.