Biozemědělský den v Sasově

0

biofarma sasov, jihlava


Biozemědělský den - Den otevřených vrat se uskuteční na Biofarmě Sasov v sobotu 23. září od 11.00. Na návštěvníky čeká odpolední program

Program

11.00 přivítání návštěvníků

K vidění budou výběhy ustájených čuníků a venkovní ustájení pod stanem, čuníci v jablečném sadu, ukázka hospodářských zvířat, koně, teepee, sušárna bylin a konopí, bioplynová stanice, faremní jatka, masná výrobna, konopné pole, 3D tisk z konopného plastu, zelinářská zahrada.

Návštěvníci mohou ochutnt výrobky oceněné jako Česká biopotravina roku: Bio trhaná paštika z přeštíka (2016, celkový vítěz), Bio konopné sádlo z přeštických prasat (2014, celkový vítěz), Bio dršťková polévka (2015, vítěz v kategorii živočišných produktů) a Kančí biolovečák (2010, celkový vítěz).

Pro děti pořadatelé připravili tvoření s Dětským lesním klubem Hájenka, trampolína, ping pong, trenažéry dojení, lukostřelbu, vožení dětí na koních (13.00 až 14.00), opékání špekáčků na ohni u týpí a další.

Po celou dobu akce bude připraveno občerstvení, ochutnávka biopotravin, možnost nákupu sasovských výrobků ve faremním obchůdku (vyzrálé hovězí maso z masných plemen pastevně chovaného skotu, vepřové maso čuníků z venkovních chovů, masné výrobky a uzeniny bez chemie, brambory, zelenina ze sasovské zahrádky paní Sklenářové - vše v kvalitě BIO), bio burčák a hroznový mošt od Abrlů z Pavlova pod Pálavou, mléčné bio kozí výrobky od Dvorských z Olešenky, stánek konopných výrobků a potravin Hempoint, rukodělné výrobky ROSKA Jihlava, infostánek Ministerstva zemědělství (informační a propagační materiály o ekologickém zemědělství a biopotravinách, vzorky některých bio výrobků) + PRO-BIO regionální centrum Vysočina

Vystoupí Dj FACES (latino, funky, electroswing, nu jazz, nu disco, chill, lounge music ...).


Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...