Brodské gymnázium hostilo Logickou olympiádu

0

Havlíčkobrodsko


V pátek 4. listopadu se na Gymnáziu Havlíčkův Brod sešlo téměř 150 žáků z celého kraje, aby se utkali v krajském kole Logické olympiády.

Soutěž pořádá společnost Mensa ČR v celostátním měřítku již potřetí a v roce, kdy slaví 20-té výročí založení, může slavit i rekordní účast. V on-line nominačním kole Logické olympiády se zaregistrovalo více než 32 tisíc žáků základních a středních škol.

„Tato soutěž prověřuje zejména logické myšlení, kombinační schopnosti, či prostorovou představivost. Může nám učitelům pomoci odhalit nadané dítě,“ uvádí organizátorka krajského kola na Vysočině Zuzana Šimůnková. „Je potěšující, že letos je i v našem kraji více soutěžících, téměř dva tisíce, počínaje žáky druhé třídy až po maturanty,“ dodává.

Čekání na začátek soutěže jednotlivých kategorií zpříjemňoval stánek BESIP s testy, kvízem a odměnami. Krajské klání začalo kategorií pro žáky prvního stupně základních škol. Zvítězil Ondřej Med ze ZŠ Havlíčkova v Jihlavě a spolu s dalšími třemi v pořadí postupuje do celostátního kola. V následující kategorii čekal postup do celostátního kola šest nejlepších žáků druhého stupně ZŠ. Prvenství získala Natálie Mikolajová z Gymnázia Havlíčkův Brod. Mezi středoškoláky udržel krajské prvenství z nominačního kola Stanislav Kruml z Gymnázia Chotěboř. Mezi šesti postupujícími z nejstarší kategorie je i loňská vítězka Hana Pařízková z Gymnázia Velké Meziříčí, čerstvá držitelka nejvyššího ocenění Kraje Vysočina, která obsadila druhé místo.

Krajské kolo Logické olympiády v Havlíčkově Brodě proběhlo za podpory Kraje Vysočina.

Autor: Ondřej RázlSouvisející

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Opište kontrolní kód
Vysíláme živě.cz