Cestujícím v městské dopravě v Havlíčkově Brodě poradí informátoři

0

havlíčkův brod, havlíčkobrodsko, městská doprava


V Havlíčkově Brodě se od 10. prosince změní systém městské hromadné dopravy. Nové jízdní řády v tištěné podobě jsou již cestujícím k dispozici. V elektronické podobě se s nimi mohou zájemci seznámit na webových stránkách Technických služeb. Radnice ale nabízí i jiný způsob získání informací o nových spojích.

Jednou z možností je obrátit se na BUS centrum v nádražní hale Českých drah, vždy od pondělí do pátku od 5.30 do 16.30. Další variantou je využít telefonního spojení na číslo 569 422 538 nebo napsat na e-mailovou adresu terminal@tshb.cz.

„ V poslední době zaznamenáváme časté obavy obyvatel z přechodu na nový systém. Rádi bychom jim na začátku ulehčili situaci. Z tohoto důvodu budou na konečné zastávce dopravního terminálu a přestupních stanicích u stavební školy a Havlíčkově náměstí stát od pondělí do středy informátoři, kteří cestujícím v případných nesnázích poradí,“ řekl místostarosta města Havlíčkův Brod Čeněk Jůzl.

Nové jízdní řády vznikaly zhruba dva roky, v Havlíčkově Brodě dochází ke změně systému MHD zhruba po 22 letech. „Nově nastavený intervalový systém městské dopravy dokáže plošně pokrýt návazné spoje vlaků i linkových autobusů i v případě, že mají zpoždění. Pro cestující je to tedy výhoda. Pokud ale jedou směrem, kam nevede přímá linka, musí si vhodný spoj a místo přestupu. 

V souvislosti se změnou jízdních řádů nabízí město i zvýhodněnou cenu čipové karty. Tu si cestující mohou do konce února pořídit za 60 Kč. Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Opište kontrolní kód
http://vysocina-news.cz/ BILA