Další těžká bitva FC Vysočina: v pátek na Dukle Praha

0

fc vysočina jihlava, fotbal, první liga


Fotbalová Vysočina se vzepřela předsezónním prognózám fanoušků i odborníků a skvělým vstupem do jara se zcela rovnocenně vrátila do boje o záchranu. Další důležitá bitva o setrvání mezi elitou čeká jihlavský tým už tento pátek 9. března od 18.00 na Julisce – proti Dukle Praha.

Pražská Dukla přezimovala na desáté příčce se slušným ziskem 19 bodů. Jenže tým trenéra Jaroslava Hynka v jarních duelech získal pouze bod ze zlínské Letné. V dalších kolech doma podlehl Jablonci a v posledním kole mu nevyšlo derby v Ďolíčku. Zimní náskok devíti bodů na FC Vysočina se za pouhá tři kola smrskl na jediný bod. Juliska tak bude hostit velice důležitý duel o šest bodů. Netřeba dodávat, že hráči Dukly mají před sebou jednoznačný úkol, kterým je první plný bodový zisk na jaře.

Prvoligová bilance obou celků je vzácně vyrovnaná, když si v jedenácti duelech oba celky připsaly po třech výhrách. Vysočina byla paradoxně úspěšnější na pražské půdě, kde v pěti utkáních dvakrát zvítězila a jednou se zrodila remíza. Poslední tříbodový zisk FC Vysočina se na Julisce zrodil skoro přesně před dvěma lety a stačila k němu vlastní trefa Štětiny. Vysočina uspěla i na podzim, když dvěma trefami v závěru utkání otočila průběh a doslova vydřela tři body za výhru 3:2. Za Jihlavu stříleli Fulnek, Dvořák a Ikaunieks, mezi střelce Dukly se zapsali Holenda a Mustedanagić.

Aktuální pohled do jihlavského kádru a předzápasové ambice Vysočiny tradičně poskytl asistent trenéra Michal Šmarda. „Před námi je velice těžký a důležitý zápas proti kvalitnímu a nepříjemnému soupeři. Dukla do jara nevstoupila ideálně, tudíž v nadcházejícím utkání udělá vše pro tříbodový zisk. Náš soupeř se dlouhodobě prezentuje kombinačním fotbalem, držením míčem, rychlým přechodem do útoku a kvalitními standardními situacemi. Pozor si musíme dát na rychlé kraje a také na nebezpečného zkušeného hroťáka Holendu. Dukla je navíc velice silná v domácím prostředí, kde uhrála většinu svých bodů a v probíhajícím ročníku na Julisce prohrála pouze dvakrát.“Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Opište kontrolní kód
RV-pomáháme být vidět PRUH