Dlouhodobé uzavírky v Třebíči skončily

0

doprava, třebíč


Od konce října je zprovozněna Bráfova třída v Třebíči, kde stát prostřednictvím Ředitelství silnic a dálnic ČR položil nový povrch silnice. Před samotným povrchem byly nově položeny veškeré inženýrské sítě. Vodovod a kanalizace byly v některých místech v hloubce až čtyři metry. První etapa je hotová, další nás čeká na jaře.

Skončila také celková regenerace sídliště v Čeloudově a Hartmannově ulici, která zahrnovala nové vozovky, parkovací stání, chodníky, veřejné osvětlení, mobiliář, sadové úpravy a přístřešky pro kontejnery. Regenerace probíhala od začátku července do konce října tohoto roku a celková cena je zhruba 8,5 milionu. Příští rok bude město pokračovat v regeneraci v návazných ulicích.

Také Řípovskou a Seifertovou ulicí už od začátku listopadu projedete. Tady se jednalo o kompletní rekonstrukci silnice, chodníků a veřejného osvětlení, byl přeložen plyn a rekonstruován vodovod a kanalizace. Rekonstrukce proběhla od začátku května do konce října a náklady bez vodovodů a kanalizace byly 5,7 milionu korun. V příštím roce bude rekonstrukce navazovat v Horově ulici, v dalším roce pak v Chelčického a Křižíkově ulici.

Skončila také druhá a závěrečná etapa rekonstrukce Kubišovy ulice. V termínu od konce září do konce října prošel rekonstrukcí úsek od sídla VAS, a. s., po napojení do Hrotovické ulice. Letošní etapa rekonstrukce zahrnovala nový povrch silnice, chodník včetně obrubníků a dláždění zastávky autobusové dopravy a její cena je 2,1 milionu korun.


Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Opište kontrolní kód
RV-pomáháme být vidět PRUH