Drogový dealer z Táborska v rukou jihlavských policistů

0

jihlavsko, drogová trestná činnost, vysočina, policie čr


Kriminalisté z Jihlavy dopadli muže, který přivážel z různých míst České republiky pervitin a ten poté distribuoval v regionu. Šestačtyřicetiletého muže kriminalisté zadrželi, při prohlídce vozu zajistili pervitin. Muže obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu a skončil ve vazební věznici.

„Muž přijel ve večerních hodinách s vozem Škoda Octavia v Třebíči na ulici U Obůrky, kde ho zastavili policisté. Zadrženého převezli na oddělení služby kriminální policie a vyšetřování do Jihlavy, kde ho umístili do policejní cely. Kriminalisté při prohlídce vozu zajistili pervitin, krystalická látka bude dále podrobena odbornému zkoumání,“ popsala policejní mluvčí Jana Kroutilová s tím, že policejní komisař zahájil na základě shromážděných důkazů trestní stíhání šestačtyřicetiletého muže z Táborska.
„Muž byl obviněn ze zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy spáchaného ve značném rozsahu,“ dodal Radomír Němec, vedoucí oddělení obecné kriminality. Muž byl v minulosti opakovaně soudně trestán. V předchozí době se zdržoval na Jihlavsku, žil na Telčsku, sám je uživatelem drog. 
Muž je obviněn z toho, že opatřoval na různých místech České republiky pervitin a ten poté dál distribuoval. „Pervitin dovážel na Jihlavsko a prodával ho zejména v Jihlavě, Telči, Třešti a dále i jiných místech v okolí měst,“ upřesnil Radim Novák, komisař oddělení obecné kriminality s tím, že drogy muž nakupoval například v Pardubicích, v Praze nebo Třebíči, kam pro ně jezdil vozem. Na Jihlavsko přivezl několik stovek gramů pervitinu. Drogy prodával dalším osobám, mužům i ženám. Jednotliví odběratelé od obviněného muže nakoupili pervitin v desítkách případů, někdy si drogu zájemce převzal i ve stovce případů. Většinou obviněný muž pervitin prodával, někdy ho poskytl zdarma nebo za protislužbu jako třeba opravu vozu. Minulý týden odjel do Třebíče, aby zde pokračoval v další drogové trestné činnosti, ve voze s ním byl v době zákroku ještě další muž, který si od něho pervitin kupoval. Kriminalisté oba muže zadrželi a odvezli na oddělení policie v Jihlavě. Odběratele pervitinu po provedení nezbytných úkonů ze zadržení propustili.
„Na obviněného šestačtyřicetiletého muže byl podán návrh na vzetí do vazby,“ dodal komisař Radim Novák. Poté, co soud rozhodl o vzetí muže do vazby, eskortovali ho policisté do věznice.  
Případ kriminalisté dále vyšetřují. 
Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Opište kontrolní kód
http://vysocina-news.cz/ BILA