Dukla Jihlava se vrací do extraligy

Hokejový klub HC Dukla Jihlava se po dvanácti letech vrací do české nejvyšší soutěže. V předposledním kole baráže stačil klubu z krajského města Vysočiny bod za prohru v prodloužení s HC Energie Karlovy Vary.

Vyprodaný Horácký zimní stadion ale sledoval šedesátiminutové drama. Jako první se totiž na konci první třetiny ujali vedení hosté. Dukla pak na počátku druhé dvacetiminutovky brankou Tomáše Čachotského vyrovnala, ale hosté šli znovu do vedení. Na konci druhé dvacetiminutovky vyrovnal Jiří Říha a třetí třetina nabídla bezbrankové drama, kdy se domácí do poslední vteřiny obávali o nulový zisk bodů. Nakonec ale kýžený bod, zajišťující postup do Extraligy, vybojovali a rorpoutali velkolepé oslavy. Hosté z Karlových Varů si pak po necelé minutě probloužení vystřelili druhý bod a slavili výhru 3:2.